מרגישים שאתם מאבדים שליטה, שהקרקע נשמטת מתחת לרגליים שלכם? בתקשור וידאו זה טוהר מתייחסים לחוויה הזו ומסבירים מדוע כדאי לאבד שליטה
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

לכולנו יש חזון לגבי החיים שלנו (לפחות אני מקווה/מניח): כמה אנחנו רוצים להרוויח בעבודה וממה להתפרנס, איך יהיו החברים שלנו, איזו זוגיות תהיה לנו, איך יתייחסו אלינו האנשים סביבנו – ואיך אנחנו נרגיש.

חזון זה דבר חשוב, כי חזון עוזר לנו לכוונן את עצמנו לקראת העתיד שאנו רוצים ליצור. אבל זה גם אתגר, כי לא תמיד אנחנו יודעים מה באמת אנחנו צריכים לעבור, מה באמת יעשה לנו טוב. לפעמים, מה שנראה כמו הבטחה גדולה יכול להתנפץ לנו בפנים; ומה שנראה רע מאוד בתחילה, יכול להתברר כמתנה.

בפער הזה, בין מה שאנחנו רוצים לבין מה שקורה לנו, מתרחשים הרבה דברים. אחד הדברים המשמעותיים הוא העובדה שאנו צריכים, פעם אחר פעם, לאבד שליטה. בדרך כלל לא שואלים אותנו: המציאות מפתיעה עם משהו שקורה, ואין לנו ברירה אלא להסכים לו, או להתנגד לו. לתחושתי, זה קורה יותר ויותר במרוצת השנים.

לא פעם אנחנו שבויים באמונה שיש לנו אפשרות שליטה, דבר שהפך לפופולרי מאוד בחברה המודרנית. "להשיג שליטה בחיים" ו"לשלוט ברגשות" הן רק חלק מהססמאות שאנשים מנסים לחיות לפיהן.

אלו ססמאות, כי בפועל המציאות מטלטלת את כולנו בעזרת בן הזוג שלה, הלא-ידוע. יחד הם מלמדים את כולנו מהי המתנה הטמונה בחוסר האונים, מהי החשיבות של צניעות, ומדוע גמישות נחוצה כל כך. בדרך אנחנו צריכים להסכים לדבר שרובנו מפחדים ממנו מאוד (אלוהים יודעת כמה זה מפחיד אותי לפעמים): לאבד שליטה.

על זה טוהר מדברים בתקשור החדש שצילמתי הבוקר. כדאי להאזין להם; זה לא רק המילים שלהם, זה השקט שהם, תזכורת חשובה לכך שגם כאשר הלב מפרפר מפחד, ישנו אור שאנו לא יכולים לראות. עדיין.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

יום שישי, 9.7.21, 11:00-13:30 *  בית ציוני אמריקה, תל אביב

מפגש מיוחד לרגל השקת הספר "יש מספיק – החיים בכדור הארץ החדש". בוקר של מדיטציה ותקשורים עם שחר בן-פורת, המתקשר את טוהר, עפרה ענב, רוית חזן, שרון גל, הילה וקנין, לילך גל ומירב שטירן. אחרי שנה של סגרים, בידודים ומלחמה אחת, הגיע הזמן להיפגש, להתחבק וללמוד דרך חדשה לחיות את החיים.
120 שקלים במכירה מוקדמת.
 

עשרה מפגשים, אחת לשבועיים, מתחילים ב-11.7.21 * אונליין

מפגש מיוחד לרגל השקת הספר "יש מספיק – החיים בכדור הארץ החדש". בוקר של מדיטציה ותקשורים עם שחר בן-פורת, המתקשר את טוהר, עפרה ענב, רוית חזן, שרון גל, הילה וקנין, לילך גל ומירב שטירן. אחרי שנה של סגרים, בידודים ומלחמה אחת, הגיע הזמן להיפגש, להתחבק וללמוד דרך חדשה לחיות את החיים.
180 שקלים לפגישה.
 

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

מה אנו מגלים על עצמנו, ובעיקר, כיצד אנו מגיבים לזה? טוהר מדברים על כל זה בתקשור ומזכירים לנו את מה שקל לנו לשכוח
7 דק' צפייה
טוהר מתחילים להעביר מידע חדש על האופן בו אנו תופסים את המציאות וחיים את חיינו, פורטים אט אט את המושג החדש שלהם, "יש מספיק". כדאי לצפות
8 דק' צפייה
מה עושים במציאות שממשיכה להיות כאוטית ולא ודאית? איך מתמודדים רגשית? ומה הטוב שכל זה יכול להביא איתו לחיינו? טוהר מסבירים זאת בתקשור החדש
גלילה למעלה
שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות:

או פשוט חייגו:
054-4226546