"זמן טוב לגלות חלק מהאינטרסים הלא גלויים אשר מנהלים אתכם ביום יום וגם בלילות". תקשור חשוב ומיוחד של טוהר

חמשת האינטרסים – קובץ להורדה

אם כך, שלום.

זמן טוב להתחיל, כמו כל זמן שהוא נכון. זה בהחלט זמן טוב להתחיל להסתכל יותר עמוק פנימה על מה שמתחולל בחדרי חדרים, במקומות שאין בהם מצלמות, שאין בהם מיקרופונים. זהו זמן טוב להכנס לאותם חדרים פנימיים, לעיתים חיצוניים, ולגלות חלק מהתוכניות, בעיקר חלק מהאינטרסים, האינטרסים הלא גלויים אשר מנהלים אתכם ביום יום וגם בלילות.

נושא זה של אינטרסים הוא נושא משמעותי. הוא משמעותי משום שהוא יכול לעזור לגשר על חלק מהפער בין המודע לתת מודע. לעיתים, גם לעזור לגשר על פער בין המודע לבין מה שאפשר להגדיר אותו כעל מודע.

לכם יש באופן רשמי, בהצהרת הכוונות אם תרצו, אינטרס אחד ברור, והוא  להגיע לדברים שאתם רוצים להגיע אליהם. זו תהיה דרך נכונה להגדיר זאת, דרך יותר גברית. הדרך הנשית תגדיר את האינטרס המודע שלכם בתור לעזור לעצמכם, או להגשים את עצמכם. תהיה ההגדרה אשר תהיה, זו המהות של האינטרס שאתם מציגים לעולם.

אבל האינטרס אינו תמיד תואם את שאר האינטרסים, וכמו במסדרונות של פוליטיקה כך גם במסדרונות בפנים, יש הרבה בעלי אינטרסים, והם נמצאים במאבק. אנו רוצים בערב זה, במפגש זה, לפרק את בעלי האינטרסים העיקריים שאיתם אתם מתמודדים במסע הזה, שתכליתו היא להגשים את מי שאתם בעולם הזה ודרך זה לגלות, מי אתם.

האינטרס הראשון

האינטרס הראשון מתוך חמשת האינטרסים הסמויים הוא לשמור על הדברים כפי שהם. זהו אינטרס עמוק מאוד, הישרדותי. אינטרס עתיק. מטרתו של האינטרס הזה היא לשמור על יציבות. את היציבות משיגים בכך שדברים לא משתנים, משום שכל שינוי יכול להוביל לכל מיני תוצאות. לכן כדאי לשמור שהדברים לא יזוזו. זה האינטרס הראשון.

האינטרס השני

האינטרס השני הוא שהתהליך יהיה כמה שיותר מהיר. כלומר, האינטרס השני מסכים עם המודע, הוא מסכים שדברים מסוימים יקרו אבל הוא רוצה שזה יסתיים כבר. האינטרס הזה יודע היטב מדוע הוא רוצה שהתהליך כבר יסתיים – הוא רוצה זאת משום שתהליך המימוש דורש שינויים ופרידות שהם לעיתים לא נעימים, אפילו קשים מאוד לעיתים. בתוך פרידות כאלו, מתוך כאב שעולה, יש בתוככם אינטרס לגמור עם זה כמה שיותר מהר. זהו האינטרס השני שלכם.

האינטרס השלישי

יש אינטרס נוסף והוא לרצות את ההורים שלכם, או לפחות את מה שאתם מגבשים בתור ההורים שלכם, התפיסות והדעות שאתם משייכים אליהם, ולעיתים הדבר נכון ולעיתים הדבר לא נכון.

האינטרס הזה אומר לרצות את ההורים ולקבל מהם אישור. לעיתים, האינטרס הזה יכול דווקא להועיל, משום שלעיתים ההורים שלכם מצפים מכם את מה שאתם באופן מודע רוצים. אבל כאשר יש אי הסכמה לגבי הכיוון בו צריך ללכת, האינטרס לרצות את ההורים הופך למכשלה. זהו אינטרס השלישי שעליכם להתמודד איתו.

האינטרס הרביעי

האינטרס הרביעי הוא שהכל יהיה כמה שיותר קל. הוא דומה לאינטרס השני, משום שהאינטרס הזה אומר שכדאי שכמה שפחות להתאמץ, ובכך הוא דומה לאינטרס שאומר כמה שפחות להרגיש את הכאב ולכן כדאי שהכל יהיה מהיר מאוד.

האינטרס הרביעי אומר שכדאי שהדברים יהיו כמה שיותר נטולי מאמץ. אם התהליך הוא נטול מאמץ, אם התהליך הוא קל, אז הוא כמובן פחות מורגש, יש פחות שינויים שצריך להסכים להם. לכן כדאי שהדברים יהיו כמה שיותר קלים, כמה שפחות מורגשים.

האינטרס החמישי

האינטרס החמישי, מטרתו ותכליתו היא למצוא את ההוכחות לכך שאתם לא מספיק טובים. זהו סוג של מבקר פנימי שהאינטרס שלו הוא להוכיח היכן אתם לא בסדר.

פעמים רבות הוא הופך להיות גורם דומיננטי מאוד בכל פעם שאתם מנסים להגשים משהו, משום שהגשמה עצמית אינה עולה בקנה אחד עם האינטרס להוכיח שאתם לא מספיק טובים. באינטרס הזה נמצאת עיקר תשומת הלב פעמים רבות. שם, אם אפשר לומר, נמצאת עיקר המחלוקת.

מפת האינטרסים

אנו עושים את החלוקה הזו וההפרדה הזו באופן מעט מלאכותי, משום שאם אתם רגישים מספיק ונבונים מספיק אתם יכולים להתחיל לראות שכל חמשת האינטרסים הללו קשורים זה בזה. הם למעשה אינטרס אחד, אלא שבכל זאת יהיה נכון יותר ופשוט יותר לפרק את הנושא לחמישה אינטרסים, שאיתם אתם יכולים לעבוד.

הראשון, זה שמדבר על כך שדברים לא ישתנו, והאחרון, זה שרוצה לקבל את ההוכחה ולמצוא עוד הוכחה לכך שאתם לא מספיק טובים, הם אינטרסים מוכרים מאוד. אם אפשר לומר, מאוד נפוצים. אך שלושה נוספים קיימים שכדאי לשים לב אליהם. האינטרס לסיים עם התהליך מהר, האינטרס שהכל יעבור כמה שיותר בקלות ועם כמה שפחות מאמץ, והאינטרס לרצות את ההורים. שלושה אינטרסים נוספים, שנמצאים בפנים, ועשויים ליצור במצבים מסוימים התנגשות. משום שבתהליך שבו אתם נמצאים לעיתים הדברים שאתם רוצים דורשים לעבור תהליך שלוקח זמן. יכול להיות מאמץ בתהליך הזה. ההורים יכולים להיות מאוד לא מרוצים. לכן תהיה מידה רבה של התנגשות, בין האינטרסים לבין המציאות. למעשה, בין האינטרס של המודע לבין חמשת האינטרסים הנמצאים בתוך התת מודע.

בתוך מסע של מודעות עצמית כדאי לשים לב ולמפות כל אדם לעצמו את מפת האינטרסים שלו. לשרטט אם יש צורך באופן פיזי מפה ולמקם בה את האינטרסים הללו. עד כמה הם קרובים ומשפיעים על התהליך של המימוש העצמי בתחום זה או אחר ועד כמה הם רחוקים. עד כמה הם לא פעילים ועד כמה הם כן פעילים.

גורם ללא אינטרס

הדבר הראשון שאתם חווים מול כוחות מסוג זה, מול רעיונות מסוג זה של אינטרסים פנימיים, הוא חוסר אונים. אנו מרגישים זאת היטב. מה עושים עם כל זה? זה עשוי במידה מסוימת להראות גדול מדי להתמודדות. ובכל זאת, אנו מציעים לשים לב לחמשת האינטרסים ולשים לב לחוסר האונים שעולה. לא תמיד ההתבוננות היא פשוטה אך הכלי הזה יכול לעזור בכל מה שקשור להוצאה לפועל של דברים שאתם רוצים להיות.

יש גורם נוסף בכל כל התמונה הזו. אנו מגדירים אותו בתור העל מודע. האני העליון תהיה דרך מוכרת יותר להגדיר את הכוח הזה. הנוכחות הזו היא היחידה בכל המערך הזה שהיא נטולת אינטרס. האני העליון, במקום הזה אין אינטרס. במקום הזה יש ידיעה שהכל נכון. הידיעה הזו מנחה את נקודת המבט הזו. היא פחות אנושית, אולי פחות מובנת בחוויה שלכם.

כעת יש את האינטרסים שכדאי לעסוק בהם ולשחק איתם, לחקור אותם, והאינטרס הדומיננטי ביותר שמנהל אתכם, מלבד האינטרס המודע. מהו בעצם אומר? לעיתים הוא יכול לעזור, לעיתים לא. לעיתים הוא יקדם אתכם ולעיתים יעצור אתכם. כדאי לחקור זאת.

חוסר אונים

מתוך זה אנו נרחיב מעט על חוויה של חוסר אונים, משום שבזמן הזה היא הופכת להיות מאוד דומיננטית, בעלת נוכחות רבה מאוד. אתם מוצאים את עצמכם פעם אחר פעם עומדים מול מצבים פנימיים וחיצוניים שבחוויה שלכם הם מעל לכוחותיכם. אינכם יודעים איך לעזור לעצמכם, איך לעזור לשינוי לקרות, אם שינוי פנימי ואם שינוי חיצוני.

אנו רוצים להסביר מעט על חוסר אונים. חוסר אונים, נדמה לנו, הוא החוויה הראשונה שאתם חווים כשאתם יוצאים מהרחם. כאשר הנוכחות נמצאת במלואה בגוף, והגוף מתחיל להיות, איך לומר זאת, אנושי, אתם חווים חוסר אונים. אינכם יכולים לעשות דבר, אולי רק לבכות, אבל לא מעבר לזה. התלות שלכם היא מוחלטת. כמעט מושלמת, אפשר לומר.

החוויה הזו היא חוויה של פגיעות, חוויה שפעמים רבות היא חוויה טראומתית, מטלטלת. מהר מאוד מתגבשת ההבנה שיש צורך בהגנות כאלו ואחרות, ואתם מתחילים לגדול ושמים חיץ ביניכם לבין העולם.

נדמה לנו שמה שקורה בזמן הזה למרבית בני האדם בעולם הזה, אתם חווים חוסר אונים. לא סתם חוסר אונים, אתם חווים את אותו חוסר האונים שחוויתם כאשר הגעתם לעולם. מצב של תינוק בן יומו שהכל גדול ממנו, שדבר כמעט אינו מסוגל לעשות. החוויה הזו, הפגיעות שהיא מביאה איתה, היא קשה מנשוא פעמים רבות. אתם מנסים למצוא כל דרך לצאת ממנה, והדרכים מגוונות. אם בעשייה מוגברת, אם בביקורת מוגברת, אם במסכנות מוגברת. כך או כך אתם מתחילים לחזק פן מסוים במי שאתם בשביל להמנע מהחוויה הזו.

המציאות כפי שאתם יודעים מביאה בזמן הזה יותר מתמיד חוסר אונים. אתם עומדים בפני מצבים לא רצויים ואינכם יכולים לעשות דבר. מצבים פנימיים וחיצוניים. אנו מציעים בזמן הזה לתרגל את חוסר האונים. אם אפשר לומר, להתרגל אליו. אבל בתוך ההתרגלות הזו חשוב לחזור ולטפל באותו תינוק חסר אונים, לעזור לנקות ולרפא טראומה שנמצאת כבר בשלב הזה בהתפתחות שלכם.

לקבל עזרה

להסכים להיות בחוסר אונים זו חוויה קשה ביותר משום שבמצב כזה אתם כה תלויים באנשים אחרים, עד שפעמים רבות אתם מנסים למנוע אותה ככל שאתם יכולים, לעשות כמה שאתם יכולים לבד. אבל המציאות מפגישה את בני האדם עם חוסר האונים שלהם יותר מאי פעם כדי ללמוד לקבל עזרה, כדי לחזור לאותו מצב תודעה של ילד, של תינוק בן יומו, בלי ההגנה והצורך בהתגוננות. לכן נדמה לנו בזמן הזה שחשוב עד מאוד ללמוד להרים ידיים. לא להפסיק לעשות את מה שאפשר לעשות בשביל לעזור לעצמכם. אפשר לפעול, אם יש צורך לפעול, אך בחוויה כדאי להרים ידיים, להסכים להיות בחוסר האונים העולה בזמן הזה. זו תהיה הדרך ללמוד חוויה חדשה מתוך חוסר האונים. כך אפשר ללמוד אופן אחר בו הדברים יכולים להתנהל. עם פחות מאמץ, יותר בקלות ממה שאתם רגילים.

הדבר קורה בצורה מאוד מרוכזת משום שהחיבור והמיזוג מחדש עם האני העליון הולך וגדל. בשביל להכיל יותר מהנוכחות המלאה שלכם בגוף, עליכם להסכים להיות חסרי אונים. אחרת, אותה הנוכחות שאתם נובעים ממנה לא תוכל להכנס לגוף, אם אתם סוגרים וסגורים.

לכן, פעמים רבות אתם מגיעים לקצה דרך וחווים חוסר אונים מאוד גדול. זה קורה באופן מאוד מרוכז בתקופה הזו. כדאי להיות בחוסר אונים ולזכור, שטרנספורמציה מתרחשת כאשר אתם מוכנים להרים ידיים.

אלו הדברים למפגש זה.

שמחנו,

אם כך שלום.

טוהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

"שלב נוסף בָמהפכה. לא בֵמהפכה אלא שלב בָמהפכה. הגדולה מכולן, הנועזת מכולן וגם השונה מכולם. עוד שלב במהפכה שהיא רב ממדית"
תקשור מיוחד זה של טוהר התייחס בין השאר למוות. בשיאו של התקשור קיבלה אחת המשתתפות שיחת טלפון, בה הודיעו לה כי דודתה נפטרה, וטוהר התייחסו לכך
בתקשור זה טוהר מתייחסים למלחמה המתרחשת בין הישן לחדש, בתוכנו ומסביבנו, בעולם שלנו ובעולמות אחרים
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546