"אנשים רבים מחפשים את אלוהים בשמים. הם החליפו לו שמות. אנו תוהים כמה מכם יסכימו לגלות את אלוהים בתוככם"

מסגרת של אהבה – קובץ להורדה

אם כך, שלום.

אם כך, אנו נפגשים מחדש. ישנו מידע נוסף שעליו לעבור ביחס למה שקורה, ביחס למה שנכון לקרות. במפגש הקודם דיברנו על הרוח החדשה, דיברנו על מותה של הרוח הישנה, של תנועת הרוח הישנה. דיברנו על הכישלון שלה, של התנועה הזו, ועל כך שתפיסות בסיסיות מאוד ביחס לאופן שבו דברים אמורים לפעול משתנות, וצריכות להשתנות, בשביל לאפשר חופש של ממש, בשביל לאפשר שינוי של ממש.

דיברנו על כך שבני אדם עושים הפרדה בין רוח לבין חומר. מהות ההפרדה הזו היא מהות הדבר אשר מתפרק, משום שאין זה הגיוני, אם תרצו, אין זה נכון, לקחת אלמנטים כה מהותיים מהמשחק אשר נקרא החיים על פני כדור הארץ, ולהפוך אותם לבלתי ראויים, ודרכם להפוך את המהות כולה לבלתי ראויה. יש בכך משום בורות, יש בכך משום התנשאות.

נדמה שמה שקורה, ומה שיקרה, הוא שיותר ויותר מההתנשאות של בני האדם תתפרק, ככל שהבורות תיחשף. ומה שאנו מבקשים לעשות, בתוך מפגשים מסוג זה, הוא לחשוף את הבורות.

המפגשים הללו, כפי שאפשר כבר לדעת, הם אינם היחידים מהסוג הזה אשר מתקיים בעולם הזה. יש כאלה המתקיימים בו זמנית במקומות רבים. חלקם ידועים יותר וחלקים ידועים פחות. מסרים דומים עוברים בכל המקומות. המהות דומה. ישנה נקודת המבט החדשה, אשר עוברת, ותפיסה חדשה אשר הולכת ונולדת בקרב בני האדם. ובכל זאת, ישנה עוד דרך ארוכה, ועד כמה שהזמן בכדור הארץ הופך להיות מהיר, הרי ששינויים מהסוג המתבקש עדיין דורשים את פרק הזמן הראוי בשביל להפוך אותם לממשיים.

אין זה דבר של מה בכך למי שמצפה לחולל שינויים של 180 מעלות בחיים שלו. זה נכון שמה שבעבר לקח פרק זמן מסוים עשוי לקחת בתקופה זו פרק זמן קצר יותר, ועדיין, פרק הזמן הקצר יותר הוא ארוך יותר ממה שאתם רוצים. השינויים ייקחו זמן, ומי שרץ קדימה עשוי ליפול – ויהיו רבים אשר יישארו מאחור, אם כי לתהליך הזה אין באמת קו סיום.

מסגרת של תמיכה

כל מה שקורה בעולם הזה, מתרחש בתוך מסגרת, בתוך מסגרת יציבה אשר בנויה על עקרון החופש. עקרון החופש, המאפשר לכם ליצור את המציאות שלכם, ולהתפתח, במטרה להיזכר מחדש במי שאתם באמת.

המסגרת הזו עברה שינויים רבים בשנים האחרונות שלכם. אפשר לומר, היום אפשר לומר, שבשונה מבעבר, זוהי מסגרת של אהבה. המסגרת הזו עשויה מתמיכה, תמיכה רבת ממדים, רבת פנים ורבת צורות, גם רבת צבעים ורבת צלילים. היא נעשית בו זמנית ממקומות שונים, היא מגיעה מתוככם והיא מגיעה מחוצה לכם. משום שהן אותו חלק אלוהי פנימי והן הנציגים שלו מחוצה לכם – בגוף ושלא בגוף – משתפים פעולה מזה זמן במטרה ליצור ולאפשר יצירה של עולם חדש.

לאלו מכם אשר בוחרים בחופש, מאפשרת מסגרת זו של אהבה סוג חדש לגמרי של תמיכה. סוג חדש לגמרי של בטחון. ישנה תמיכה שמעולם לא היתה, אם כי לא מהסוג שמאפשר קיצורי דרך. היא איננה מהסוג שיכול לחסוך או לדלג על שיעורים שיש ללמוד, אך היא שומרת עליכם באופן יציב, כך שלא תקרסו מהחשיפה והעמידה מול אותם חלקים חשוכים ואפלים שיש בכם. שלא תקרסו כאשר אתם עומדים מול הפחד. וכדי שלא תקרסו כאשר אתם פוגשים את האור, שלא תקרסו כאשר הלב נפתח.

זו מסגרת חדשה, סוג חדש לגמרי של תמיכה, שנולדה כתוצאה מהבחירה של בני האדם, מהבחירה שלכם, מהבחירה לגדול, מהבחירה לבצע טרנספורמציה עמוקה מאוד הן באופן שבו אתם בנויים והן באופן שבו העולם הזה בנוי.

המטרה ידועה, ובכל זאת נזכיר אותה – המטרה היא שלא רק המסגרת תהיה עשויה אהבה, אלא גם מה שמצוי בתוכה, שגם המהות תהיה כזו; שכבוד, חמלה, שיתוף פעולה ונדיבות יהיו חלק יסודי ומהותי מהחיים על פני כדור הארץ; שהממלכות יוכלו להתגלות מחדש, ושיחזור שיתוף הפעולה הקדום על פני האדמה הזו בין כל ממלכות האור, בצורה חדשה, אך בו זמנית מוכרת. להיפרד מהבידוד העמוק שבחרתם בו, בידוד שנולד מבחירה בפחד, שיסתיים כתוצאה מבחירה באהבה.

מסגרת האהבה הזו אשר פועלת מעמידה אתכם במבחנים שחלקם קשים מאוד, משום שאם אתם רוצים ליצור בתוך המסגרת הזו שיתוף פעולה; אם אתם רוצים כבוד, אם אתם רוצים חמלה ונדיבות, אם אלו התכנים שאתם רוצים שיהוו אתכם ואת החיים שלכם, עליכם כפי שאמרנו לעמוד בפני אותם חלקים חשוכים ואפלים. יש הכרח לפגוש את הגיהינום, ולהיזכר בגן-עדן. יש הכרח לפגוש את הגיהינום מחדש בשביל לתפוס את מהות האשליה אשר נקראת פחד. בשביל לבחור באמת בין גן-עדן לבין גיהינום, בין אהבה לבין פחד.

המסגרת הזו גם מאפשרת את מה שרבים מכם קוראים להם 'ניסים'. יש מידה גדולה של יופי במילה הזו, אך היא איננה המילה המדויקת להשתמש בה. אותם אירועים אשר קורים ללא מאמץ, אותם מפגשים אשר קורים ללא מאמץ, אותן בקשות המתמלאות ללא מאמץ, אין מדובר כאן בניסים. זה דבר מובן מאוד ואפשרי, ככל שאתם עושים מעבר מצורת חיים דואלית לצורת חיים אחידה, בהירה, בוטחת.

זהו נס בעבור אותו החלק שאינו מאמין, זהו נס בעבור אותו החלק שאינו רגיל. זהו נס בעבור החלק שאינו מאמין במה שיכול לקרות, ובכל זאת, זהו דבר פשוט מאוד. פשוט מאוד ליצירה.

ניסים הם אינם דבר חדש. היכולת ליצור מציאות בקלות היתה כאן תמיד. המאמץ שאתם רגילים להשקיע נובע מהדואליות. הוא נובע מכך שאינכם ברורים, הוא נובע מכך שאינכם בהירים. הוא נובע ממאבק פנימי. פעמים רבות מהרצון ליצור כמעט בכוח דבר מה שאתם אינכם במאה אחוז בוחרים בו. משום כך אתם מתאמצים, משום כך אתם עובדים קשה.

ככל שאתם מגלים מה אתם באמת רוצים, ככל שהריפוי של אותם חלקים אפלים הולך ומעמיק, דואליות מתמוססת, והפשטות שביצירתיות מקבלת את מקומה הטבעי. דברים יכולים להיות פשוטים יותר ממה שאתם מכירים, ממה שאתם רואים. אך יש הכרח וחשיבות גדולה מאוד ביצירה של בסיס, בסיס רגשי, בסיס שיאפשר יצירה של תודעה חדשה, תודעה חדשה של אהבה, תודעה יציבה של אהבה; בסיס שיאפשר להכיל לא רק רצון זה או אחר, כי אם מהות אחרת ממה שאתם מכירים.

קיצורי דרך

אי ההבנה הגדולה ביותר שאנו פוגשים בזמנים הללו בעולם הזה, אומרת שניתן להגיע אל התודעה החדשה מבלי להיפרד מהתודעה הישנה. שאפשר לקצר את הדרך, ליצור במהירות דבר מה חדש, מבלי באמת לגעת ולדעת מהם היסודות מהם אתם באים, מהם יסודות הרגשות שלכם, המחשבות שלכם והרצונות שלכם.

אנשים רבים מאוד, רבים ביותר, רצים אל עבר השמש השוקעת, אם תרצו, מתוך מחשבה שהיא זורחת. זהו איננו זמן של אור, בכדור הארץ. ישנה נוכחות מוגברת של אהבה מבעבר, המקיפה אתכם, יש טוב לב ההולך וגדל, ושיתופי פעולה חדשים הנרקמים, אך זהו עדיין איננו זמן של אור. ישנה עדיין מידה גדולה מאוד של כאב, של פחד, של כעס, של שנאה, של ביקורת, הקיימים בעולם הזה, הדרושים ריפוי. דפוסי התנהגות כלל אנושיים המתקיימים דורות על גבי דורות, אלפים על אלפים של שנים. ובכל זאת ישנם אנשים רבים, אשר בטוחים, אשר בטוחים שאת המטען הרגשי שלהם, שאת הדפוסים שלהם, הקיימים כבר אלפי שנים – ואולי עשרות אלפים – הם יכולים לשנות עם 3 סדנאות ומדיטציה אחת בשבוע. שבכמה שנים קצרות ניתן לעשות מעבר כה עמוק מתודעה של פחד לתודעה של אהבה.

אנו חושבים שישנו דבר מה אחד ממשי, שאפשר לשנות בפרק זמן כה קצר, וזו השפה שלכם. אפשר להתאים שפה חדשה למהות ישנה, ולהציג מהות ישנה בדרך אחרת, הנותנת את הרושם שעשיתם שינוי. בהחלט, אנשים יותר מתפתחים, הלב יותר פתוח, יש קבלה יותר גדולה בעולם הזה ליוצאות דופן, לשונות. יש יותר אנשים המוכנים לבטא את הייחודיות שלהם בקול רם. ובכל זאת אנו באים ואומרים שאין הדבר מספיק. משום שישנה בחירה עמוקה יותר, והיא משותפת לכל בני האדם, היא משותפת לבני האדם ולאדמה, והיא ללכת לקראת מעבר, מעבר אל תודעה אחרת. מעבר, אם תרצו, לעולם חדש.

המעבר הזה, אשר יקרה, ידרוש רמה גבוהה יותר של גמישות, רמה פנימית גבוהה יותר של כבוד, של חופש, וגם המעבר הזה, אם יקרה, יהיה פתח לתהליכים חדשים, נוספים, עמוקים יותר, להעמיק את אותה גמישות, להעמיק את אותו כבוד, לאפשר ביטוי יותר ממשי של אור ואהבה בעולם הזה.

נדמה לנו שישנם רבים אשר חשוב להעיר אותם, גם באות א'. אלוהים לא נמצא בשמים, הוא נמצא בפחדים הקטנים יותר. הצחוק נמצא מאחורי הכאב, החמלה נולדת כשמתרפא כעס. אנו מבינים את הקושי בהתמודדות מול אפילה כה עתיקה, אך הקושי קיים משום שאתם בטוחים שהאפילה הזו גדולה מכם, חזקה מכם. אנו מבקשים להזכיר כי אתם אפשרתם לה מקום, היא היתה הבחירה שלכם מלכתחילה, ובאותה המידה שבה בחרתם בעבר לומר לדבר 'כן', אתם יכולים לעמוד היום מול הדבר ולומר לו 'לא'. הדרך לומר לפחד 'לא' היא לומר לו מחדש 'כן', אלא שהפעם עשו זאת במודע. הפעם עשו זאת מתוך ריפוי.

מה שקורה לבני אדם רבים הוא שהם מזהים באופן אינטואיטיבי שעליהם להיפרד מהעולם הרגשי הזה, אז הם מלכתחילה אומרים לו 'לא'. אי ההבנה טמונה בכך שרגשות לא יכולים ללכת אם לא נותנים להם לגיטימציה.

חופש של הלב לא מתאפשר כאשר סוגרים ופוסלים את עולם הרגש. אם בני אדם רוצים באמת חופש, עליהם לתת חופש. 'לא' היא מילה המתקיימת עמוק מאוד בלקסיקון האנושי. אנו מציעים להקטין את מינון השימוש בה. לתת יותר מקום ל'כן'.

אלוהים

זכרו שישנה תמיכה גדולה בתוך זה. אתם אינכם לבד. הדבר הוא נוח לחשוב שאתם לבד, משום שאז אתם לא לוקחים אחריות. אך האמת היא שאתם אינכם לבד, וישנה תמיכה גדולה הנמצאת איתכם כל העת, בין אם היא מורגשת באופן מודע ובין אם לא. ואם היא לא, הזכירו לעצמכם את עצם קיומה.

ישנה מידה גדולה של אומץ והסכמה לצעוד בתוך האופל, ולהדליק שוב ושוב מחדש את האור. מידה גדולה של הערכה, של אהבה, המגיעה אליכם, על כך שאתם בוחרים מחדש לעשות את המסע הזה, ולהיוולד מחדש עם ערנות מלאה לגבי האמת ולגבי השקר. לגבי הפחד.

איננו מציעים לקנא במקומות בהם קיימת מהירות. הדבר היחיד שניתן לעשות מהר הוא ללמוד שפה. ליישם אותה, ייקח הרבה יותר זמן. וככל שהעולם הזה משתנה, הולכת וגוברת הדרישה והבקשה מבני האדם להכיר את עצמם, בשביל לאפשר פרידה. אלו שהיו מהירים, ייאלצו להאט מהירות, בשביל לגלות מחדש מה האמת ומה השקר. אלו שהיו איטיים מתמיד, יוכלו לגלות שלא נותר עוד שקר.

אם כך אנו באים הערב לעודד אתכם. לעודד אתכם להיתמך, גם אם באופן לא מודע וגם אם באופן מודע, באותה מסגרת תומכת של אהבה, הקיימת. להיעזר בידיעה הזו, להעמיק תהליכים קיימים, ולהתחיל אם יש צורך בחדשים. המסע הביתה דורש קודם כל ניקוי עמוק. הניקוי הזה מתקיים כל העת, וככל שתסכימו לקחת בו חלק, כך דברים יוכלו להיות פשוטים יותר.

אנשים רבים מחפשים את אלוהים בשמים. הם החליפו לו שמות. אנו תוהים כמה מהם יסכימו לגלות את אלוהים בתוכם. כמה מכם יסכימו לגלות את אלוהים בתוככם.

שמחנו,

אם כך שלום.

טוהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

"|זה הזמן שלכם לקרקע וליישם בתוך מערכת היחסים הפנימית שלכם את האפשרויות החדשות שיצרתם לעצמכם". תקשור חדש
"ישנה מלחמה, מלחמה של חושך ומלחמה של אור. המלחמה הזו מתקיימת בו-זמנית בתוככי הלב שלכם, ומחוצה לו. מחוצה לכם"
"שמחה ופחד, אחד הם. בעוד שהקלילות של האהבה היא הדבר הנצחי, שמחה ופחד הם אותו הדבר, שניהם הם דבר זמני"
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546