אם אתם רוצים שהעתיד שלכם לא יהיה כמו העבר שלכם, היכנסו לקרוא תקשור חשוב זה, בו טוהר מסבירים כיצד יוצרים עתיד חדש לגמרי

אתמול קרה משהו מופלא.

עשיתי אתמול תקשור אישי למישהי אצלי בבית. בתחילת התקשור, כמו תמיד, טוהר דיברו אליה, העבירו לה מסר מסויים.

אבל המסר הזה היה שונה מהרגיל: הם נתנו לה פיסת מידע ביחס ליצירת מציאות שהם לא נתנו מעולם. פיסת מידע בנויה היטב, עמוקה, ממוקדת וחשובה.

בתחילת הדברים הם אמרו שהם לא בהכרח מחדשים וכי המידע עשוי להיות מוכר, אבל עבורי היה הרבה חדש במסר הזה.

מאחר והמידע יכול לסייע לעוד אנשים, אני מביא אותו לכאן, מתומלל וערוך. קצת ארוך אבל שווה, ממש שווה:

"יש במסע בעולם הזה עבור בני אדם אתגר מסוים, הקשור ביכולת לנוע קדימה.

"הכוונה היא לתנועה שאיננה פיזית, אלא תנועה תודעתית של מסע התפתחות.

"בתנועה מסוימת זו ישנו אתגר – כיצד הולכים קדימה מבלי לשחזר את העבר. כיצד משאירים אותו מאחור ומאפשרים למהות חדשה ולמציאות חדשה להתממש.

"אנו מבקשים לומר ביחס לזה מספר מילים, להזכיר דבר מה שעשוי לעזור בהמשך הדרך.

"ישנם שני דברים עיקריים היוצרים שחזור של העבר. האחד והעיקרי הוא אשמה, אשמה על מי שהיית, על מה שעשית ועל מה שלא עשית. על איך שהתנהגת ואיך שלא התנהגת, על איך שהרגשת וחשבת או לא הרגשת ולא חשבת.

"האשמה משמשת כמעין דבק, היא משאירה את התודעה של האדם בעבר, ומתוך זה יש קושי רב לנוע קדימה. מדוע? משום שהאשמה מבקשת כפרה, ומתוך זה נוצרת שוב ושוב מציאות אשר משחזרת אירועים הדומים במידה כזו או אחרת למה שהיה, זאת בשביל ליצור מעין תיקון.

"האמת היא שאין צורך לתקן שום דבר, אלא לראות את העבר בפרספקטיבה הנכונה. כלומר, להסכים לראות מציאות ככזו אשר היתה נכונה. לראות מציאות ולבחון מה אפשר ללמוד ממנה. מה אפשר לאמץ, מה אפשר לשנות. הלמידה מהעבר אינה כזו האומרת 'הייתי לא בסדר'. זו פעמים רבות המסקנה אבל היא לעולם אינה המסקנה הנכונה מנקודת המבט שלנו, ואנו מבקשים להזכיר זאת.

"כאשר את מתמודדת עם אשמה ביחס לעבר כזה או אחר, אפשר לבחון מה יש ללמוד מזה – מה לאמץ, מה לרפא. אבל כדאי לזכור שלעולם המסקנה 'הייתי לא בסדר ולכן עלי להלקות את עצמי' לא תהיה המסקנה הנכונה.

"הדבר השני אשר מקשה על תנועה הוא פחד, פחד מפני מה שיכול לקרות. זה קשור באי ודאות ובאפשרות שבתוך שדה של אי ודאות יקרה משהו איום ונורא.

"כיצד בני אדם, באופן לא מודע, מתמודדים עם אי ודאות ופחד? הם משליכים על העתיד את העבר שלהם, הם מדמיינים את מה שהיה. לעיתים רוצים יותר מזה ולעיתים רוצים בדיוק כמו זה ולעיתים הם רוצים הכל רק לא זה. כך או כך, הדימיון הוא תמיד ביחס למה שהיה.

"זה מאתגר, משום שהיכולת לדמיין מבוססת על האדם, והאדם הוא בין השאר ניסיון חייו. אז איך מדמיינים עתיד מבלי להשוות אותו לשום דבר? מבלי שתהיה נקודת ייחוס כזו או אחרת? זה בהחלט מאתגר.

"הפתרון לכך הוא די פשוט – לא צריך לדמיין שום דבר. כדי ליצור מציאות חדשה את לא צריכה לדמיין אותה, את צריכה להרפות ולאפשר לנכון ביותר עבורך, לטוב ביותר עבורך, להתממש.

"אין צורך לדמיין את העתיד אלא לסמוך על הבריאה שהיא לטובתך. זו הנקודה המשמעותית – האמון. כשהאמון פגוע יש פחד, משום שכשהאמון פגוע בני האדם חושבים שהם צריכים לדמיין, אבל הם לא מבינים שבכך הם מגבילים את האפשרות של העתיד שלהם להיות שונה מהעבר שלהם.

"לכן, כדי להתמודד עם זה, הדבר הנכון הוא לחזק את האמון בבריאה, את ההבנה כי הבריאה היא לטובתך.

"כך, כאשר את רואה את העבר שלך בעיניים מפוקחות, ללא אשמה או האשמה, כאשר את מאפשרת למציאות חדשה להיווצר מתוך אמון בבריאה, עתיד חדש יכול לקרות, דבר מה חדש יכול להיוולד. זה יכול להיות פנימי או חיצוני, אין זה משנה. אז האפשרות לדבר מה חדש, שהוא הנכון עבורך, שהוא הטוב עבורך, שהוא המאפשר הגשמה והתפתחות, יכולה להתממש ביתר קלות".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

6 דק' קריאה
כדאי שהתפיסה שלנו ביחס לטעויות תעבור רענון מחדש. אם נמאס לכם לעשות טעויות ו/או לנסות להיות מדויקים, היכנסו לקרוא
3 דק' קריאה
מהו הטבע של ההתלהבות, מה גורם לנו להתמכר, וכיצד כל זה קשור לכאב האומר "אני לא ראוי/ה"
מרגישים ייאוש? זקוקים לחוויה ולפרספקטיבה של תקווה? אם כן, המדיטציה הזו תסייע לכם לרפא את הייאוש ולחזק את התקווה
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546