"אתם נמצאים במעבר צר מתודעה אחת לתודעה שניה, מפותחת יותר. המעבר הזה גורם למציאות להיות כמו קורסת אל תוך עצמה"

מעבר לתודעה חדשה – קובץ להורדה

אם כך, שלום.

אם כך אנו מתחילים. מפגש נוסף, הזדמנות נוספת לראות מעבר למה שהעיניים רואות, לשמוע מעבר למה שהאוזניים שומעות, להבין מעבר למה שהראש מסוגל להבין.

דיברנו במפגש הקודם על חוויה של סכנה. דיברנו על התחושה הזו, על הצורך להתמודד איתה בזמן הזה. כך הדברים קורים ובצורה כזו או אחרת, ישירה יותר או ישירה פחות, ברורה יותר או פחות, כל בני האדם בזמן הזה מרגישים תחושה של סכנה.

סכנה בהתנגדות לרגשות

האדמה רועדת, גם באופן פיזי וגם באופן מטאפורי, מבקשת לאזן מחדש תחומים ומקומות, מצבים ואנשים, אשר יצאו מכלל איזון. גלים על גלים של פחדים משתחררים ממעמקי האדמה כמו גם משתחררים מתוככם, מנקים החוצה, מבטאים את הלך הרוח, זה אשר אומר שישנה סכנה.

מנקודת המבט שלנו, בזמן הזה הסכנה היחידה המתקיימת היא הניסיון להתנגד לעוצמת הרגשות המתעוררת. הקושי והסבל אשר מתקיימים בעולם הזה נוצרים מתוך המלחמה, מתוך הניסיון של בני אדם רבים ליצור מחדש יציבות ושקט, ליצור מחדש תחושה של ודאות ובטחון, בתוך זמן, במקום בו כל אלו אינם אפשריים.

האדמה רועדת בזמן הזה והיא מעוררת פחדים עמוקים, במטרה לנקות החוצה רגשות הצטברו, רגשות של פחד, תפיסות של פחד, תפיסות אשר אומרות מה אי אפשר ומה לא כדאי, מה אסור ומה לא יפה, מה לא מנומס, תפיסות המשתקות, המסרסות, המכחישות, המכחידות.

בתוך עולם ההולך לחופש גדול יותר ישנה חשיבות רבה להיפרד מעודפים אלו של פחד, מתפיסות עמוקות אשר מגבילות אתכם, תפיסות אשר מקבעות אתכם ואינן מאפשרות לכם להתפתח.

הזמן הזה, מורכב ככל שהוא, כואב לעיתים כפי שהוא, בהחלט מאיים. אך זהו זמן חשוב עבורכם משום שמתוך התהום הרגשית יוכל להיווצר חופש גדול יותר. חופש במשמעות הפשוטה שלו, חופש לבטא את עצמכם בעולם, חופש להגשים את עצמכם בעולם, חופש להזכר במי אתם באמת ולהנות מהפירות של ההיזכרות, של ההבנה של אמת.

עכשיו אתם בתוך הסערה, בתוך המהומה הרגשית, והסכנה האמיתית היחידה המתקיימת בזמן הזה היא הניסיון לעצור ולהפסיק, להלחם, ליצור מחדש תחושה של יציבות שאינה יכולה להיות.

להסכים לפחד

אנו מציעים – עשו את מה שאתם רגילים לעשות. אם אינכם רגילים לעשות זאת זה הזמן להתרגל ופשוט – אל תעשו. הסכימו לפחד ולתת לפחד להיות. הסכימו לתת לו להתנקות החוצה.

הסכימו לפחד ולרעוד מפחד. הרעד של הפחד המתקיים כעת יוכל בהמשך להפוך לרעד של צחוק. כעת צחוק עשוי שלא להראות באופק וגם בתוך מצבים כאלה אנו אומרים, הסכימו לפחד.

להסכים לבקש עזרה 

אנו באים בזמן הזה במטרה לעודד את אלו שאינם מבינים את החשיבות של הדבר – לקבל עזרה. מתוך המהומה הרגשית, בתוך פחדים ורגשות אחרים המציפים בני אדם רבים, עזרה היא דבר חשוב. אנו מעודדים את אלו הזקוקים לעזרה להודות בכך בפני עצמם ולבקש את העזרה הזו.

אנו מבקשים לעודד את אלו היכולים לעזור לעשות זאת. אפשר בהחלט לומר כי בלבול שהיה זמן רב בקרב אנשים רבים אשר עוסקים בריפוי, מגיע בזמן הזה לסיומו. ישנה בהירות גדולה יותר, עמוקה יותר, בקשר לנתיב שבו בני אדם יכולים ללכת.

להסכים לעזור

אלו מכם אשר יכולים לעזור לאלו הנמצאים במהומה רגשית, אלו שיש להם את יכולות הריפוי, אנו מעודדים אתכם בזמן הזה לעזור ולתת.

בני אדם זקוקים לתמיכה. הם זקוקים להרגיש מחדש בבית. בשביל ליצור תחושה פנימית של בית, בשביל להרגיש טוב עם מה שקורה בפנים, עם מה שקורה בחוץ, צריך עזרה. זוהי חוויה רגשית שלא ניתן להגיע אליה לבד. כשם שבני אדם צריכים להבין זאת ולבקש עזרה כאשר הם אינם רגילים לעשות זאת, גם אלו היכולים לתת עזרה צריכים לעשות זאת.

הבלבול מסתיים והבהירות גדלה. אתם עשויים אולי שלא לחוש בזאת ולהבין זאת, אבל התחושה שהלכתם לאיבוד הינה יותר מדומה מאשר אמיתית. אלו היכולים לעזור נמצאים מחדש בנתיב בו הם אמורים להיות.

הגיע הזמן להבין זאת ולצעוד בנתיב שהוא איננו בהכרח קל. כאשר בני אדם נמצאים במהומה רגשית נדרשת מכם יכולת הכלה גדולה מאי פעם וגם הסכמה להיות חסרי אונים אל מול מציאויות אנושיות שלא ניתן לשנות בקלות. אבל אתם יודעים היטב את מה שאנו נאמר כעת – אם לא תלכו בנתיב בו אתם אמורים ללכת, לא יהיה בכם שקט.

לכן הגיע הזמן בזמן הזה לצעוד צעדים נוספים בכיוון בו אתם אמורים ללכת, שעבורו הגעתם לעולם הזה.

להיכנס פנימה

המהומה הרגשית שבתוכה אתם נמצאים איננה חדשה במובן מה. אבל היא שונה במובנים אחרים בזמן הזה. תחושת הסכנה היא מוחשית וממשית בקרב בני אדם רבים, ובייחוד כאשר במציאות הקולקטיבית נדמה שהאיומים מרימים את ראשם.

אנו מעודדים אתכם ברגעים בהם אתם מסוגלים לעשות זאת, כאשר עוצמת הפחד יורדת ויש בכם יותר שקט, לחזור פנימה ולגלות מחדש את החלק בכם אשר רועד מפחד.

גלו ממה אתם מפחדים. לכו עמוק ככל שאתם מסוגלים אל תוך המקום המפחד. גם אם נדמה לכם שהייתם בו בעבר, גם אם נדמה לכם שאתם יודעים על הרגש הזה הכל, אם המודעות שלכם מפותחת יותר או פחות. עזבו את כל זה בצד והכנסו ברגעים בהם אפשר פנימה אל תוך הרגש.

עשו זאת עם עיניים פנימיות פקוחות, הסכימו לראות מהו הרגש המנהל אתכם, מה עולה בזמן הזה, מה אתם מפחדים לאבד, ובעיקר, על מה אתם נדרשים לוותר.

להסכים לוותר

בתוך המציאות בה אתם נמצאים, במהומה הרגשית שבתוכה אתם חיים, יש דבר מה שעליכם לוותר עליו. זה יהיה בעיקר פנימי ופחות חיצוני, אך עצם הוויתור מעורר פחד רב בתוככם. במובן מסוים נאמר שזהו חלק מהזהות שלכם. בדרך להיות חופשיים יותר בעודכם בגוף, אתם נפרדים במידת ממי שהייתם.

מילים אלו, נכונות ככל שיהיו, הן גם כלליות. לכן אנו מעודדים אתכם בזמן הזה להכנס פנימה ולגלות ממה אתם נפרדים, על מה אתם צריכים לוותר. איזו אמונה, איזה זכרון, איזה מנגנון הגנה, הגיע זמנו ללכת. איזה צעד אתם מתבקשים לעשות אשר מנוגד לכל מה שלמדתם עד היום?

זו שאלה שכדאי ללכת בעקבותיה, לצלול פנימה. אל תתאמצו להבין, אל תתאמצו לדעת. השינוי לא ייעשה בכוח החשיבה או הראייה או ההתבוננות. לכו בעקבות השאלה ואפשרו לה להדהד, הסכימו לפחד.

הפחד נוכח בזמן הזה והוא מלווה אתכם בזמן הזה. אתם אינכם אמורים ואינכם יכולים להיות חפים מפחד, מנותקים מחוויה אנושית.

אתם נמצאים בתוך תהום של רגש, בתוך מעבר צר מתודעה אחת לתודעה שניה, מפותחת יותר. המעבר הזה גורם למציאות להיות כמו קורסת אל תוך עצמה, ואתם עשויים להרגיש בזמן הזה שאתם קורסים יחד איתה. אך מה שמרגיש כעת בתור קריסה הוא למעשה מעבר לתודעה חדשה.

בשלב זה אנו נסיים.

שמחנו,

אם כך שלום.

טוהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

"מה קורה בתוככם, בתוך הזמן הזה, כאשר אינכם מכירים את עצמכם, כאשר נדמה שכל מה שהיה אבד, כאשר אין זה ברור מה עתיד לבוא ומה עתיד לקרות?"
"הספינה שהיא אתם שטה כעת בתוך סערה אל חוף חדש, אל התחלה חדשה. כל שנותר הוא להרשות לגשם לרדת, לרוחות לנשוב ולסערה להיות"
"אנו מעודדים אתכם ללכת בעקבות החוויה של סכנה ולהתחבר דרכה לאמונה חדשה". תקשור חדש
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546