"חשוב בזמן הזה להסכים ללכת לאיבוד אבל להפוך זאת להרפתקה, לשאול מחדש מי אתם רוצים להיות, ואז לגלות מה אתם יכולים"

לחלום חלומות מחדש – קובץ להורדה

אם כך, שלום.

אם כך, אנו מתחילים, נפגשים. מתחילים במפגש נוסף; הזדמנות נוספת ללכת לאיבוד ואולי להמצא מחדש.

זו, נדמה לנו, בזמן הזה שבו אתם נמצאים, חוויה שהיא מוכרת, חוויה שהיא דומיננטית; אנשים רבים מרגישים שהם הולכים לאיבוד, שהם אינם זוכרים או רואים או יודעים מהי הדרך. אם היה בטחון בעבר לגבי הכיוון, הבטחון הזה איננו קיים.

אנשים רבים מרגישים חסרי אונים, משום שהם אינם מצליחים למצוא דרך. מה שאמור היה להפתח ויכול היה להפתח, פעמים רבות נותר סגור בזמן הזה. פעמים רבות אנשים רבים מרגישים לא מסופקים גם במקום בו פעם היה סיפוק, חוסר בטחון במקום בו פעם היה בטחון, תחושה של זרות במקום בו פעם היתה תחושה של בית.

בחירה מחדש של הכיוון

אנו נאמר ונזכיר בערב הזה, שאתם נמצאים בתוך בנייה מחדש. אם תרצו, שרטוט מחדש של המפות האישיות שלכם. עבודה הנעשית ברמות שונות, פנימיות ועדינות, גדולות ורחבות; המפה של החיים שלכם עוברת שכתוב, בחינה מחדש.

כמו העולם כולו, כמו התרבות כולה, כך גם בני האדם המהווים אותה, נמצאים בפרשת דרכים. יש צורך להסתכל מחדש, לבחור מחדש בכיוון אליו אתם הולכים.

מאחר וזהו זמן של בחירה מחדש, באופן טבעי מתרחשת גם בחינה מחדש. אתם בוחנים ברמות שלעיתים אינכם מודעים להן, מה מתאים לכם ומה לא, מה כדאי ומה לא.

בתוך זמן כזה המציאות לעיתים מרגישה כאילו היא נעצרת. יש לעיתים חויה של עמידה במקום, במקרים רבים החויה היא שאינכם מבינים לאן ללכת. החוויה הזו בזמן הזה היא הכרחית; זוהי התולדה והתוצאה של תהליך המתרחש עמוק יותר.

ללכת לאיבוד באופן יזום

זהו זמן שצריך לעבור בעדינות וסבלנות, משום שאינכם יכולים להיות במקום שונה מהמקום בו אתם נמצאים, אינכם יכולים להיות עם בהירות גדולה יותר מכפי שיש לכם, אינכם יכולים להיות עם נחישות ברורה יותר, חדשה יותר, מכפי שיש לכם.

אינכם יכולים עדיין להמשיך לצעוד עם מפה, משום שברבדים העמוקים של מי שאתם היא עוברת כעת שרטוט מחדש.

לכן כדאי בזמן הזה ללכת לאיבוד, ואם קשה לכם ללכת לאיבוד, אנו מציעים בזמן הזה ללכת לאיבוד באופן יזום. לכו למקום פיזי שאינכם מכירים ולכו בו לאיבוד. התנסו מעט בחוויה הזו שבה אתם נמצאים במקום בו אינכם נמצאים בדרך כלל, שגם אם האנשים נראים מוכרים, המבנים מוכרים והשפה מוכרת, זהו למעשה איננו הבית ואין לכם דרך ברורה וידועה להגיע בעזרתה ממקום למקום.

אנו מעודדים אתכם בזמן הזה ללכת לאיבוד. אולי המכוניות שלכם יגרמו לכם ללכת לאיבוד, יקחו אתכם בטעות למקום שאינכם אמורים להגיע אליו… אנו מציעים לעשות זאת באופן יזום.

לרפא את המאמץ למצוא דרך

הסיבה היא שכדאי וחשוב לנקות ולשחרר פחדים העולים בזמן הזה, כמו גם מאמץ שהוא גדול לא פחות מחוויית האובדן – המאמץ למצוא דרך. מאמץ לבהירות, מאמץ לבנות מחדש אדמה, גם כאשר הים סוער.

המאמץ הזה זקוק לתשומת לב בזמן הזה, המאמץ הזה הוא זה שצריך לרפא. אין זה משנה עד כמה תתאמצו, אינכם יכולים להיות במקום שונה מהמקום בו אתם נמצאים כעת.

המקום שבו אתם נמצאים כעת, למרות האופן שבו הוא נחווה, הוא מקום טוב עבורכם. זהו זמן חשוב שבו אתם בוחנים את עצמכם מחדש ומקבלים מחדש החלטות.

אם תסכימו ואם תצליחו בתוככם לנוח מעט בתוך אי הוודאות, להרגיש בבית בתוך חוויה של אובדן, אנו מציעים לעשות דבר מה אחר במקום להתאמץ. אנו מציעים להתחיל לחלום. לא בהכרח בלילה, כי אם דווקא ביום.

לשאול שאלות מחדש

אנו מציעים לחזור ולהתחבר פנימה אל מה שאתם רוצים, לחזור ולשאול מחדש שאלות, כמו אילו חיים אתם רוצים לחיות, מה אתם רוצים להיות בהם, איזו איכות אתם מבקשים להביא לעולם הזה. איזו איכות פנימית אתם מבקשים לחוות, איזו איכות פנימית אתם מבקשים לבטא.

אם הייתם מסתכלים על החיים כלוח משחק, אנו נשאל איזה מהלך עוד לא ביצעתם, איזה אביזר לא שיחקתם אתו, איזו חוויה עוד לא חוויתם. חזרו אל המקום הזה שהוא כביכול ילדותי, כביכול לא רציני, לעיתים נתפס כלא ריאלי, ככזה המעורר ציניות.

חזרו אל המקום הזה, אשר חולם חלומות ורוצה רצונות. מי אתם רוצים להיות? מה אתם רוצים להיות? אילו דברים מהחיים שלכם אינכם רוצים עוד? מה אתם רוצים להמשיך ולטפח?

אנו מציעים זאת משום שאתם נמצאים בין כה וכה בתקופה של בדק בית. לכן, בתקופה כזו של בדק בית אנו מציעים לבדוק אותו באופן יזום, להצטרף לחקירה, להרפתקה, באופן מודע. שאלו מחדש שאלות, בררו מדוע אתם רוצים את מה שאתם רוצים ומדוע אינכם רוצים את מה שאינכם רוצים.

מי אומר כן ומי אומר לא ביחס לכל רצון? חשוב לבדוק את זה, משום שפעמים רבות יש בתוככם חלומות ורצונות שבאופן אוטומטי אינכם רגילים לבטא. אתם רגילים באופן אוטומטי לדחות, להשתיק אותם, לא להקשיב להם.

לכן שימו לב לאוטומט הזה. אם אתם שומעים או מרגישים בתוככם רצונות וחלומות שעד כה לא הצלחתם להגשים ואולי גם לא ניסיתם, רצונות שבאופן אוטומטי מעוררים בכם רצון לדחות אותם ולבטל אותם, התעכבו שם עוד זמן.

מדוע אתם רוצים את אותו הדבר ומדוע אינכם רוצים אותו? זהו פעמים רבות הזמן הנכון ביותר להתעכב ולחזק דווקא את אותם הרצונות שאתם רגילים לבטל.

חופש גדול מאי פעם

אנו אומרים זאת כבר זמן מה, ונדמה שנאמר זאת עוד זמן מה וכך גם הערב. יש בתוככם יותר חופש ויותר אפשרות פעולה מכפי שאתם מבינים, יש יותר אפשרויות מכפי שאתם רואים.

ישנה מוגבלות שאתם רגילים לחיות לפיה, שהיא אינה כפי שהיתה בעבר. איננו אומרים שהיא בהכרח לא קיימת אבל פעמים רבות היא פחות לוכדת אתכם, פחות תופסת אתכם מכפי שאתם זוכרים. אתם פועלים באופן אוטומטי, מתנהגים כמו אנשים כלואים בעוד שלמעשה יש לכם יותר חופש מאי פעם.

לכן חשוב בזמן הזה לחזור ולשאול מה אתם רוצים. לקחת בחשבון שלא תהיינה בהכרח תשובות, להבין שלא בהכרח תהיה בהירות. להסכים ללכת לאיבוד אבל להפוך אותה להרפתקה, לשאול מחדש מי אתם רוצים להיות, ואז לגלות מה אתם יכולים.

בשלב זה אנו נסיים.

שמחנו,

אם כך, שלום.

טוהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

בתקשור מיוחד שנערך ב-21 בדצמבר 2012, טוהר מתארים את השינויים המתרחשים עם חילופי האנרגיה בעולמנו
"ישנה אפשרות בזמן הזה להכיל יותר ממי שאתם, מהמהות האמיתית שלכם, ובו זמנית להישאר בגוף, ולחיות חיים מספקים ומלאים"
"הוא איננו מסתיים העולם הזה, אבל דברים מסויימים שהכרתם, תהליכים מסויימים שהכרתם, משתנים". תקשור חדש
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546