במסע שאני עושה בזוגיות שלי אני לומד כיצד ההסכמה לפחד לאבד מאפשרת ליצור ולהיות באינטימיות

הפחד מאינטימיות הוא אחד הפחדים שאני חוקר, לומד להכיר ומרפא במהלך המסע שאני עושה. בד בבד עם הרצון שלי לזוגיות, שהתעורר אי שם בגיל העשרה, כך גם התעורר הפחד מעצם האפשרות שהרעיון הזה יתממש.

באותן שנים לא הייתי מודע לכך שאני מפחד. הפחד בא לידי ביטוי בכך שהתאהבתי במי שלא רצו אותי בחזרה, ברומנים שלא החזיקו מעמד יותר ממספר ימים או שבועות, ובעיקר בהרבה שנים שבהן למדתי לחיות לבד.

השינוי הגדול בחיים שלי אירע כשהייתי בן 30, אז נכנסתי לראשונה בחיי לזוגיות משמעותית, ארוכת טווח. מאז עברו כמעט 10 שנים שבמהלכן למדתי הרבה דברים שלא הבנתי קודם לכן על אינטימיות ועל הסיבות שבגללן קשה לי להיות במצב הזה.

הדבר העיקרי שהבנתי במהלך השנים הללו הוא שבצד בן זוגי, ישנו חבר נוסף שנכנס לחיי מאז אותו דייט ראשון – הפחד לאבד.

זה קורה מיד בהתחלה ואני מניח שכולם מכירים את זה: ההתרגשות, המאוהבות ויחד איתם הפחד לאבד. בחודשים הראשונים זה עוצמתי מאוד ועם הזמן, כשתחושת הבטחון והאהבה גדלים, הפחד הולך ומתמעט. אבל הוא לא הולך לשום מקום, מקסימום מסתתר היטב.

הפחד לאבד נמצא מתחת לקנאה, לרכושנות; מתחת לכעסים ולמריבות; וגם מתחת לשתיקות המאפיינות פעמים רבות מערכות יחסים. הפחד גורם לנו להסגר, להתרחק או לכעוס, להלחם.

הפחד מנהל אותנו מבלי שאנו מודעים אליו. הוא מניע אותנו לפעול בצורות ובדרכים שיכולות לפגוע באינטימיות ולהביא לכך שבסופו של דבר מערכת היחסים תסתיים.

כשאני מסתכל על השנים שאנחנו ביחד, אני מזהה את ההסכמה שלי לפחד לאבד אותו בתור אחת הסיבות מדוע הזוגיות שלנו טובה כל כך, מדוע היא ארוכה כל כך (ביחס ללבד שהתרגלתי לחיות בו).

בהסכמה שלי להרגיש ובחופש להרגיש שאני בונה בעצמי, אני לומר להכיר ולזהות את הפחד לאבד. אני לומד לזהות את הקשר בינו לבין התנהגויות שלי, לומד להרגיש אותו כשהוא עולה במקום לתת לו לנהל אותו ממחשכי תת המודע.

זה עושה שני דברים מופלאים בתוכי ובינינו. זה מפוגג קנאה, כעסים ומריבות, כי יותר קל לי להודות בפחד שנמצא מתחת לפני הדברים ולדבר עליו. זה גם גורם לי לפחד יותר, הופך את הפחד לבן לוויה שמדי פעם מרים את הראש ומציץ.

אני גם זוכר שכל דבר מסתיים יום אחד. זה מגביר את הפחד אך גם מגביר את הכרת התודה שאני חש כלפיו וכלפי הזוגיות שאנו יוצרים ביחד. זה משאיר את הפרפרים בלב שאני רואה אותו חיים ומדגדגים גם שנים לאחר מכן.

אני מודע לכך שישנן דרכים המבטיחות שלא חייבים לפחד, אך כאשר אני מסתכל על המציאות אני לא רואה כיצד זה אפשרי. אנו בני אדם ופחד הוא חלק מהטבע האנושי. אך ישנו פחד אחד שיכול להתרפא וזה הפחד מהפחד, או הפחד מלפחד, כפי שאומרת המורה שלי.

ככל שאני מוכן לפחד לאבד, כך אני יכול להנות מהאינטימיות שיש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

תקשור-סיפור מיוחד לימי המלחמה כמו גם לחיים בכלל, על חברות ועל ויכוח ועל הדרך בחזרה הביתה. ספרו אותו לילדים שלכם, ספרו אותו לעצמכם
3 דק' קריאה
"יכול להיות שאתם ראויים לאהבה למרות מה שאמרו לכם ולמרות האופן שבו התנהגו אליכם, למרות הכאב הזה שיש לכם בלב, הגורם לכם להתרחק מאהבה כאשר היא נוקשת בדלת?" טוהר מדברים על אהבה
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546