"חופש הוא דבר אמיתי, אהבה לא באמת נעלמת, היא לא נגמרת. השפע נעלם כשהאדם מפנה לו עורף, לא משום סיבה אחרת"

אנשים מחפשים חופש, אבל האם הם מוכנים לקחת חופש מהחיפוש, ולמצוא? אולי זו שאלה שכדאי לשאול. בשביל למצוא חופש צריך להפסיק לחפש אותו.

חופש הוא נקודת מבט, האופן שבו אתם בוחרים להתייחס לדברים. כך מתחילים להיות חופשיים. הבחירה אם להגיד כן או לא לרגש, מחשבה, רצון, חלום, אדם, סיטואציה. ככל שה'לא' הופך ל'כן', בשלב מסויים האדם עצמו הופך ל'כן'. עד שאין צורך לבחור בין 'כן' ל'לא', כי בהוויה של אדם חופשי אין את המילה 'לא'. יש 'כן' תמידי.

אך בשביל לבחור, לבחור ב'כן', בשביל להפוך להיות 'כן', ישנו מסע ארוך של ריפוי. זאת משום שהמבנה הרגשי-מנטלי שלכם, המבוסס על האמונה שלכל דבר שמתחיל יש לו סוף, הוא דבר שמורכב מאוד לרפא אותו – את המתח, הלחץ וההתגוננות מפני הסוף הלא ידוע, וכל המנגנונים הרגשיים הנולדים מתוך זה, כל הרגשות היושבים במקום הזה. המסע הוא הפירוק והריפוי של הרגשות הללו, וככל שאלו מתרפאים ה'לא' הולך ונעלם, ויש רק 'כן'. זהו חופש.

לומר 'כן' זה לצאת מהגבולות של האני, לצאת מהגבולות של היודע, וללכת אל מציאות חדשה. הוויה חדשה, רחבה יותר, ללא גבולות. זוהי אחדות, ובאחדות האדם, ברמה עמוקה מאוד, איננו קיים יותר.

אנשים לא מבינים. זו בעיה, בעיה חמורה עם חופש. כשאנשים לומדים להגיד 'כן' הם מרגישים שהם מאבדים את עצמם, את חופש הבחירה שלהם, את מי שהם, את ההגדרה העצמית שלהם, שרובה ככולה מתבססת על פחד.

זה משחק האהבה-שנאה בגדול ביותר בתולדות האנושות. מצד אחד אתם מייצרים עולם רגשי-מנטלי גדול מאוד המבוסס כולו על פחד מפני עתיד בלתי ידוע, סוף שאיננו נראה לעין. אתם משקיעים כל כך הרבה בשביל למנוע מהסוף הזה לבוא. אך בו זמנית, כל המבנה הזה, ככל שהזמן עובר הופך להיות אתם, וכך, כאשר בא אליכם אדם ומציע לכם הזדמנות להיפרד ממה שאתם מזהים אותו כאתם, אתם נבהלים וסוגרים את הדלת.

אך הפחד אשר יוצר את כל העולם הזה הוא איננו אתם. חופש הוא דבר אמיתי, אהבה לא באמת נעלמת, היא לא נגמרת. השפע נעלם כשהאדם מפנה לו עורף, לא משום סיבה אחרת. אלו משחקים של אהבה-שנאה – אתם שונאים את הפחד, אתם מתעבים את האיום ומחפשים דרכים להיפרד מזה, לחיות בשקט, לחיות טוב יותר, אך בכל פעם ששינוי כזה מתחיל לקרות אתם נבהלים, משום שאתם חושבים שאתם נפרדים מעצמכם.

התקבל בתקשור שנערך בתל-אביב ב- 2.1.03

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

5 דק' קריאה
כדי להגשים את עצמנו באופן שאנו יכולים, כדאי לנו לעבור מהפך בנקודת המוצא שלנו לחיים. אחרת, נמשיך להיטלטל בין תחושות של הצלחה וכישלון
3 דק' קריאה
מדוע ההבנה שהכל בסדר אמורה לגרום לנו לקחת יותר אחריות, כיצד הבנה זו יכולה לגרום לנטישה עצמית, ומהו הקשר בין כל זה לטעות ודיוק
המלחמה עם האהבה עם אם כל המלחמות, והעבודה עם נטישה עצמית היא המפתח לשלום. טוהר מדברים על המציאות בה אנו חיים ומציעים דרך לחיות בעולם שונה לחלוטין
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546