שנה לפני ה-21.12.12, טוהר מתייחסים בתקשור לנושא כמו גם לתהליכים נוספים המתרחשים

פרידה מהעבר – קובץ להורדה

פרידה מהעבר – לצפיה

אם כך, שלום.

אם כך, אנו מתחילים, מפגש נוסף. בהצטלבות מעט יוצאת דופן של זמן ומרחב, בלוח השנה של בני האדם, יש כאלה המתחילים בזמן הזה ספירה לאחור. מתחילה שנה אל תוך תאריך שנקבע מראש. לכאורה נקודה בזמן, ולמעשה נקודה משמעותית מאוד במובן ברור אחד – בני האדם זקוקים לתאריכים ולסמלים. בדומה לקוד אשר הוטבע מראש, עוד לפני הכניסה לגוף, כך יש בחיים שלכם אירועים שונים, נקודות זמן שונות, לעיתים חפצים שונים, המעירים בכם זכרון פנימי, מפעילים מחדש – כמו במקרה זה – קוד פנימי. קוד של דחיפות, קוד של בהילות, קוד של שינוי החייב להתרחש. הזדמנות להוציא לאור דברים, אשר היו חבויים עידנים רבים.

זה סוג של משחק, משום שאת התאריך קבעת אתם, בשביל לעזור לעצמכם בזמן מסוג זה, בתקופת חיים מסוג זו, להתעורר, ולהזכר מחדש בעובדה שאת התאריך אתם קבעתם. כך שזו הגדרה גם אם היא מעט אירונית, למהות ההתעוררות שאתם עוברים.

תאריך מסויים, בנקודה מסויימת ברצף הזמן, ועכשיו אנשים שונים מתחילים ספירה לאחור. עוד שנה מהזמן הזה יתחילו ספירה קדימה. ייתכן ובעולם מסויים, בעתיד מסויים, ה-21 לחודש זה שהוא דצמבר 2012, יהיה עבור אנשים מסויימים קו אפס. נקודה שבה נולדה תודעה חדשה, נקודה שבה החיים מתחילים מחדש.

להיות בבור

אבל כל זה יש בו ממד של משחק, יש בו ממד של הומור, השינויים אמנם קורים והעוצמה הולכת וגברת, אבל אנו מציעים במידת האפשר לא לקחת משחקים יותר מדי ברצינות. מי שמתעורר כבר מתעורר; מי שנרדם, ישן עמוק ואיננו בטוחים שגם תאריך מסוג זה יהיה מה שיעיר אותו מהשינה. לכן כדאי וחשוב בזמן הזה, גם אם מספרים מסויימים נראים דרמטיים, גם אם המציאות נתפסת כתחילתו של מדרון חלקלק, אנו מציעים בזמנן הזה לעסוק במה שקורה – בזמן הזה.

קשה לראות מציאות ממעוף ציפור, בזמן שאתם נמצאים עמוק בבור. לכן או מציעים בזמן הזה להרים ידיים אל תוך מה שקורה, גם אם החוויה היא שהות בבור, גם אם הבור הוא צפוף, קטן, חשוך וקר; גם אם אתם מרגישים לבד. אנו מציעים להיות בזה.

המעוף הזה של ציפור, נקודת המבט שלעיתים חסרה בזמן הזה, תוכל להיווצר בתוככם, ולשם כך בזמן הזה כדאי להיות בתוך בור. כדאי בזמן הזה להכיר ולהבין יותר לעומק ממה הוא עשוי.

הפחדים גואים

האתגר בזמן הזה נובע דווקא מהעולם הרגשי שלכם. האתגרים החיצוניים עשויים להיות גדולים מאוד, אבל האתגר הרגשי שאתם מתמודדים איתו גדול עוד יותר.

אתם עומדים מול מציאות, שאלות, תהיות, מול כיוונים כאלו ואחרים, מול בחירות, מול החלטות, אתם מתמודדים בו זמנית לא רק עם מה שקורה בהווה; אתם מתמודדים עם מה שקרה בעבר, עם מה שאולי יקרה בעתיד. מה שקרה בעבר, בחלק מהעבר, עשוי לבלבל אתכם עד מאוד כשאתם נמצאים בהווה. הפחדים הגואים מעוורים, הם גורמים לכם להיות חרשים, לעיתים הופכים אתכם לאילמים. גם אם האתגר במציאות עשוי להיות קל לכאורה, פשוט לכאורה, כשהתשובות לעיתים ברורות מאוד בתוככם, הפחדים גואים בפנים, פחדים שבאים מעבר כזה או אחר, והם אינם מאפשרים בזמן הזה לראות יותר בבהירות את מה שבאמת קורה בהווה, לדעת כיצד לפעול עם ההווה.

הפחדים כאמור גואים. אתם עומדים ברגעים מסויימים במציאות שלכם ונדרשים לקבל החלטות ולהתמודד עם התמודדויות שעשויות להיות קלות, ואתם מביאים את העבר אל תוך ההווה. המטען הרגשי שיש בתוככם הופך את המציאות להיות מורכבת הרבה יותר מכפי שהיא באמת. זוהי המציאות הפנימית שבה בני האדם צריכים להתמקד, משום שהמציאות החיצונית פעמים רבות מגיעה עם פתרונות שהם פשוטים יחסית ממה שאתם מאמינים, ממה שאתם רואים.

דווקא בזמן הזה, שפוטנציאל חדש הולך ומתגלה, פעמים רבות אתם נמצאים יותר עמוק בעבר. אותם חלקים בעבר שמעולם לא עברו, זכרונות ודמויות שאתם רגילים להסתובב איתם, שאתם רגילים לחיות איתן, כל כך רגילים עד שלעיתים אינכם זוכרים את קיומם, הם מתפרצים בזמן הזה, הם מדברים בזמן הזה, הם עושים את זה מאחורי הקלעים, ברובד הפחות מודע. אבל התוצאה בקדמת הבמה היא פחד גדול, היא חוסר אונים, היא בלבול. משום שיש כל כך הרבה קולות סותרים, יש את הלב, שאומר לאן כדאי לצעוד; יש את הפחד שמצלצל בכל האזעקות. יש את מי שיודע, יש את מי שמטיל ספק.

אנו מציעים בזמן הזה, יותר מתמיד אם תרצו, להניח בצד עד כמה שניתן, את מציאות שהיא בחוץ. גם אם הדבר אפשרי למשך 5 דקות, עשו זאת למשך חמש דקות. חזרו פנימה, אל תוך העבר שלכם. עשו מסע אל תוך הזכרונות אשר נותנים דלק לפחדים, מה אתם זוכרים שקרה? מה אתם זוכרים שקרה שאתם מפחדים שיקרה? לכו עמוק ככל הצורך, לכו רחוק על ציר הזמן, עד כמה שהלב רוצה. תנו לזכרונות לעלות, לרגשות להציף, גם אם העובדות הן מעורפלות, גם אם הן אינן מסתדרות לפי ההיגיון. אין זה חשוב להוכיח מה היה מתי, האם הדברים נכונים או לא. זכרונות מתערבבים זה עם זה, הפרטים עשויים להיות מבולבלים בקצוות, המהות היא זו שחשובה. למהות אנו מבקשים מכם להגיע בזמן הזה, ולראות מה נמצא בעבר, מה נמצא בעבר שלכם שהוא עדיין בהווה שלכם.

זה זמן חשוב מאוד, לנקות את עצמכם בכל דרך ובעיקר ברמה האנרגטית. לנקות את הגוף, את הגופים הנוספים, מאותם חלקים של העבר שנמצאים. דברים מציפים ועולים אל פני השטח, וחשוב בזמן הזה לעזור להם להשתחרר. אנשים רבים בזמן הזה חווים זעזועים, זעזועים שיוצרים חוויות של משבר. כשאתם בחוויה פנימית של משבר, זהו מצב של שליטה נשברת. כשהשליטה נשברת, משתחרר ומתנקה מתוך מי שאתם חלקים שונים ממי שהייתם, חלקים שאינם דרושים עוד. זה אם אתם מוכנים בזמן הזה ובכלל, לראות במציאות הנחווית כמשבר, שלב בתהליך של ריפוי, של החלמה. האם אתם מוכנים להשבר רגשית, בשביל להתחזק? הם אתם מוכנים לאבד שליטה, בשביל לבנות הערכה?

בזמן הזה חשוב לא פחות כפי שאמרנו בעבר, להתחבר לאדמה. חשוב לחוש את ההרגשה הפיזית, חשוב לחוש את ההרגשה האנרגטית של אדמה, משום שזו נמצאת בעמדת מיעוט בזמן הזה. כאנרגיה שמהווה חלק ממי שאתם, העדרה של האדמה מורגש יותר מכל. המים גואים בזמן הזה, וגם אם בחוץ יבש, בפנים יש סוג של מבול. האדמה הולכת ומתמעטת, האדמה זה יסוד שחשוב לחזק בזמן הזה.

אם אין את האפשרות לצעוד על האדמה הפיזית, עשו זאת בדרכים אחרות, השתמשו באמצעים ואביזרים המביאים את האנרגיה של האדמה, והשתמשו בהם קרוב אליכם בזמן הזה. התחברו במידת האפשר אל אותה אדמה שחסרה, אל אותה תחושה של יציבות שאתם מתגעגעים אליה. אתם לא תמצאו אותה בחוץ, היא נמצאת בתוככם, ובזמן הזה חשוב לחזק את הקשר עם היסוד הזה.

כדאי לזכור שהנקודה הזו שבה אנו נמצאים על רצף הזמן זה גם היום הקצר ביותר בלוח השנה שלכם. זהו זמן של אור מועט, של חשיכה גדולה, הגדולה ביותר. זהו סוג של שיא בתהליך מחזורי, שלעיתים אתם יכולים לחשוב בו בבירור, כיצד בזמן הזה של השנה, יש התכנסות וכיצד מנקודה זו של הזמן מתחילה אט אט מידה של התרחבות.

מה שקורה בלוח השנה באופן מחזורי, הוא גם מה שקורה בעולם הפנימי. החוויה של העדר האדמה, או לחילופין תחושת הבור שאתם חווים לעיתים, כל זה הולך ומתחזק ומגיע לשיא. אם אתם מרגישים שבורים, הרשו לעצמכם להיות בשבר. משום שזה המקום שממנו נובטת התחלה חדשה. ממנו מתחילה להתגלות אלטרנטיבה. דבר מה שעשוי להיות חדש, לעיתים שונה, לעיתים מוכר, אבל דבר מה חדש שהלב מכוון אליו. דווקא מתוך משבר, אפשר ליותר לשמוע את קול הלב.

אז תנו למים להציף וחזקו את האדמה. חזרו אחורה לעבר וגלו היכן אתם נמצאים, מה מהעבר אתם מביאים להווה. תנו לאור לאט לאט להתחזק, לחשוך מחדש להתמעט.

אנו נסיים בשלב זה.

שמחנו,

אם כך, שלום.

טוהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

במהלך תקשור מפתיע זה טוהר נשאלו מספר שאלות ביחס לחוצנים ולעב"מים, והם מסבירים זאת מנקודת מבטם
תקשור מיוחד שבו טוהר מדברים על חשיבות הרגשות במסע ונותנים תקווה לכל מי שמרגיש ייאוש ותסכול
"שברו גבולות, וגלו כיצד דברים שפעם היו מאיימים מאוד, יכולים בקלות להיות ידידותיים מאוד". תקשור חדש
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546