להרגיש מוזר, לא שייך, כמו כבשה שחורה, מאומץ או חייזר במשפחה, זה דבר שרבים מאיתנו מרגישים. מדוע זה כך ואיך אפשר לרפא ולשנות את זה? היכנסו לקרוא על כך במאמר זה
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

אחת התחושות הברורות איתן גדלתי היתה חוסר שייכות למשפחה שלי. לא ידעתי אז לומר שזה מה שאני מרגיש; ככל שאני זוכר, בשנות נעוריי המאוחרות תיארתי את ההרגשה שלי בתור כבשה שחורה. היו להרגשה הזו מספר סיבות: המשיכה שלי לגברים והפחד מלספר על כך, שהוביל לחיים מייסרים בארון לאורך חטיבת הביניים וחלק מהתיכון; העובדה שהיה לי קשה מאוד עם מקצועות ריאליים, דבר שיצר הבדל משמעותי ביני לבין אבא שלי, הבדל שהתכסה במהרה ברגשי נחיתות; והרגישות הכללית שלי, שאמנם הובילה לקשיים בעיקר עם ילדים בבית הספר, אבל העמיקה את תחושת הלא מספיק טוב הכללית.

ההתעניינות שלי במיסטיקה, שהחלה בסביבות גיל 17, הפכה את חוסר השייכות לבולט יותר. המשפחה שלי לא ידעה איך להתמודד עם הקטורת, קלפי הטארוט, הקריסטלים, הלימודים אצל מורה רוחנית והרצון שלי להשתחרר מוקדם מהצבא ולנסוע להודו. "לא ידעה" הן הדרך שלי לתמצת שנים כואבות במיוחד, שהחלו להשתנות באופן מהותי במחצית השניה של שנות ה-20 לחיי, בעקבות שינויים שעברתי אני כמו גם המשפחה שלי.

החברויות שהתחלתי ליצור בתחילת שנות ה-20 שלי היו עם אנשים אשר, כמוני, נכנסו בשלב מסויים בחיים למסע רוחני-רגשי. כולנו הרגשנו חריגים ולא שייכים בסביבה בה גדלנו, בין אם בקרב המשפחה ו/או החברים. במהלך הלימודים אצל ורדה התחלתי לראשונה להפוך את היוצרות: לראות כיצד המאפיינים שלי, שביחס אליהם הרגשתי חריג, לא שייך ולא בסדר, הם למעשה המאפיינים שהופכים אותי למיוחד. התחלתי להפוך את החריגות לייחודיות, את האאוטסיידריות למתנה, והחיים שלי השתנו, יותר ויותר, לטובה.

עם השנים התחלתי לשים לב לכך שמרבית האנשים העושים מסע רוחני הרגישו לא שייכים למשפחה אליה הם נולדו. השבוע פרסמתי סקר בנושא בקבוצת תקשור עם העולם שבפנים ושאלתי את האנשים כיצד הם הרגישו במשפחות שלהם. התשובות אוששו את מה שידעתי: מתוך 73 איש שענו על הסקר, 52 הרגישו מוזרים, חייזרים, מאומצים, כבשים שחורות ובאופן כללי לא שייכים. חמישה בלבד הרגישו כמו כולם.

זה לא מפתיע אותי: אנו, שבאנו לעולם הזה כדי לעזור לו להשתנות, אותן נשמות עתיקות, נולדנו עם מערך רגשי-אנרגטי שמייחד אותנו מהסביבה שלנו. במרבית המקרים יש לשוני הזה סימנים מוקדמים, אשר לרוב יוצרים כאב של חוסר שייכות ורגשי נחיתות שעלינו להתמודד איתם. במקרים נדירים השוני מתקבל באהבה ובעידוד; במקרים כאלה בדרך כלל אין כל תחושה של חוסר שייכות.

15 ציינו שהם הרגישו בתור האחראיים במשפחה (אם המספרים לא מסתדרים לכם, זה בגלל שבסקרים אלה אפשר לענות על יותר משאלה אחת). בהתחלה לא הבנתי את התשובה הזו, עד שהאסימון נפל למקומו: פעמים רבות עובדת היותנו נשמות עתיקות מתבטאת בבגרות גדולה יחסית, דבר שגורם לנו להיכנס לתפקיד של המבוגרים במשפחה שלנו. אם נולנו להורים שלא התבגרו רגשית, זה מתאים כמו כפפה לא נעימה ליד.

הרעיון למילים שאני מפרסם כאן (ולסקר) נולד בשיחה שהיתה השבוע בקבוצה שאני מנחה. דיברנו על מה שהופך אותנו ללא שייכים, למוזרים ולכאורה ללא בסדר וללא טובים, ועל כמה זה חשוב שנלמד את עצמנו לראות את אותם המאפיינים בתור מה שהופך אותנו למיוחדים.

אנחנו באמת כאלה, מיוחדים. ככל שנראה כך את עצמנו, כך יגדל הביטחון שלנו לחיות את החיים שלנו כפי שאנחנו באמת רוצים, ללא פשרה או ויתור. זה אינו קל; יש לנו לפעמים הרבה מאוד כאב ורגשי נחיתות לרפא בדרך. לא קל אבל משתלם: כדי לחיות חיים מיוחדים, אנו לא צריכים שהסביבה שלנו תראה אותנו כפי שאנחנו. זו האחריות שלנו, בתור בעלי הבית, לראות מה טוב בנו, מה עושה אותנו למיוחדים, ולהתנהג בהתאם.

איך עושים את זה? הכירו את טוהר+.

1 מחשבה על “נשמות עתיקות: סיפור של חוסר שייכות”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

יום שישי, 9.7.21, 11:00-13:30 *  בית ציוני אמריקה, תל אביב

מפגש מיוחד לרגל השקת הספר "יש מספיק – החיים בכדור הארץ החדש". בוקר של מדיטציה ותקשורים עם שחר בן-פורת, המתקשר את טוהר, עפרה ענב, רוית חזן, שרון גל, הילה וקנין, לילך גל ומירב שטירן. אחרי שנה של סגרים, בידודים ומלחמה אחת, הגיע הזמן להיפגש, להתחבק וללמוד דרך חדשה לחיות את החיים.
120 שקלים במכירה מוקדמת.
 

עשרה מפגשים, אחת לשבועיים, מתחילים ב-11.7.21 * אונליין

מפגש מיוחד לרגל השקת הספר "יש מספיק – החיים בכדור הארץ החדש". בוקר של מדיטציה ותקשורים עם שחר בן-פורת, המתקשר את טוהר, עפרה ענב, רוית חזן, שרון גל, הילה וקנין, לילך גל ומירב שטירן. אחרי שנה של סגרים, בידודים ומלחמה אחת, הגיע הזמן להיפגש, להתחבק וללמוד דרך חדשה לחיות את החיים.
180 שקלים לפגישה.
 

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

2 דק' קריאה
מה גורם למחלות נפשיות? כיצד כדאי להתייחס אליהן ולרפא אותן? טוהר מתייחסים לנושא ומסבירים אותו מנקודם מבטם
7 דק' קריאה
איך מוצאים עבודה חדשה כשלא יודעים במה רוצים לעבוד? לפעמים כל מה שצריך הוא לשנות נקודת מבט. מדור חדש מביא תובנות חשובות מעבודה עם אנשים
30 דק' האזנה
כדי להפסיק מריבות במערכות היחסים בחיינו אנחנו צריכים לשנות את הגישה שלנו. זה אומר להפסיק לדרוש מאחרים להשתנות ובמקום זה, להשתנות בעצמנו. כן, זה אפשרי
גלילה למעלה
שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות:

או פשוט חייגו:
054-4226546