טוהר מסבירים מדוע יש כל כך הרבה כאב וסבל בעולם, מי אחראי למציאות הזו וכיצד ניתן לשנות זאת

"למה ישנו כל כך הרבה סבל וכאב בעולמו של מי שברא את העולם הזה? מאז שנוצר (לפי ההיסטוריה שאנו מכירים) ועד עכשיו, כל האנושות, כל הדורות, הן ככלל והן כיחידים, סובלת, מתייסרת, כואבת וכו'. מה התכלית של מי שברא ככה את העולם הזה? איזה אלוהים ברא את העולם הזה? אם זה אלוהים הטוב, אז מה ההסבר, מה התכלית, מה המוצא מעולם הסבל והכאב הזה? אם זה אלוהי החושך ברא את העולם הזה, והוא ניזון מהייסורים של האנשים, אז אין שאלה על כך".

הבוקר קיבלתי את השאלה הזו, עם בקשה לשאול אותה את טוהר. אני אוהב שאלות כאלה, שעוסקות במציאות הרחבה ובו בעת נוגעות בחיים של מרבית האנשים. במקרה זה, של כולנו. אז למה, בעצם? הנה התשובה:

"אנו יכולים לומר שזה משום שבני אדם עקשנים. בני אדם מתעקשים שהם רק בני אדם, שאין שום דבר מעבר אליהם, והתוצאה היא סבל עמוק מאוד. אך התמונה מעט מורכבת יותר, ואנו נסביר זאת כך.

"ראשית, אנו לא יכולים לומר כי ישנו אלוהים ספציפי אשר ברא את העולם הזה. זו אותה אלוהות היוצרת כל, והיא אינה מורכבת אלא מאור ואהבה. בבואה לברוא עולם פיזי זה, האלוהות בחרה להפוך עולם זה לעולם של בחירה חופשית. היא בחרה לאפשר מגרש משחקים של למידה והתפתחות המבוסס על בחירה חופשית. כלומר, כל הנשמות המגיעות לעולם זה, ההופכות לבני ובנות אדם, יכולות לבחור כיצד לחיות את חייהן. הן יכולות, באופן כללי, לבחור האם לחיות את חייהן כבוראות מציאות או לחיות את חייהן כנגררות אחר מציאות; האם הן חיות את חייהן כבעלות בית או אולי כדיירות רחוב. זו הבחירה הרחבה, המשותפת לכל הנשמות.

"הבחירה, או הכיוון, בו הכל הולך, הוא כיוון של התעוררות – כל הנשמות מבקשות להתעורר לטבען האמיתי, האלוהי, בעודן בגוף. זו המהות של המסע ככלל, וכל נשמה בוחרת לעשות את המסע הזה בדרכה שלה.

"המסע כולו מבוסס על שיכחה של האמת, שכן מתוך השיכחה יכולה להתרחש אותה התעוררות, שהיא מטרתו של המסע. התעוררות לטבע האמיתי של הנשמה, של האדם, שהוא האלוהות עצמה. השיכחה היא שיוצרת את האתגר, שכן בעודכם שוכחים מי אתם, אתם עשויים להאמין שאתם אחרת מאלוהים. אתם עשויים להאמין לכך שאתם לא בסדר, שאתם לא ראויים, שיש סיבה לפחד ויש אמת בכאב. אתם עשויים להאמין לזה, בהחלט, וכך קורה. זה אינו חדש וזה אינו מפתיע מנקודת המבט שלנו, שכן בשיכחה הכל יכול להתגלות בתור אמת, גם אם אין זה אמת מנקודת המבט שלנו.

"מדוע התעקשות? משום שבני אדם מתעקשים שהם יודעים. בני אדם מתעקשים שיש סיבה לפחד ויש אמת בכאב, שהם לא בסדר ולא ראויים. בני אדם מתעקשים, ולכן הודפים אהבה והודפים עזרה ומבטלים מחמאה ומצמצמים את עצמם. בני אדם מתעקשים שהם לא בסדר, שהעולם לא בסדר, ויוצאים למלחמה כדי להוכיח שהם בסדר. בני אדם מתעקשים, ולכן הם אינם משתנים; לכן הם סובלים סבל רב במיוחד."ככל שהאדם מבקש להתעורר, לדעת את מהותו האמיתית, כדאי שישים לב להתעקשות, לאותה עקשנות הקיימת בו. לשים לב אליה ולרפא אותה, כלומר ללמוד כי הוא בסדר וכי הוא טוב וכי הוא ראוי. ללמוד להיפתח ולקבל ולתת עוד ועוד, יותר ויותר. ככל שהאדם מתעקש פחות ומסכים יותר, כך החיים יכולים להיות עם פחות ופחות סבל, ועוד ועוד מהטוב".

רוצים עזרה נוספת בתהליכי השינוי וההתעוררות שאתם עוברים? אם כן, טוהר+ הוא המקום בשבילכם. פרטים והצטרפות כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

5 דק' קריאה
כדי להגשים את עצמנו באופן שאנו יכולים, כדאי לנו לעבור מהפך בנקודת המוצא שלנו לחיים. אחרת, נמשיך להיטלטל בין תחושות של הצלחה וכישלון
6 דק' קריאה
כמה מילים על המבנה של הכאב הרגשי שלנו. כמו כל דבר טוב, גם הכאב מתחלק לשלושה חלקים
3 דק' קריאה
מדוע ההבנה שהכל בסדר אמורה לגרום לנו לקחת יותר אחריות, כיצד הבנה זו יכולה לגרום לנטישה עצמית, ומהו הקשר בין כל זה לטעות ודיוק
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546