בתקשור זה טוהר מתארים מה השיעורים שעל האנושות ללמוד כתוצאה ממלחמת העולם השנייה בכלל והשואה בפרט, ומחברים זאת לתהליכים המתרחשים בעת הנוכחית

"אירוע מכונן זה היה חלק מסדרה של אירועים, שעיקרם מלחמה. אך לא רק מלחמה היתה כאן ולא רק שואה, אלא מספר שנים של סידור מחדש של העולם; שינוי שהיה צריך ליצור אותו בדרך כזו או אחרת, כדי לאפשר את המשך ההתפתחות האנושית.

"בפשטות אנו נאמר כי אירועים אלו באו לכונן תפישה אנושית חדשה, כזו המואסת במנהיגים ואינה מאפשרת פיתויים – כזו אשר מלמדת את בני האדם אחריות מהי וענווה מהי. מדוע אחריות? משום שהמאיסה במנהיגים מאפשרת להעביר לבני האדם אחריות לידיהם, וענווה מלמדת אנשים שהם אינם יכולים ללכת אחר מנהיגים או להיות המנהיגים שאנשים הולכים אחריהם. היא מלמדת בני אדם להיזהר מעצמם, ממה שמתרחש בתוכם, שכן מה שמתרחש בתוכם עלול, בנסיבות מסויימות, ליצור שואה של ממש.

"לשם כך אירועים אלו נוצרו, שעיקרם היה מלחמה וחלקם היה שואה, וכאמור, אירועים נוספים נכללו באותה הסדרה ובאותה התקופה.

"ביחס לשואה עצמה אנו נאמר כי מדובר היה בשבר של ממש בתפישה העצמית של עם מסוים – קבוצה אשר בחרה לחוות השפלה מהי, אשר בחרה לחוות השמדה מהי, כדי להתעורר מחדש; כדי להתעורר ולהאיר את עצמה ואת הסביבה שלה באופן שלא היה ניתן קודם לכן.

"זו אינה הקרבה לשם הקרבה, כלומר אין מדובר כאן באנשים אשר בחרו להקריב את עצמם למען אחרים, אלא סדרה של אירועים אשר באו ללמד את כל הנוגעים בדבר, כולל מי שהלך לעולם אחר באותם הזמנים, אחריות מהי וענווה מהי. זה היה השיעור המשותף של כלל בני האדם אשר היו מעורבים בדרך כזו או אחרת באותה סדרה של אירועים. אך ביחס לשואה עצמה, זו באה ליצור שבר שיאפשר תקומה חדשה, שיאפשר שגשוג במקום בו היה צורך ליצור פריצת דרך משמעותית.

"אנו מודעים לכך כי מדובר באירועים שהשפעתם ניכרת עד היום. אנו גם מודעים לכך כי השיעורים שאירועים אלו באו ללמד את האנושות – אירועים שהאנושות בחרה ללמוד בדרך זו – עודם נלמדים, ויש השוכחים אותם ונסוגים אל עבר תפישות ישנות של כוח ושליטה וחוסר-אחריות אישית. אך ההשפעה של אירועים אלה היא כה משמעותית, עד כי מרבית האנושות אינה מסוגלת עוד לחזור אחורה, לזמנים שהיו טרם אותם אירועים, לאותה התודעה. השבר הוא כה עמוק שבכך הוא משיג את מטרתו – קו גבול אשר בני אדם אינם מסוגלים לשכוח ואינם מסוגלים לטשטש, כך שכל שניתן הוא להפנים את מהות האירועים ושיעורים, ולהמשיך להתפתח".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 29.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור החמישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.

מפגש ראשון ביום שישי, ה-21.6.24, 10:30-13:20 * תל אביב

סדנה ללימוד תקשור בהנחיית שחר בן-פורת. במהלך הסדנה נרפא אמונות ופחדים המונעים מאיתנו לממש את יכולת התקשור, הקיימת בכולנו, נלמד כיצד לתקשר ונתנסה בכך באופן מיידי. 12 מפגשים, בתל אביב.
2,400 שקלים ל-12 פגישות.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

5 דק' קריאה
אם אתם לא מצליחים לשנות את האמונות שגורמות לבעיות שלכם, ולא מבינים מה לא בסדר, היכנסו לקרוא את הטקסט הזה. אתם עשויים לגלות שזה לא בגללכם (אבל כן באחריותכם)
5 דק' קריאה
כדי להגשים את עצמנו באופן שאנו יכולים, כדאי לנו לעבור מהפך בנקודת המוצא שלנו לחיים. אחרת, נמשיך להיטלטל בין תחושות של הצלחה וכישלון
3 דק' קריאה
מדוע ההבנה שהכל בסדר אמורה לגרום לנו לקחת יותר אחריות, כיצד הבנה זו יכולה לגרום לנטישה עצמית, ומהו הקשר בין כל זה לטעות ודיוק
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546