עדינות, רכות, קבלה מלאה, הכלה מושלמת, אהבה ללא תנאי – כל אלה הם רק צד אחד של החמלה. החרב היא צד נוסף, אותו כדאי להכיר

בעולם שלנו – לפחות בחלק הרוחני שלו – מדברים על חמלה. כלומר, על גישה חומלת שעלינו לפתח זה לזה, כדי שנוכל לשרוד בעולם הזה ואף לשגשג בו, מבלי לכלות את העולם ואת עצמנו.

חמלה. היא ההופכי של האטימות, תודעה של לב פתוח. גישה הרואה את הטוב במה שנתפס כלא טוב, את היופי הקיים בכל. אין ספק, חמלה היא מצרך נדיר ומבוקש.

אבל למרבית האנשים ישנה גישה חד ממדית של חמלה. הם מדמיינים עדינות, רכות, קבלה מלאה, הכלה מושלמת, אהבה ללא תנאי.

וזה נכון, כל זה. אבל זה רק פן אחד של חמלה.

פן אחר מוגדר בפשטות "חרב החמלה".

זו היכולת לקרוע את שיגיונות המיינד וערפילי האגו, באופן ברור, חד, שאינו משתמע לשני פנים. זו הדחיפה בתחת של אלוהים, כאשר עלינו להכיר בטעויות ובבעיות, בשגעונות ובשטויות, כדי שיהיה סיכוי לריפוי ולשינוי של ממש.

החרב לעולם אוהבת. היא אינה משפילה או ממעיטה בערך. אבל היא חדה, כמו חותכת את האוויר, בעודה מפוצצת את האשליה של הפחד.

בעולם הרוח שלנו אני רואה כיצד פחד מפגיעה ונטישה ולהישאר לבד הופך אנשים לרכים, עגולים מדי. אנשים שמנסים בכל מאודם להיות הממד הרך והמלטף של החמלה, נמנעים מהחרב שבה.

וכאשר אני פוגש את זה באנשים אני מרגיש את החרב מתעוררת בתוכי, עוברת דרכי. מפלחת קורבנות והתנשאות, ניצול והתנצלות, בתוכי, באחרים. מי שמקשיב מרוויח, כולל אני.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

5 דק' קריאה
כדי להגשים את עצמנו באופן שאנו יכולים, כדאי לנו לעבור מהפך בנקודת המוצא שלנו לחיים. אחרת, נמשיך להיטלטל בין תחושות של הצלחה וכישלון
3 דק' קריאה
מדוע ההבנה שהכל בסדר אמורה לגרום לנו לקחת יותר אחריות, כיצד הבנה זו יכולה לגרום לנטישה עצמית, ומהו הקשר בין כל זה לטעות ודיוק
6 דק' קריאה
כדאי שהתפיסה שלנו ביחס לטעויות תעבור רענון מחדש. אם נמאס לכם לעשות טעויות ו/או לנסות להיות מדויקים, היכנסו לקרוא
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546