תקשור על דחיה ודחיינות

אחרי שהתמודדתי בהצלחה עם שתי משימות שדחיתי כבר הרבה זמן, הגיע הזמן לשאול את טוהר על מנגנון הדחיה הנפוץ כל כך

ביממה האחרונה עשיתי שני דברים שדחיתי הרבה מאוד זמן: לתייק ניירת וללכת לבדיקה אצל רופא שיניים.

אלו שתי משימות שלא עשיתי במשך קרוב לשנתיים, ושתיהן שונות מאוד מבחינתי: אני אוהב ניירת ותיוקים, אבל נוטה לדחות את המשימה הזו ככל האפשר. מרופא שיניים, לעומת זאת, אני מפחד מאוד, וגם את המשימה הזו אני דוחה ככל האפשר, חרף העובדה כי הדבר מגביר את הסיכוי שיהיה צורך בטיפולים מורכבים.

כשסיימתי לתייק את הניירת הרגשתי הקלה ושקט; וכשיצאתי מרופא השיניים עם ההפתעה – "הפה שלך יציב, צריך רק להחליף סתימה" – ההקלה היתה מהולה בהפתעה ובשמחה.

כל זה גורם לי לשאול את עצמי כל הבוקר, למה בעצם אני דוחה דברים. זה מנגנון מוכר, נפוץ, ואני אישית מתמודד איתו כבר הרבה מאוד שנים. מצד אחד, אי אפשר אף פעם להספיק הכל, ולכן חשוב שתהיה גמישות בניהול העצמי. מצד שני, קל במקרים מסויימים לעבור את גבול הגמישות ולהפוך את העניין לדחיה לכל דבר.

אז החלטתי לשאול את טוהר, מה יש להם לומר על המנגנון הזה. והנה מה שהם אומרים:

"דחיה אומרת שאתה אינך רוצה להתפנות עבור עצמך. בכך שאתה עושה עבור עצמך בזמן הנכון לכך, אתה מאפשר לעצמך להיות פנוי לפגוש את מה שמחכה למפגש עצמי זה. בכך שאתה דוחה דברים שעליך לעשות, אתה יוצר פקק פנימי ובכך לא רק דוחה את מה שאתה לא עושה באותו הזמן, אלא גם את הדברים המחכים בתורם.

מדוע זה כך? משום שישנו פחד מהעומק, ישנו פחד מהצלילה פנימה. תחושה של חוב היא תחושה דחוסה, צפופה, המלווה ברגשי אשמה. ההקלה שמגיעה כאשר אתה עושה את מה שעליך לעשות, מאפשר, לפגוש במעמקים דברים אחרים – רגשות, מחשבות, תשוקות לעתים. אין את ההסכמה – או ישנו הפחד – מלהרגיש קל ואוורירי".

וזה מיד מתחבר לי למסע שלי עם תזונה – לאכול אוכל שמאפשר תנועה ואוויר (כמו ירקות), או אוכל שדוחס (כמו קמח).

תודה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 29.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור החמישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.

מפגש ראשון ביום שישי, ה-21.6.24, 10:30-13:20 * תל אביב

סדנה ללימוד תקשור בהנחיית שחר בן-פורת. במהלך הסדנה נרפא אמונות ופחדים המונעים מאיתנו לממש את יכולת התקשור, הקיימת בכולנו, נלמד כיצד לתקשר ונתנסה בכך באופן מיידי. 12 מפגשים, בתל אביב.
2,400 שקלים ל-12 פגישות.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

4 דק' קריאה
טוהר מסבירים את ההשפעה של מים על התודעה שלנו, מדוע חשוב לשתות אותם ומה אפשר ללמוד מהם
5 דק' קריאה
אם אתם לא מצליחים לשנות את האמונות שגורמות לבעיות שלכם, ולא מבינים מה לא בסדר, היכנסו לקרוא את הטקסט הזה. אתם עשויים לגלות שזה לא בגללכם (אבל כן באחריותכם)
6 דק' קריאה
כדאי שהתפיסה שלנו ביחס לטעויות תעבור רענון מחדש. אם נמאס לכם לעשות טעויות ו/או לנסות להיות מדויקים, היכנסו לקרוא
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546