איך מוצאים עבודה חדשה כשלא יודעים במה רוצים לעבוד? לפעמים כל מה שצריך הוא לשנות נקודת מבט. מדור חדש מביא תובנות חשובות מעבודה עם אנשים
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

ניסיונות רבים וממושכים למצוא עבודה לא הצליחו, והיא מבקשת לשנות את זה. המצב הנוכחי קשה כלכלית ורגשית גם יחד.

פעם אחר פעם היא שולחת קורות חיים ואין תגובה בכלל.

בלשכת התעסוקה מבקשים ממנה להיות ממוקדת, להגיד במה היא עובדת ובמה היא רוצה לעבוד. אבל קורות החיים שלה מגוונים מאוד, כמעט מגוונים מדי, ובכל עבודה, טובה ככל שהיא היתה בה, היא לא נשארה לזמן ממושך.

זה מבלבל אותה, ומבלבל את מי שקורא אותם.

"יש לי ערפל בראש, אני לא יודעת במה להתמקד, במה אני רוצה לעבוד", היא אמרה לי בקול חנוק, "ואני צריכה להיות ממוקדת כדי למצוא עבודה טובה. אחרת אני מגיעה לעבודות שלא מתאימות לי, כמו קופאית בסופר או מזכירות".

לא בדיוק, אמרתי לה, את לא צריכה לדעת בדיוק במה את רוצה לעבוד כדי ליצור לעצמך עבודה שמתאימה לך. "את צריכה לדעת איזו חוויה את רוצה לחוות וסדר גודל של משכורת שאת רוצה להרוויח, כדי שלשכת התעסוקה של היוניברס תדע לאן לכוון אותך, איזו עבודה תוכל לתת לך את החוויה שאת רוצה לחוות ואת המשכורת שאת רוצה".

בשלב הזה היא הדמעות כבר זלגו, אז עצרתי לכמה דקות, לפני שהתחלתי לברר איתה איזו חוויה היא רוצה לחוות.

ביקשתי ממנה להתמקד בעבודה אחת שהיא עבדה בה בעבר, ושאלתי מה היא אהבה לחוות בעבודה הזו. היא דיברה ואני כתבתי את החוויות העיקריות:

* התמודדות עם אתגרים והתגברות עליהם.

* לעזור לאנשים לפתור בעיות.

* לחבר ולגשר בין אנשים שיכולים לשתף פעולה זה עם זה.

* עשייה מגוונת שחושפת לתחומי ידע שונים.

* גמישות בשעות העבודה.

אחר כך שאלתי אותה על עבודה אחרת שהיא עבדה בה ואהבה. מתוך חמשת החוויות הללו, ארבע היו חלק מהמציאות שהיא חוותה באותו מקום עבודה. בעבודה שלישית, אותה עשתה כעצמאית, כל החוויות הללו היו חלק מהעבודה היום-יומית.

"זה המיקוד שלך", אמרתי לה. "את אוהבת לעזור לאנשים ולחבר ביניהם, להתמודד בהצלחה עם אתגרים, להיחשף לתחומי ידע שונים ולעבוד בשעות גמישות. כאשר זו המציאות, את יכולה לעשות כמעט כל דבר, כפי שקורות החיים שלך מציגים. בשונה מהרבה אנשים, שהמיקוד שלהם הוא המקצוע – אני חשמלאי, אני מורה – המיקוד שלך הוא החוויה שאת חווה במקום העבודה.

"זה משהו שקשה להסביר בקורות חיים כתובים", הוספתי ואמרתי, "לכן כדאי לך לפנות לאנשים שמכירים אותך, לספר להם מה המיקוד שלך, ושיעזרו לך לחשוב על מקומות שאת יכולה לעבוד בהם, בהם תחווי את החוויות שאת אוהבת לחוות כאשר את עובדת. אפשר כמובן לכתוב את זה בהקדמה לקורות החיים, אבל נראה לי שיהיה לך יותר קל למצוא עבודה דרך קשרים אישיים".

היא יצאה מהפגישה עם צלילות שלא היתה לה קודם, ונחישות חדשה למצוא עבודה. מניסיוני אני יודע, שעכשיו לשכת התעסוקה של היוניברס תוכל לעזור לה.

לכל המידע אודות טיפולים אישיים עם שחר.

1 מחשבה על “חוויות מחדר הטיפולים: איך מוצאים עבודה?”

  1. מדהים. ישר כתבתי לעצמי איזו חוייה אני רוצה לחוות מהעיסוקים שלי ומה ההכנסה שאני מזמנת בחודש.

    את אלופה. תודה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

יום שישי, 9.7.21, 11:00-13:30 *  בית ציוני אמריקה, תל אביב

מפגש מיוחד לרגל השקת הספר "יש מספיק – החיים בכדור הארץ החדש". בוקר של מדיטציה ותקשורים עם שחר בן-פורת, המתקשר את טוהר, עפרה ענב, רוית חזן, שרון גל, הילה וקנין, לילך גל ומירב שטירן. אחרי שנה של סגרים, בידודים ומלחמה אחת, הגיע הזמן להיפגש, להתחבק וללמוד דרך חדשה לחיות את החיים.
120 שקלים במכירה מוקדמת.
 

עשרה מפגשים, אחת לשבועיים, מתחילים ב-11.7.21 * אונליין

מפגש מיוחד לרגל השקת הספר "יש מספיק – החיים בכדור הארץ החדש". בוקר של מדיטציה ותקשורים עם שחר בן-פורת, המתקשר את טוהר, עפרה ענב, רוית חזן, שרון גל, הילה וקנין, לילך גל ומירב שטירן. אחרי שנה של סגרים, בידודים ומלחמה אחת, הגיע הזמן להיפגש, להתחבק וללמוד דרך חדשה לחיות את החיים.
180 שקלים לפגישה.
 

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

4 דק' קריאה
מה קורה כאשר אנחנו מגלים אמת נסתרת שמטלטלת אותנו? איך מתמודדים עם הרגשות? מתי כדאי להגיע למסקנות? והאם יש לנו סיכוי להרגיש אחרת? יש תשובות לשאלות אלה
30 דק' האזנה
הבעיה הגדולה ביותר בעולם הרוח היא השאיפה של אנשים לעבור למימד החמישי. בפרק ה-100 אני מסביר מדוע זו בעיה, איך זה קשור בספק ומדוע כדאי לזכור שאנחנו לא יודעים כלום
30 דק' האזנה
כדי שנצליח להשתנות אנו צריכים לעשות משהו מנוגד להיגיון האינטואיטיבי שלנו – להתרגל לאותה המציאות שאנו מבקשים לשנות. פרק חדש על הפרדוקס שמאפשר לשינוי לקרות
גלילה למעלה
שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות:

או פשוט חייגו:
054-4226546