"הדרך לעשות זאת היא לחוות את החוויה הזו במלואה, להסכים להרגיש אשמה, ולמצות אותה"
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הדרך היחידה היא לא להרגיש אשמה היא לעשות שני דברים. הדבר הראשון זה להרגיש אותה, והדבר השני זה בו זמנית, כשאת חווה את החוויה של האשמה, לבדוק מה את מפחדת לאבד.

אשמה יש לה אפקט כמו של דבק. כשאת עושה דבר מה מסויים, אשר כביכול עומד בסתירה לדעה מסויימת שיש לך, דעה שלדוגמא קיבלת אותה מההורים שלך; ואז, כשאת עושה את אותו דבר מה מסויים ואת מרגישה אשמה כלפי ההורים שלך, את בעצם מביאה אותם איתך אל תוך העשייה החדשה, את מדביקה אותם אליך.

הסיבה שאת עושה את זה היא משום שכאשר את עושה משהו שהוא בניגוד לדוגמא לחינוך שקיבלת, את נפרדת מהם באופן מנטלי או רגשי. במובן רגשי מסויים את מאבדת אותם, את מאבדת את האופן שבו את מתייחסת אליהם, כי את הולכת בדרך אחרת.

הפחד לאבד; אמונה שאם את פועלת בניגוד לחינוך שקיבלת עושה אותך אדם פחות ראוי לקבל אהבה, היא זו שיוצרת אשמה.

הדרך לעשות זאת היא לחוות את החוויה הזו במלואה, להסכים להרגיש אשמה, ולמצות אותה. לחוות את הפחד אשר מסתתר מתחת, ולמצות אותו. אז יש שקט.

התקבל בתקשור שנערך ב"אשראם במדבר", קיבוץ שיטים, ב- 15.11.02

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

30 דק' האזנה
מדוע אחריות ואשמה מתערבבים ביחד, איך יוצאים מרגשי אשמה, מה זה אומר לקחת אחריות, ומתי חשוב שנרגיש אשמים. פרק חדש על נושא ישן וכואב
5 דק' קריאה
החוקים הפנימיים סותרים זה את זה, הביקורת תמיד תמצא את מה לבקר, והאשמה היא דרך למנוע מהעולם שלי לקרוס. ויש עוד
גלילה למעלה
שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546