מה גורם לדחיינות? כיצד משנים את הדפוס הזה? טוהר מסבירים זאת בתקשור כתוב, קצר ועמוק
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

"בראש ובראשונה, אנו יכולים לומר שכל זה קשור באופן שבו אתם תופסים את המציאות, האופן שבו אתם מצפים מעצמכם ומהמציאות להיות.

"יש לכם ציפייה לעשות דברים בקצב מסוים, בזמן מסוים, כך שדברים יתנהלו בקצב מסוים ותגיעו למטרות שלכם וליעדים שלכם בזמן מסוים. זה הבסיס לכל הסוגייה הזו, וחשוב להבין כי הבסיס הזה הוא חלק מהבעיה – אתם לא באמת יודעים מה הקצב הנכון לכם, ופעמים רבות אתם מציבים בפני עצמכם יעדים שאינם נכונים לכם, שאינם מתואמים עם היכולת ועם הרצון ועם הקצב האמיתיים שלכם.

"מדוע אתם עושים זאת? משום שאתם לא אוהבים את עצמכם במיוחד, נאמר זאת כך. אתם מנסים לשנות את עצמכם בכוח, מבלי להבין זאת; כופים על עצמכם מציאות שאינה בהכרח נכונה לכם. הדחיינות היא התגובה – אתם דוחים, מתחמקים, שוכחים את מה שעליכם לעשות, במעין תגובת נגד לאותה כפיה, לאותו חוסר אהבה.

"בהחלט, אתם יכולים לומר כי במקרים מסוימים אותה דחיינות פוגעת בכם, שכן יש דברים שאתם צריכים לעשות כדי לשמור על בריאות תקינה ועל חיים נוחים ככל האפשר. בהחלט. אך חשוב להבין כי נקודת המוצא שלכם אינה מאוזנת, אינה אוהבת כפי שהיא יכולה להיות, והדבר יוצר בלגן ותגובת נגד שאינה תמיד רצויה בפני עצמה.

"במילים אחרות, כדי להפסיק דחיינות כדאי לבחון את היעדים שאתם שמים לכם, את הנוקשות שיש מסביב לאותם היעדים, את הציפייה שלכם להיות בסדר מסוים כדי להיות בסדר, בזמן שאתם תופסים את עצמכם כלא בסדר. ככל שתרפו מהגישה הנוקשה, ככל שתשלבו עדינות וגמישות ביחס שלכם לעצמכם, כך לא תהיה תגובת נגד – היעדים וההתחייבויות שתיקחו על עצמכם יהיו גמישים יותר, מותאמים יותר למי שאתם, ובתגובה לא יהיה מרד, כך שיהיה לכם קל יותר לעשות את הדברים החשובים בזמן החשוב, ההכרחי".

רוצים להתייעץ עם טוהר על נושאים שמעסיקים אתכם ובעיות שאתם מתמודדים איתן? היכנסו לכאן לקבל פרטים על האפשרויות השונות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצ"ש, 30.10.21, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש לימוד מיוחד עם טוהר ושחר, הזדמנות להעמיק וללמוד מה זה אומר, "הכל בסדר" ו"יש מספיק", וכיצד חיים את זה ביום-יום. המפגש משלב תקשור של טוהר ושיחה עם שחר.
90 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

8 דק' קריאה
מרלין מבקש להעביר מסר, לעזור לבני אדם בתהליך ההתעוררות והשינוי שבו אנו נמצאים. כדאי לקרוא את מה שיש לו לומר
13 דק' צפייה
בין אם אנו מחפשים את התשובות בבני אדם אחרים ובין אם ברוח, אף אחד לא יכול להגיד לנו מה לעשות. תקשור חשוב על החלטות בעידן של אי ודאות גדול מתמיד
30 דק' האזנה
האם הלא-מתחסנים הם אגואיסטים? כן. כך גם האנשים שמתחסנים. למעשה, כולנו אגואיסטים בכמעט כל דבר שאנו עושים, וזה הדבר הכי טוב שאנו יכולים לעשות למען אחרים
גלילה למעלה
שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546