הציר שסביבו תפיסת העולם שלנו מתעצבת משתנה, והדבר משפיע עלינו באופנים שונים. טוהר מדברים על משמעות השינוי ועל מאפייני התקופה בה עלינו להסתגל לשינוי משמעותי זה

אם כך, שלום.

אם כך, אנו מתחילים מפגש נוסף בדרך זו, באמצעי זה, לומר מספר מילים ביחס למתרחש, ביחס לאופן שבו עולם זה פועל, ביחס לכיוון בו הכול נע.

מה קורה בזמן הזה לבני אדם? מה קורה כאשר מציאות מתהפכת? וזה אכן מה שקורה. המציאות משנה את, איך לומר, את המוקד שלה. היא משנה את המרכז שלה, את מה שהייתם רגילים להתייחס אליו בתור נקודת ייחוס. דבר מה שסביבו הכול נקבע ומתוכו הכול קובע, דרכו אתם מגדירים את עצמכם ומקבלים פרספקטיבה שמאפשרת לכם התמצאות – כל זה משתנה.

למעשה, אפשר לומר כי זה מתהפך. דמיינו שאותו הדבר שהיווה את הציר שסביבו הכול נע עובר מהנקודה בה הוא נמצא במרחב לנקודה הפוכה בתכלית, כמו עושה תנועה של 180 מעלות, והוא אינו נמצא לפניכם אלא מאחוריכם. הוא אינו נמצא בצד האחד אלא בדיוק בצד המנוגד – ואנו מתארים זאת מטפורית כדי להמחיש במציאות תלת-ממדית שינוי אשר התרחש ומשפיע יותר ויותר.

מה זה אומר, שהציר שדרכו אתם מגדירים את הדברים ובעזרתו יוצרים פרספקטיבה ומאפשרים לעצמכם הבנה והתמצאות, מתהפך, משנה את מיקומו? מה קורה אז?

בלבול וקושי בהתמצאות

ראשית, מה שקורה הוא שאתם מרגישים לעתים יותר אבודים ויותר מבולבלים, לא יודעים מה להיות ומה לעשות ולאן ללכת.

חלק מבני האדם עשויים לחוות זאת כשיבוש ביכולת ההתמצאות שלהם במרחב. אתם עשויים, לעתים, ממש באופן פיזי להתבלבל בכיוון שבו אתם הולכים. גם במקום שבו הייתם אינספור פעמים ואתם מכירים היטב את האזור, אתם לפתע עשויים להרגיש שאתם לא יודעים איפה אתם נמצאים ולאן בדיוק ללכת ומה נמצא כאן ומה נמצא שם, מה נכון ומה לא נכון.

זה קורה גם בהתמצאות במרחב פיזי, אבל זה עשוי לקרות גם בתודעה. קבלת ההחלטות, הנתונים שעל פיהם אתם מקבלים החלטות לגבי מה מתאים ומה לא מתאים, מה נכון ומה לא נכון, עשויים להניב תוצאות שונות מבעבר. אתם עשויים לחשב את המציאות באופן שאתם רגילים, אבל התוצאות יהיו שונות. אחד ועוד אחד יוביל לפתע למספר שהוא לא הוביל אליו מעולם, ואתם לא תבינו מה לעשות.

הרגשה מסוימת ורצון מסוים לרוב מניעים לפעולה מסוימת, ומביאים למציאות מסוימת, אבל גם אם יש את אותה הרגשה ויש את אותו רצון, התוצאות הן לפתע שונות.

אתם לא יודעים בדיוק מה לעשות ולמה לצפות מעצמכם וגם מהמציאות, משום שאם רצון והרגשה היו מובילים לדבר אחד ולפתע הם מובילים לדבר אחר, אז על מה אפשר לסמוך? בפנים ובחוץ, על מה אפשר לסמוך? איך אפשר להתנהל? איך אפשר לקבל החלטה?

כאמור, בלבול זה הדבר הראשון שקורה כאשר היפוך שכזה מתרחש, והוא דבר מה נפוץ מאוד בעולם הזה, בזמן הזה, והוא ימשיך להיות יותר ויותר נפוץ. למעשה כאשר בני האדם עסוקים בווירוס ובאופן שבו הוא מדבק, כלומר עובר מאדם לאדם, מה שקורה למעשה, מה שנפוץ לא פחות ואף יותר, זה ההיפוך והבלבול שהוא יוצר והקושי גם לזהות מה מתאים ומה נכון, גם לקבל החלטות, וגם לדעת איזו תנועה ליצור בחיים, תנועה של הבעה עצמית, תנועה של הליכה או תזוזה ממקום למקום.

זה קורה יותר ויותר ועשוי להמשיך לקרות עוד ועוד בזמן הקרוב במיוחד. לכן, כדאי לקחת זאת בחשבון, להסכים להיות בתוך הבלבול ולהסתגל לשינוי. אתם תמצאו את הכיוון מחדש, אתם תתרגלו למה שקורה או למה שמתחיל לקרות, תדעו מחדש באופן אינטואיטיבי איך לנוע ממקום למקום ולאיזו תוצאה הרצון וההרגשה מביאים.

התעקשות לשמור על שליטה

המצב הזה שאנו מתארים הוא חדש והוא זמני. הוא דורש מידה של הסתגלות ומידה של סבלנות בזמן זה במיוחד, אך סבלנות אין הרבה ממנה לבני אדם, וזו נדמה לנו עשויה להיות ההשפעה השנייה של מה שאנו מתארים – ניסיון יותר עיקש של בני אדם לשמור על שליטה.

בני אדם רבים יתעקשו שרצון והרגשה יביאו לתוצאה כפי שהם רגילים אליה. הם יתעקשו שמשהו לא בסדר אם הם לא מוצאים את הדרך שלהם במרחב. חלק עשויים לפתח יותר היסטריה וחרדה, אחרים עשויים להיות יותר כועסים ולהתאמץ יותר להיות בשליטה, כמו למנוע מהמציאות לזוז, שדבר לא יזוז, שהכול יישאר במקומו בדיוק כפי שהוא היה.

זה אינו אפשרי, שכן התזוזה כבר התרחשה ועכשיו הכול מתארגן מחדש במקום חדש. בפועל, אי אפשר לחזור לאחור, שכן מה שהיה בעבר אינו קיים עוד. אבל בני אדם רבים אינם תופסים זאת, כך שיותר מאשר פחד וחרדה שעשויים להתגבר בזמן זה, זה הכעס והניסיון לשלוט במציאות שעשויים דווקא הם להתחזק. יותר ויכוחים, יותר מריבות, לעתים זה עשוי להגיע לכדי אלימות.

זה אינו חדש, בני אדם לא פעם נוקטים באלימות כזו או אחרת כדי להשיג שליטה, אך בזמן זה תכונה זו עשויה להיות מוקצנת יותר, יותר פעילה, משום תנועה או תזוזה זו המתרחשת בעולם זה של בני האדם.

קחו זאת בחשבון בזמן זה. אם אפשר, הימנעו מוויכוחים ואל תהיו מעורבים במיוחד בתוך מריבות כאלה ואחרות. הסכימו להיות בתוך מה שאתם אינכם יודעים, בתוך השינוי, ואם ישנה מהומה מסביבכם אז אל תתערבבו בה. אם אפשר לומר, שמרו על עצמכם בתוך עצמכם.

זה לא אומר שצריך להיזהר מהעולם אלא שאין צורך להתערבב בו. זה עשוי להיות מפתה, להתערבב, משום שאז אתם עשויים להרגיש שיש לכם יותר שליטה. אתם עשויים להתפתות לזה משום שאז אתם עשויים למצוא מוצא מהפחד, אבל זה איננו באמת מוצא וזה איננו באמת מה שיעזור לכם להסתגל לשינוי המתרחש בזמן זה.

לכן, שמרו על עצמכם בתוך עצמכם. הרשו לרגשות להיות, לבלבול, לאי-ודאות, לאי-הבנה, וזכרו כי זהו שלב זמני. מצאו דרכים יותר נעימות להיפרד מפחד שאתם עשויים להרגיש בזמן הזה, והרשו למציאות להיות מבלבלת, להרגשה להיות מבלבלת, גם לחוש הכיוון שלכם להיות גם הוא מבולבל במידה והוא מתבלבל.

מאמצי כפייה מוגברים

הדבר השלישי אשר עשוי לקרות בזמן הזה, כתוצאה מאותה התגברות של כעס וניסיון לשליטה, הוא הרצון של בני האדם שאחרים יתנהגו בדיוק כפי שצריך להתנהג. גם זה עשוי להתחזק.

יותר מאבקי שליטה, יותר מאמצים לכפייה עשויים להיות נוכחים בזמן הזה שבו אתם נמצאים. ככל שבני אדם מרגישים פחות בטוחים בעצמם, רבים ינסו להוכיח את צדקתם, והניסיון להתגבר על בלבול, על חוסר ביטחון, עשוי לבוא לידי ביטוי בכפייה כזו או אחרת.


ב-26.2 תתחיל סדרה חדשה של מפגשי תקשור עם טוהר, בה נצלול ביחד לתוך האנרגיה של שנת 2022, שנת "הגילוי האלוהי", ונגלה ביחד את מה שמבקש להתגלות. "עשרת הדיברות החדשות: בראשית בראתם", כל הפרטים כאן.

קחו זאת בחשבון ונצלו את הזמן הזה כדי להגביר את מידת החופש שיש לכם בתוך עצמכם ובחייכם. במקום לנסות לגרום למציאות להיות מסוימת, בקשו מהמציאות להראות לכם מה נכון עבורכם. במקום לנסות לקבוע מה יקרה, נסו ללמוד מה יכול לקרות. הפכו את המציאות למורה, למורת דרך, יותר מכפי שאתם רגילים, במקום להתייחס למציאות כאל גוש של פלסטלינה שאתם אמורים לעצב.

אל תתבלבלו עם כל מה שקשור ביצירת מציאות. בזמן שכזה, בני אדם עשויים, תחת האצטלה של יצירת מציאות, לנסות להיות יותר שתלטניים וכפייתיים. אנו מציעים להרפות ממאמץ ולהיות תלמידים של המציאות, היא תראה לכם מה אפשרי ומה נכון, וכך יהיה לכם יותר קל לחצות שינוי זה המתרחש בזמן זה במיוחד.

תנועה חדשה של התרחבות

כל זה קורה בפתיחה של שנת 2022 בה אנו נמצאים, ביום ה-22 לחודש הראשון של שנת 2022. השנה הזו החלה תנועה חדשה של התרחבות, ובני אדם מתבקשים ככלל לחזור לעצמם בעומק חדש.

אלו הנמצאים במסע התפתחות כבר נמצאים במסע שבו הם חוזרים לעצמם, מחזירים את עצמם לעצמם, בהחלט. השנה הזו עומדת בסימן של העמקה של תהליך זה. על פניו, אין זה שונה מכל שנה אחרת, שכן את אותו המשפט בדיוק יכולנו לומר גם על שנה קודמת ואנו עשויים בהחלט לומר אותו גם בשנים הבאות. אך בכל זאת, ישנם מאפיינים ספציפיים לשנה זו של 2022, שאנו מגדירים בתור שנת הגילוי האלוהי.

זו שנה שבה בני האדם יכולים לחוות יותר בקלות את היותם יותר מעצמם. כדי שגילויים אלו יוכלו להתממש, על בני האדם להסכים להיות יותר מעצמם.

שלוש איכויות מאפיינות זמן זה. אלו האיכויות שבני האדם מחזקים בתוך עצמם גם אם הם אינם עושים זאת במודע. אלו האיכויות של יושרה, של אחריות ושל מנהיגות. אלו האיכויות הנמצאות כעת במוקד החיזוק, נגדיר זאת כך.

השנה הזו אשר החלה, החלה עם מעין תוספת של אנרגיה אשר קיבלו כל בני האדם והעולם כולו. האנרגיה הזו מדגישה ומעצימה את החשיבות של יושרה, של אחריות ושל מנהיגות.

זה מה שקורה: כאשר בני האדם מתחילים להבין כי עליהם מתוך היושרה שלהם, מתוך האחריות שלהם, ליצור מנהיגות פנימית, אז הציר שדרכו הם רגילים להגדיר את הכול ולחוות את הכול משתנה. הוא חוזר פנימה, הוא כבר פחות בחוץ כפי שאתם רגילים אליו.

אם אתם מבינים שעליכם לסמוך על עצמכם יותר ולהנהיג יותר את עצמכם עבור עצמכם, אז הציר חוזר פנימה. לכן אתם עשויים להרגיש יותר מבולבלים, יותר לא יודעים, יותר לא מבינים, ולכן גם יותר מפחדים וכועסים ולעתים שתלטנים בזמן זה. אלו הן תגובות רגשיות וחוויות זמניות לתהליך של שינוי חשוב.

כאשר בני האדם חוזרים למנהיגות פנימית. הקרקע הופכת להיות יותר בשלה לגילוי האלוהי. זה מה שקורה בזמן הזה בו אתם נמצאים. היו בתוך שינוי, בתוך תנועה, בתוך אי-ידיעה. תנו עזרה לעצמכם ברובד הרגשי, הסכימו להיות תלמידים של המציאות במקום הכופים על המציאות להיות מסוימת.

כך יהיה לכם יותר קל לגלות מה קורה, מה משתנה, מי אתם הופכים להיות כאשר מתוך יושרה ואחריות, המנהיגות הפנימית הולכת ומתחזקת.

אלו הן המילים שלנו לפעם זו.

שמחנו,

אם כך שלום.

טוהר.


ב-26.2 תתחיל סדרה חדשה של מפגשי תקשור עם טוהר, בה נצלול ביחד לתוך האנרגיה של שנת 2022, שנת "הגילוי האלוהי", ונגלה ביחד את מה שמבקש להתגלות. "עשרת הדיברות החדשות: בראשית בראתם", כל הפרטים כאן.

1 מחשבה על “שינוי הציר”

  1. הי לצערי לא הצלחתי ממש להבין את עומק השינוי שטוהר מציינים שבני האדם עוברים בתקופה זו.
    יתכן שהבאת דוגמאות נוספים היתה מואילה מאד להבנת השינוי.
    כלומר, ברור לי שהוירוס משנה מאד את צורת חיינו,
    אבל עדיין לא ירדתי לעומק השינוי שחל בתודעה שלנו?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 29.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור החמישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.

מפגש ראשון ביום שישי, ה-21.6.24, 10:30-13:20 * תל אביב

סדנה ללימוד תקשור בהנחיית שחר בן-פורת. במהלך הסדנה נרפא אמונות ופחדים המונעים מאיתנו לממש את יכולת התקשור, הקיימת בכולנו, נלמד כיצד לתקשר ונתנסה בכך באופן מיידי. 12 מפגשים, בתל אביב.
2,400 שקלים ל-12 פגישות.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

15 דק' קריאה
"זה העולם הזה שבו אתם נמצאים, הוא נמצא בין פירוד לאחדות, והוא משתנה לטובה. אם תסכימו לראות זאת, אם תסכימו לראות את עצמכם משתנים לטובה, אז תוכלו בהחלט לנוח, וליהנות יותר מכפי שאתם רגילים". תקשור אופטימי על השינוי שהכל עובר
17 דק' קריאה
טוהר מתארים את התהפוכות המתרחשות בזמן זה, ומציעים איזה היפוך של התודעה, של הגישה, כדאי לנו ליצור בתוכנו
18 דק' קריאה
הידיעה שכולנו מחוברים אל מול הכוח שרוצה לחזור להפרדה – זו הנדנדה בה כולנו נמצאים. טוהר מדברים בהרחבה על המצב הזה ומזכירים לנו, למרות הכל, להיות אופטימיים
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546