"כל המערכת הפיזיולוגית והרגשית צריכה ללמוד מחדש שמגע הוא איננו בהכרח חוויה מאיימת"

בעוד שמגע כשהוא טהור מאפשר התרחבות ונינוחות, הרי שרוב החויות הכרוכות במגע, כמו גם מרבית החוויות האנושיות, מעלות פחד, מעלות כאב או כעס. עד כדי כך, שבאופן הפיזי אתם מתכווצים.

העומק של הזיכרון לגבי האיום אשר נובע מהמגע הוא כה עמוק, עד שזה מעבר למחשבות, זה מעבר לאמונות וזה מעבר לרגש, משום שזה כבר משפיע על האופן שבו הגוף הפיזי פועל.

מערכת ההגנה הרגשית שלכם פועלת בנקודות הללו, בדיוק כפי שפועלת המערכת החיסונית – היא הודפת כאשר משהו זר מתקרב. מערכת ההתגוננות הרגשית הפכה להיות מערכת פיזית בפני עצמה, כך שבמרבית הפעמים, כאשר אתם חווים מגע, זה גם הגוף שמתכווץ, משום שהמערכת החיסונית של הגוף הפיזי למדה לזהות שמגע מביא לכאב.

כך שבשביל להימנע מהחוויה של הכאב, מה שאתם עושים זה להסתגר ולסגור ולהתכווץ, כדי להימנע מהכאב. אך בשביל להימנע ממנו באמת הוא כאמור להכאיב לעצמכם. במובן הזה, זוהי מלכודת שאין ממנה מוצא הגיוני. אתם בורחים מכאב ומייצרים אותו, ואז בורחים ממנו שוב ומייצרים אותו שוב. המוצא היחיד הוא להתחיל לפרק את הרגשות של האיום, של האימה.

כל המערכת הפיזיולוגית והרגשית צריכה ללמוד מחדש שמגע הוא איננו בהכרח חוויה מאיימת.

התקבל בתקשור שנערך בתל-אביב ב-15.8.02

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

תקשור-סיפור מיוחד לימי המלחמה כמו גם לחיים בכלל, על חברות ועל ויכוח ועל הדרך בחזרה הביתה. ספרו אותו לילדים שלכם, ספרו אותו לעצמכם
2 דק' קריאה
טוהר מסבירים בתקשור כתוב מהו הבסיס הרגשי-תודעתי היוצר דלקת פרקים
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546