"כל המערכת הפיזיולוגית והרגשית צריכה ללמוד מחדש שמגע הוא איננו בהכרח חוויה מאיימת"
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

בעוד שמגע כשהוא טהור מאפשר התרחבות ונינוחות, הרי שרוב החויות הכרוכות במגע, כמו גם מרבית החוויות האנושיות, מעלות פחד, מעלות כאב או כעס. עד כדי כך, שבאופן הפיזי אתם מתכווצים.

העומק של הזיכרון לגבי האיום אשר נובע מהמגע הוא כה עמוק, עד שזה מעבר למחשבות, זה מעבר לאמונות וזה מעבר לרגש, משום שזה כבר משפיע על האופן שבו הגוף הפיזי פועל.

מערכת ההגנה הרגשית שלכם פועלת בנקודות הללו, בדיוק כפי שפועלת המערכת החיסונית – היא הודפת כאשר משהו זר מתקרב. מערכת ההתגוננות הרגשית הפכה להיות מערכת פיזית בפני עצמה, כך שבמרבית הפעמים, כאשר אתם חווים מגע, זה גם הגוף שמתכווץ, משום שהמערכת החיסונית של הגוף הפיזי למדה לזהות שמגע מביא לכאב.

כך שבשביל להימנע מהחוויה של הכאב, מה שאתם עושים זה להסתגר ולסגור ולהתכווץ, כדי להימנע מהכאב. אך בשביל להימנע ממנו באמת הוא כאמור להכאיב לעצמכם. במובן הזה, זוהי מלכודת שאין ממנה מוצא הגיוני. אתם בורחים מכאב ומייצרים אותו, ואז בורחים ממנו שוב ומייצרים אותו שוב. המוצא היחיד הוא להתחיל לפרק את הרגשות של האיום, של האימה.

כל המערכת הפיזיולוגית והרגשית צריכה ללמוד מחדש שמגע הוא איננו בהכרח חוויה מאיימת.

התקבל בתקשור שנערך בתל-אביב ב-15.8.02

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

 › אני רוצה להגיב

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

ימי שלישי, 19:30-22:30

חופש להיות

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
מחיר: 170 שקלים לפגישה

1.1.21, יום שישי, 11:00-13:30

השמש שבפנים

מתחילים שנה עם טוהר וחברים

המפגש השנתי שלנו בו טוהר ידברו על האנרגיה של השנה החדשה, על הנושאים העיקריים שכדאי לנו לעסוק בהם ומה יהיו ההתמודדויות וההתפתחויות העיקריות שלנו בשנה זו. המפגש משלב תקשור של שאלות ותשובות עם המשתתפים כמו גם מדיטציה מודרכת בהנחייה של עפרה ענב, הילה וקנין, רוית חזן, שרון גל, מירב שטירן ולילך גל. המפגש יהיה אונליין. 
מחיר: 90 שקלים בהרשמה מוקדמת. 

מאמרים נוספים בנושא

3 דק' קריאה
טוהר עונים על השאלה "כיצד אנו יכולים להשפיע לטובה על הבריאות שלנו". כדאי לקרוא
9 דק' קריאה
להרגיש מוזר, לא שייך, כמו כבשה שחורה, מאומץ או חייזר במשפחה, זה דבר שרבים מאיתנו מרגישים. מדוע זה כך ואיך אפשר לרפא ולשנות את זה? היכנסו לקרוא על כך במאמר זה
30 דק' האזנה
בפרק זה אני צולל אל תוך חווית הדחייה בחיינו, מסביר מה חשוב ללמוד ממנה וכיצד אפשר לשנות את החוויה ואת המציאות
גלילה למעלה
שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות:

או פשוט חייגו:
054-4226546