מהיכן טוהר מגיעים, מה המטרה שלהם בתקשורת איתנו ומה כדאי לנו ללמוד, יותר מכל דבר אחר. טוהר עונים על כל זה

הבוקר אני וטוהר התראיינו למחקר אקדמי חדש ומעניין, שעוסק בתקשור.

אני משתף איתכם קטע מתוך הריאיון, תשובות לשתי שאלות שמספרות את כל הסיפור של טוהר, ושל המסר העיקרי שהם מעבירים שוב ושוב.הנה:

– האם תוכלו לתאר מי אתם, מה הזהות שלכם, מה המוצא שממנו הגעתם?

"נתחיל ונאמר שאין לנו זהות במובן שמוכר או מוגדר לבני אדם. התפיסה של העצמי היא שונה למדי, בעיקר משום שהעצמי אינו קיים. כלומר, אין מהות אינדיבידואלית, למרות שאנו מציגים את הדברים באופן היוצר רושם כאילו מהות אינדיבידואלית קיימת."אנו מציגים את עצמנו כקבוצה, אפשר לומר שזו המציאות. הקבוצה אינה נפרדת מהכלל, אך אנו מתגבשים סביב מסר מסוים, סביב כוונה מסוימת. אפשר לומר כי אנו מפנים מידה מהכוונה, מהאנרגיה, כדי ליצור מהות מסוימת. המהות היא זו הדוברת כעת.

"אנו מציגים את עצמנו בשם טוהר בשל הרצון להזכיר באופן הזה לבני אדם את מה שהם מחפשים, את מה שהם איבדו.

"הטוהר הוא נקודת המוצא, הוא גם נקודת הסיום, הגם שההתפתחות אינה כה ליניארית. מה שקרה בין ההתחלה לבין הסיום הוא אובדן דרך. כלומר, בני אדם שכחו מי הם. מי שמבקש ורוצה בכך, אט אט נזכר. ההיזכרות מחזירה את בני האדם אל הלב הטהור, זה שנמצא מעבר לשכבות של פחד, של כאב, של שכחה כה עמוקה.

"אפשר לומר שהכוונה שלנו כקבוצה היא לסייע לבני אדם לחזור אל הלב הטהור. להיזכר במי הם, ובעיקר להיזכר מי הם לא.

"כאשר בני אדם שוכחים, הם מגדירים את עצמם באופן שמרחיק את עצמם מעצמם. אנו, במסרים שלנו, מבקשים לסייע לבני אדם להיזכר מי הם באמת, מי הם לא, ומתוך זה כיצד להתנהל בעולם זה; כיצד ליצור באופן שהוא יותר אלגנטי את המעבר מתודעה מצומצמת לתודעה חובקת-כל".

– מה המסר שיש לכם להעביר?

"בני אדם שכחו במידת מה כיצד הדברים פועלים. אנו לא מתכוונים בהכרח לחוקים או לדרכי פעולה. אנו לא מבקשים לתת מעין מדריך הפעלה עצמית. אנו מבקשים להזכיר ולומר שמה שבני אדם שכחו הוא שהכל בסדר.

"כאשר האדם יודע שהכל בסדר, הוא חוזר ומתמזג עם הסדר הטבעי של הדברים. הידיעה שהכל בסדר היא זו המעינקה לאדם את האפשרות לנוח בתוך עצמו, ולחיות את חייו באופן שהוא יותר פורה, יותר משגשג, יותר מרווח ונינוח ושופע. זו התודעה שאנו מבקשים להזכיר לבני אדם, שאפשר לחזור אליה – ידיעה פנימית שאפשר לחזק אותה.

"הידיעה הזו מהווה אתגר, משום שאתם רגילים להתמקד במה לא בסדר. אתם גם מאמינים שההתמקדות במה לא בסדר מקדמת אתכם, ופעמים רבות בני אדם מתעלמים ממה בסדר משום שהם מאמינים שזה מפריע להם, ועשוי לחבל במאמצים שלהם להשיג את השינוי שהם רוצים. לאור זאת, מילים כמו המילים שלנו מהוות אתגר של ממש. אם הכל בסדר, אז מה תהיה המוטיבציה של האדם להשתנות? לכן המסרים שלנו עשויים לא להישמע כלל וכלל, גם אם יש אוזניים המקשיבות.

"אנו מבקשים להזכיר ביחס לזה, שההבנה שהכל בסדר אינה פוסלת רצון בהתפתחות, והיא אינה מבטלת את הזיהוי של חוסר כזה או אחר, שיש לשנותו. ההבנה או הידיעה שהכל בסדר משנה את הגישה.

"השינוי של הגישה משנה את החוויה של החיים, את האופן שבו האדם מתנהל בחיים, ואת האופן שבו החיים של האדם מתנהלים עבורו. אפשר לומר שכאשר אדם יודע שהכל בסדר, הוא אינו בא בטנות לעובדה שיש לו בעיות, והוא יותר משוחרר ויותר קליל כאשר הוא ניגש לטפל בבעיות שלו. הוא הופך להיות יותר ממוקד, יותר יעיל, בהחלט, והתנועה שלו הופכת להיות יותר רחבה, יותר פשוטה, ובמובנים רבים יותר יעילה. המציאות הופכת להיות יותר אלגנטית, כזו שיש בה יותר פשטות ויותר מהקסם".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

מוצ"ש, 28.5.22, 20:00-22:00 * אונליין

מפגש רביעי בסדרת מפגשי התקשור לשנת 2022, היא שנת "הגילוי האלוהי". טוהר מעבירים במפגשים אלה את נקודת המבט שלהם על החיים, על האופן בו הכל עובד. הם עוזרים לנו לגלות את מה שכדאי לנו לגלות על עצמנו ובכלל, לכתוב מחדש את עשרת הדיברות. 
100 שקלים למפגש, 70 שקלים למנויי טוהר+.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

3 דק' קריאה
תקשור חשוב של דן נחל גרשינסקי, שיעזור לכם להתמודד טוב יותר עם שינויים בחיים ולדעת איזו הכוונה אפשר לקבל מהרוח (ואיזו לא)
5 דק' קריאה
מה זה אומר, לחיות מתוך חגיגה? טוהר שופכים אור על מושג חדש שהם משתמשים בו, מידע הלקוח מתוך סדרה של תקשורים בנושא זה
טוהר מתייחסים באריכות למציאות הדואלית בה אנו נמצאים, ומסבירים מה גורם לכל המתרחש ומה אנו יכולים ללמוד מזה
גלילה למעלה
שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546