מודעה קטנה בין שלל מודעות הכרויות חוללה שינוי עצום בחיים שלי. כך פגשתי לראשונה את ורדה דרור והתחלתי ללכת בדרך ששינתה את כל חיי
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

בדצמבר 1994, לפני 23 שנים, ראיתי בעיתון "העיר" ז"ל את המודעה הזו. היא פורסמה במדור "בנים", בין שלל מודעות הכרויות של גברים; ואני, שחיפשתי סקס/חבר בעודי קורא את המודעות – בעידן שקדם לאינטרנט, לצ'טים ולרשתות החברתיות – מצאתי, מבלי להבין זאת אז, דרך חיים.

בעקבות המודעה הזו דיברתי עם ורדה והגעתי לערב מבוא שהיא קיימה. לקבוצה שהיא פתחה – ל-12 פגישות – לא הצטרפתי; החלטתי להתגייס לצבא חרף הפחדים שלי, וללמוד רוח ולהיות בטירונות לא משתלבים טוב ביחד.

חברה טובה של אותם הימים כן הצטרפה לסדנה (כן, זו היתה קבוצה לגברים הומואים, אבל ורדה כמו ורדה, היתה ועודנה פתוחה לשינויים). בשיחות שלנו היא סיפרה לי קצת ממה שדובר ונלמד באותן הפגישות. העניין עם ההשתקפויות – כל מה שאני מזהה באחרים קיים בתוכי – סיקרן אותי במיוחד. חשבתי על זה הרבה בימי הטירונות שלי, ואני זוכר את הרגע שבו קלטתי בפעם הראשונה מה מישהו משקף שלי. למעשה, אלו היו שלושה מהמחלקה שלי שהתחברו לי ביחד. אני לא זוכר מה בדיוק הבנתי, רק את הרגע שבו התודעה התרחבה והאמת נחשפה וההתרגשות מכך שגיליתי עולם חדש.

3 וחצי חודשים לאחר מכן, ביום הולדת 19 שלי, הגעתי לפגישה אישית עם ורדה, מתנה שהחלטתי לתת לעצמי ליום ההולדת. חודש וחצי מאוחר יותר הצטרפתי לקבוצה נוספת שהיא פתחה. מאז, למעט הפסקה של שלושה חודשים, אני לומד אצלה אחת לשבוע.

בעולם המאמין בתהליכים מהירים ובכך ש"כל התשובות נמצאות בתוכי" ו"לא צריך גורו", ללמוד אצל מורה כל כך הרבה שנים זה דבר יוצא דופן. מה בעצם יש ללמוד כל השנים הללו?

הלימוד הוא אינו לימוד של ידע, חשוב להבין; ואין ספק שאחרי כל כך הרבה שנים, שבמהלכן התחלתי גם ללמד את הדרך אותה אני לומד, יש לי הבנה עמוקה מאוד של הדברים. ועם זאת, אני צריך את נקודת המבט החיצונית של ורדה, שרואה את הדברים מחוצה לי, ממקום עמוק/גבוה/רחב יותר. היא לעתים מאשרת את מה שאני מזהה/מרגיש/חושב, ולעתים מחזירה אותי למסלול שלי כשאני סוטה ממנו.

מנוחה עמוקה מאוד נוצרת בתוכי כאשר אני מקבל את העובדה שאני צריך עזרה, שאיני יכול לבד, שיש מי שנותן לי יד במסע שלי דרך הפחדים בחזרה אל הלב. ורדה אינה היחידה, כמובן – יש לי מטפלות שעוזרות לי מאוד, חברים טובים ובן-זוג שתומך בי מאוד. אבל יש מתנה גדולה בהיותי תלמיד, בקיומו של מורה, שאני מאחל לכל מי שמחפש את דרכו.

יש עוד

ברבות השנים מערכת היחסים שלי עם ורדה הפכה להיות מורכבת יותר. עזרתי לה להוציא את הספר השני שלה, "1+1=1 שיחות עם ורדה דרור"; הפכנו להיות חברים טובים ובשנתיים וחצי האחרונות אנחנו גם שכנים; אני עוזר לה בדרך שלה עם טיפולי הילינג ותקשורים של טוהר; והתחלנו לעשות ערבים משותפים (אחד היה בתחילת נובמבר, ובקרוב אפרסם על הערב הבא). אך בבסיס של כל זה, היא תמיד היתה ותמיד תהיה המורה שלי, זכות שאני מודה עליה בכל יום מחדש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

 › אני רוצה להגיב

מוצרים קשורים לתוכן זה

כדרכם של צעירים נמרצים, שחר יזם את הספר. הפיתוי לתעד את המסע היה גדול. שחר ביקש לראיין אותי ולהעביר את החומר כתוב. יצאנו למסע אל הלא נודע. וגילינו שהלא נודע הוא ידוע לנו כבר אלפי שנים, רק שכחנו. וכך, במשך חודשים, הזמינו השאלות החכמות והמסקרנות של שחר תשובות מהלא-ידוע, שהועברו דרכי. בספר זה מוצגות אמיתות מול חובות. אמת או חובה, זו כל הבחירה (מתוך ההקדמה).

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

ימי שלישי, 19:30-22:30

חופש להיות

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. קבוצה פעילה הנפגשת אחת לשבוע אליה אפשר להצטרף.
מחיר: 170 שקלים לפגישה

מאמרים נוספים בנושא

30 דק' האזנה
מה צריך כדי ליצור אחדות בעולמנו המפולג? האם זה אפשרי? מדוע הכל נהיה כך אם אנחנו נמצאים בתהליך של שינוי? ואיך יוצרים את השינוי הזה? כל התשובות בפרק החדש
9 דק' קריאה
להרגיש מוזר, לא שייך, כמו כבשה שחורה, מאומץ או חייזר במשפחה, זה דבר שרבים מאיתנו מרגישים. מדוע זה כך ואיך אפשר לרפא ולשנות את זה? היכנסו לקרוא על כך במאמר זה
7 דק' קריאה
אחד הטריקים שהמיינד שלנו עושה הוא לגרום לנו לחשוב שאנחנו מודעים לעצמנו, בו בעת שאנו ממשיכים להיות מנותקים. הנה שלושה סימנים שיעזרו לכם לזהות האם אתם באמת מחוברים לעצמכם
גלילה למעלה
שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות:

או פשוט חייגו:
054-4226546