תקשור על אחדות, הפרדה, ליניאריות והתפתחות

בתקשור זה טוהר מנסים להסביר במילים תלת ממדיות כיצד המציאות עובדת באמת. ההסבר עשוי לבלבל – והוא מרתק באותה המידה

איך זה עובד? אני מבינה נכון, שהנשמה מתפצלת, שיש כמה גופים ממני בעולם הזה עכשיו?

"בהחלט. עם זאת, זו תפיסה חלקית של האופן בו הדברים פועלים. את עדיין תופסת זאת במידה מסוימת מתוך תפיסה ליניארית. כאשר את תופסת את המציאות כבלתי ליניארית לחלוטין, את חווה דבר מה שהוא יותר רחב, שעשוי להיות יותר מבלבל ממה שאת שואלת עליו כעת.

"זה לא שיש עוד חלקים ממך המתקיימים כעת. מנקודת מבט בלתי ליניארית, כל החלקים שהיו ויהיו מתקיימים כעת. כל ההתפצלויות של האלוהות, על אינספור ואינסוף החלקים שנוצרו מתוך האלוהות, הכל מתקיים כעת. הכל נמצא בהתפתחות ובו זמנית מנקודת מבט מסוימת אין התפתחות.

"התפיסה של בני אדם מחייבת ליניאריות כדי להבין התפתחות מהי. אבל האלוהות מפתחת שלא דרך ליניאריות. אפשר לומר כי הליניאריות מתקיימת מתוך נקודה ייחודית במרחב, שאינו קיים. נקודה זו אינה נעה לשום מקום, היא לא גדלה ולא מתכווצת והיא גם איננה נקודה. יש התפתחות ליניארית בתוך הוויה שהיא אינה ליניארית.

אז אין זמן ומרחב, בעצם?

"אין זמן ואין מרחב ואין התפצלות, ובו זמנית יש ריבוי והכל מתקיים בו בעת והכל הווה כפי שהוא, והוא איננו נמצא בהתפתחות באופן שאתם חווים זאת.

"אם אדם חי, לדוגמה, 10 מיליארד שניות, היוצרות מספר שנים מסוים – זה אורך החיים של האדם – אז דמייני שכל 10 מיליארד השניות מתקיימות בו זמנית. במקום לדמיין זאת כשניה אחרי שניה, דמייני שהכל שוהה בו זמנית באותה קערה. כמו מרק, הכל שוהה ביחד. במצב כזה אין התפתחות, על פניו, כי אין ליניאריות; אין מציאות בה דבר מוביל לדבר. אבל בו זמנית, אם את מבודדת את המרק למרכיביו, את מקבלת רצף של שנים ותהליך התפתחות המתקיים בתוך זה. זה הכל שאלה של נקודת מבט.

כאשר אני מרגישה אתכם איתי, זו חוויה של הכל אחד?

"לא בדיוק, כי במשמעות העמוקה של המשפט הכל אחד, לא היית חווה אותנו. במשמעות העמוקה של הכל אחד אנו לא קיימים. אם את מרחיבה את נקודת המבט שלך, הגבולות בין דברים מתפוגגים והכל הופך להיות אחד. אז אין טוהר ואין אותך, לא כחלק מהנשמה ולא כנשמה, וגם לא קרן האור שאליה את קשורה, גם היא כבר לא קיימת, והכל הופך להיות אחד.

"את לא חווית תודעה של הכל אחד. חווית בצורה יותר בהירה את הקשר המתקיים בין הדברים. הקשר שחווית מבוסס גם הוא על תפיסה אנושית ליניארית, נקודת מבט מצומצמת במידת מה, כזו שאפשר לחוות אותה בעודך בגוף".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 29.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור החמישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.

מפגש ראשון ביום שישי, ה-21.6.24, 10:30-13:20 * תל אביב

סדנה ללימוד תקשור בהנחיית שחר בן-פורת. במהלך הסדנה נרפא אמונות ופחדים המונעים מאיתנו לממש את יכולת התקשור, הקיימת בכולנו, נלמד כיצד לתקשר ונתנסה בכך באופן מיידי. 12 מפגשים, בתל אביב.
2,400 שקלים ל-12 פגישות.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

5 דק' קריאה
אם אתם לא מצליחים לשנות את האמונות שגורמות לבעיות שלכם, ולא מבינים מה לא בסדר, היכנסו לקרוא את הטקסט הזה. אתם עשויים לגלות שזה לא בגללכם (אבל כן באחריותכם)
5 דק' קריאה
כדי להגשים את עצמנו באופן שאנו יכולים, כדאי לנו לעבור מהפך בנקודת המוצא שלנו לחיים. אחרת, נמשיך להיטלטל בין תחושות של הצלחה וכישלון
3 דק' קריאה
מדוע ההבנה שהכל בסדר אמורה לגרום לנו לקחת יותר אחריות, כיצד הבנה זו יכולה לגרום לנטישה עצמית, ומהו הקשר בין כל זה לטעות ודיוק
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546