מרגישים שאתם מאבדים שליטה, שהקרקע נשמטת מתחת לרגליים שלכם? בתקשור וידאו זה טוהר מתייחסים לחוויה הזו ומסבירים מדוע כדאי לאבד שליטה

לכולנו יש חזון לגבי החיים שלנו (לפחות אני מקווה/מניח): כמה אנחנו רוצים להרוויח בעבודה וממה להתפרנס, איך יהיו החברים שלנו, איזו זוגיות תהיה לנו, איך יתייחסו אלינו האנשים סביבנו – ואיך אנחנו נרגיש.

חזון זה דבר חשוב, כי חזון עוזר לנו לכוונן את עצמנו לקראת העתיד שאנו רוצים ליצור. אבל זה גם אתגר, כי לא תמיד אנחנו יודעים מה באמת אנחנו צריכים לעבור, מה באמת יעשה לנו טוב. לפעמים, מה שנראה כמו הבטחה גדולה יכול להתנפץ לנו בפנים; ומה שנראה רע מאוד בתחילה, יכול להתברר כמתנה.

בפער הזה, בין מה שאנחנו רוצים לבין מה שקורה לנו, מתרחשים הרבה דברים. אחד הדברים המשמעותיים הוא העובדה שאנו צריכים, פעם אחר פעם, לאבד שליטה. בדרך כלל לא שואלים אותנו: המציאות מפתיעה עם משהו שקורה, ואין לנו ברירה אלא להסכים לו, או להתנגד לו. לתחושתי, זה קורה יותר ויותר במרוצת השנים.

לא פעם אנחנו שבויים באמונה שיש לנו אפשרות שליטה, דבר שהפך לפופולרי מאוד בחברה המודרנית. "להשיג שליטה בחיים" ו"לשלוט ברגשות" הן רק חלק מהססמאות שאנשים מנסים לחיות לפיהן.

אלו ססמאות, כי בפועל המציאות מטלטלת את כולנו בעזרת בן הזוג שלה, הלא-ידוע. יחד הם מלמדים את כולנו מהי המתנה הטמונה בחוסר האונים, מהי החשיבות של צניעות, ומדוע גמישות נחוצה כל כך. בדרך אנחנו צריכים להסכים לדבר שרובנו מפחדים ממנו מאוד (אלוהים יודעת כמה זה מפחיד אותי לפעמים): לאבד שליטה.

על זה טוהר מדברים בתקשור החדש שצילמתי הבוקר. כדאי להאזין להם; זה לא רק המילים שלהם, זה השקט שהם, תזכורת חשובה לכך שגם כאשר הלב מפרפר מפחד, ישנו אור שאנו לא יכולים לראות. עדיין.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

6 דק' צפייה
למרות האכזבות והפגיעות וחוסר האמונה, טוהר מציעים לנו להתחבר לתקווה. תקשור ושיחה על הכוח שנמצא בתוכנו
7 דק' צפייה
לכוח שלנו כבני אדם ישנן מגבלות, וכדאי להכיר בהן. אחרת אנו נמשיך להיות מתוסכלים, מאוכזבים וכועסים, ולא ניצור את הטוב האפשרי עבורנו
11 דק' צפייה
בזמן שבו קל להרגיש אכזבה מהמתרחש במדינה ו/או בחיים האישיים שלנו, כדאי לעצור ולהעריך את השינויים המתרחשים ואת היכולת שלנו ליצור שינויים נוספים
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546