"הוא איננו מסתיים העולם הזה, אבל דברים מסויימים שהכרתם, תהליכים מסויימים שהכרתם, משתנים". תקשור חדש

סוף עידן הדיקטטורה – קובץ להורדה

אם כך, שלום.

אם כך, אנו מתחילים. מפגש נוסף, הזדמנות נוספת, יותר לגדול ולהתפתח, יותר לדעת ולא לדעת, יותר להבין ואם אפשר, יותר להרגיש.

אין זה חדש; אנו נאמר דברים שאנו אומרים זה זמן. התקופה הזו שבתוכה אתם נמצאים היא סוערת וגועשת. מקומות שהיו יציבים בעבר הופכים להיות פחות ופחות יציבים. מקומות שלעיתים היו בחוסר ודאות הופכים להיות ברורים. מה שהיה לבן הופך שחור, מה שהיה שחור לפתע מלבין.

המציאות נדמית כבתוך כאוס, ההיגיון נדמה שאיננו עוד. אמרנו זאת בכל התקופה הזו, שהדברים הללו רק ילכו ויקצינו, וזה אכן מה שקורה. זה עוד ימשיך לקרות.

ההיגיון כפי שאתם מכירים אותו, חייב לקרוס. אם תרצו, לפשוט רגל. לשם כך כל דבר שנתפס כהגיוני מפסיק להיות כזה. דברים שבעבר היו בלתי הגיוניים לחלוטין מתחילים להיות יותר הגיוניים מאי פעם. במבט מהצד אפשר לומר שהעולם שבתוכו אתם חיים משתגע. מנקודת המבט שלנו, העולם משתנה; לא נהרס, כי אם נבנה מחדש.

הכוח חוזר לבעליו

הוא איננו מסתיים העולם הזה, אבל דברים מסויימים שהכרתם, תהליכים מסויימים שהכרתם, משתנים. זה נובע משום שהאופן שבו אתם רגילים לחיות, בו כוח מסוים גדול וחזק מגיע ומוצא את דרכו לאדם מסוים או לקבוצה קטנה של אנשים, ומרבית בני האדם נשארים חסרי אונים וחסרי יכולת השפעה בזמן הזה, משתנה.

כוח שנהג להצטבר במקומות מצומצמים וקטנים, הכוח הזה אינו מצליח להתרכז עוד. הוא הולך ומתפזר מחדש, חוזר יותר ויותר לבעליו המקוריים ומשנה לחלוטין את האופן שבו העולם הזה פועל. ככל שיותר ויותר אנשים מתחברים מחדש לכוח הפנימי שלהם, לאחריות האישית שלהם על המציאות שלהם, כך הם הופכים להיות פחות ופחות ברי שליטה, פחות ופחות ברי שעבוד.

זוהי התחלה, אם תרצו, של חופש שרבים תופסים אותו כאנרכיה. בין אלו התופסים זאת כאנרכיה יש המבקשים להחזיר את העולם הזה שבתוכו אתם חיים לסוג של דיקטטורה, לחזור אל אנרגיה ריכוזית כפי שהיתה בעבר, אנרגיה שאיננה מאפשרת חופש להיות, חופש לפעול, חופש להתבטא.

לחזור אל עולם של רע וטוב

זהו ניסיון מובן, אשר איננו מתרחש רק במדינות כאלו ואחרות. זהו ניסיון המתרחש בתוך כולכם. ככל שאינכם יכולים עוד לשלוט בעצמכם, ככל שאינכם יכולים לחיות את החיים כפי שהכרתם אותם, כך פעמים רבות אתם מנסים במלוא כוחכם לחזור אל מה שהיה.

השליטה העצמית, הכוח שלה, בא לידי ביטוי בביקורת עצמית. הפרשנות החותכת, חסרת הרחמים, של טוב ורע, של בסדר ולא בסדר, של נכון ולא נכון, נדמית כמו מתחזקת בזמן הזה. זה המקום שבמובן כזה או אחר, ברמה כזו או אחרת, אתם מנסים לחזור אליו. זהו המקום שאתם רוצים להחזיר בעוד שהמקום הזה בדיוק הוא שהולך ומתפורר, הוא זה שהולך ונעלם.

מה שקורה בתוככם, מה שקורה בעולם סביבכם, הניסיון לחזור אל דיקטטורה, מוכרז ככישלון, גם הם הוא עדיין לא עמד במבחן המציאות הממשי. מהלכים כאלו לא יצליחו בתוך עולם, בתוך עידן, בתוך התקופה בה אתם חיים.

בני אדם רבים אוהבים לחשוב שההיסטוריה חוזרת על עצמה, ולפעמים זה נכון. בתקופות בהן האנרגיה איננה משתנה – ותקופות כאלה יכולות להיות ארוכות עד כדי מאות ואף אלפי שנים – בתקופות כאלה מה שהיה הוא גם מה שיהיה. אבל התקופה הזו שבתוכה אתם חיים עכשיו מעולם לא היתה בכדור הארץ, גם כאשר היו מהפיכות של שחרור של עמים, של תודעות, של אומות. גם כאשר חופש התפרץ בפתאומיות בעולם הזה, הוא מעולם לא התפרץ ומעולם לא הפך להיות מציאות כפי שהוא הופך להיות בתקופה בה אתם חיים.

את העובדה שהדברים הם כפי שהם אתם יכולים לזקוף לזכותכם, משום שזו העבודה האמיתית, היסודית והעמוקה שבני האור עושים בעולם בזמן הזה. בטכניקות שונות, בדרכים שונות, אנשים מחזירים לעצמם יותר ויותר את הכוח, את האחריות על המציאות שלהם. הדבר קורה בהיקפים שמעולם לא נראו בעולם הזה.

גם כאשר החושך נראה עז מתמיד כך גם האור עשוי לסנוור. לכן דיקטטורות אינן יכולות לפעול. יש מקומות, ישנם אנשים, ישנם עמים המנסים בכל כוחם לחזור אל האנרגיה הזו. לעיתים הם מצליחים לפרק זמן כזה או אחר, אך זעזועים צפויים להיות. שינויים עתידים להיות. בני האדם בנקודת זמן כזו או אחרת, באופן כזה או אחר, יהיו חייבים להכנס אל תוך מה שמתרחש באמת. 

ללכת אל מעבר לרגשות

בזמן הזה אנו מציעים לכם להכנע גם כן. להכנס עמוק עמוק פנימה, אל מעבר למה שאתם רואים, אל מעבר למה שאתם שומעים, אל מעבר למה שאתם מרגישים.

לכו עמוק פנימה אל תוך הליבה של מי שאתם, אל תוך המהות היוצרת אתכם. זוהי האדמה שאתם חסרים בזמן הזה, זו האדמה שאתם מחפשים וחלקכם באופן אוטומטי ממשיכים לחפש אותה בחוץ.

היגיון להאחז בו, שגרה להאחז בה, סדר להאחז בו, כל אלה אינם אפשריים משום שבתוך העולם שבתוכו אתם חיים, עולם המשתנה באופן כה מהותי, סדר, שגרה והיגיון הופכים להיות מצרך נדיר מאוד.

יציבות באופן שבו אתם מכירים אותה הולכת ונעלמת, ועליכם מוטל האתגר למצוא אותה בתוככם, לחזק אותה בתוככם. לכן אנו מבקשים בזמן הזה להכנס עמוק יותר פנימה, אל מעבר למה שאתם רואים, אל מעבר למה שאתם שומעים, אל מעבר למה שאתם מרגישים.

לכו אל הליבה של מי שאתם, אל המקום שבו השקט נמצא. זה המקום בו הסערות אינן, זה המקום שרואה, זה המקום שיודע, זה המקום, אם תרצו, שאיננו מזדהה. סערות קיימות, הן באות והולכות, לעיתים הן גדולות וחלקן אף יהיו גדולות עוד יותר; אבל יש מקום בתוככם שאחריו אתם מחפשים. זוהי האדמה בתוככם, היא זו שחסרה לכם.

ההתמכרויות מקצינות

בזמן הזה, כפי שחלקכם חווים – אמרנו זאת בעבר וכך גם קורה – כל ההתמכרויות שלכם מקצינות. הן מקצינות משום שבחיפוש אחר האדמה הן מבטאות את החוסר.

הדבר אליו אתם מכורים – הרגל כזה או אחרת, חומר כזה או אחר, מחשבה כזו או אחר, רגש כזה או אחר – כל התמכרות תקצין בזמן הזה. היא מקצינה משום שזו המצוקה המדברת. זו חוויה שאתם נמצאים בתוכה, חוויה של בהלה עמוקה, הנובעת מכך שאין אדמה מתחת לרגליים. לכן אתם פונים החוצה אל מה שאתם מכירים, לעיתים פונים פנימה אל מה שאתם מכירים, אל דיאלוגים, אל חוויות פנימיות שאתם מכירים. שם אתם מחפשים את הבטחון שלכם, את האנרגיה המוכרת.

לכן אנו מבקשים בזמן הזה להכנס עמוק יותר פנימה, אל מעבר למה שאתם מרגישים. משום שהאדמה הזו, ככל שתחפשו אותה בחוץ, כך היא תתפורר במהרה בכף היד שלכם, מתחת לכפות הרגליים שלכם.

דברים חיצוניים אינם יכולים לתת הגנה. גם מנגנונים פנימיים, עמוקים ועתיקים, אינם מהווים עוד אדמה. בסדר ולא בסדר, נכון ולא נכון, טוב ורע, אלו תפיסות עמוקות מאוד, בסיסיות, עתיקות כפי שהגזע האנושי עתיק בעולם הזה. זהו ההיגיון שאתם רגילים להתנהל לפיו, אשר נותן לכם בטחון וסדר.

אם הכל טוב כמו שהוא?

אנו מבקשים שתכנסו עמוק יותר פנימה אל מקום הרואה הכל כטוב; אם תסכימו, להסתכל על המציאות שלכם, שכל דבר שקורה בה הוא טוב. משום שגם בתוך מסע של התפתחות, ברמה כזו או אחרת אתם ממשיכים לעשות את אותו הדבר. מזהים מה לא טוב בכם ופועלים לשנות אותו. גם אם השפה היא שפה של חוכמה, גם אם המסקנות הן מסקנות של חוכמה, השאלות לא בהכרח נובעות מהמקום הנכון.

אנו מציעים להסתכל על המציאות מחדש, אנו מציעים להסתכל עליכם מחדש. אם הכל הוא נכון, אם הכל הוא טוב, אז מה באמת קורה? אז מהי באמת המציאות שלכם? אם כל דבר במציאות שלכם, שאתם חושבים שצריך להשתנות, אם כל דבר מהדברים הללו הוא טוב; אם זה טוב איך שאתם נראים, אם זה טוב איך שאתם מדברים, אם זה טוב מה שאתם עושים, אם זה טוב מה שאתם לא עושים, אם הבריאות שלכם טובה כפי שהיא, אם חשבון הבנק שלכם טוב כפי שהוא, אם המראה שלכם טוב כפי שהוא, אם הזוגיות שלכם טובה כפי שהיא, אם העדרה הוא טוב כפי שהוא; אם האופן שבו אתם אוהבים את עצמכם הוא טוב כפי שהוא, מה אז יקרה? מה אז תראו מתוך העיניים הללו? איזו מציאות תתגלה בפניכם, אם תסתכלו עליה מהמקום שאומר שהכל הוא טוב? מה אז תראו? מה אז תרגישו? מה מתוך נקודת המבט הזו עדיין תרצו לשנות? מה יראה בפניכם אחרת מתמיד?

זה מה שאנו מבקשים בזמן הזה. לכו עמוק יותר, מעבר למה שאתם רואים, מעבר למה שאתם שומעים, מעבר למה שאתם מרגישים. לכו אל המקום שהבטחון שהוא נותן נובע מהעובדה, שבמקום הזה הכל הוא טוב בדיוק כפי שהוא.

אנו מבקשים שתחזרו בדיוק לשם. התחברו אליו, תנו לו מקום ככל שאתם יכולים, ומתוך זה הסתכלו מחדש על המציאות. מה יישאר יציב מבעד לעינים של אהבה, של חמלה? מה יתמוסס מתוך עצמו? מה יזדקק לשינוי ומה לא?

בשלב זה אנו נסיים.

שמחנו,

אם כך שלום.

טוהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

בתקשור מיוחד שנערך ב-21 בדצמבר 2012, טוהר מתארים את השינויים המתרחשים עם חילופי האנרגיה בעולמנו
"ישנה אפשרות בזמן הזה להכיל יותר ממי שאתם, מהמהות האמיתית שלכם, ובו זמנית להישאר בגוף, ולחיות חיים מספקים ומלאים"
"חשוב בזמן הזה להסכים ללכת לאיבוד אבל להפוך זאת להרפתקה, לשאול מחדש מי אתם רוצים להיות, ואז לגלות מה אתם יכולים"
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546