כיצד יוצרים ריפוי, מה תפקידו של המעגל בתהליכי ריפוי, כיצד התפיסה הליניאריות מעכבת אותנו ומדוע זה רלבנטי במיוחד לנשים. תקשור מיוחד של טוהר בנושא מורכב ומרתק

בתקופה זו אני מנחה את קורס האונליין "יוצרים רווחה כלכלית", שמשלב תקשורים של טוהר, מדיטציות/הילינג ושיחות איתי.

במפגש שהיה בתחילת השבוע, טוהר דיברו – בין השאר – על נושא שהם מעולם לא דיברו עליו: על המעגל, ועל הקשר בין צורה זו לבין ריפוי ובין צורה זו לבין נשים. אני מביא לכאן חלק מהתקשור ההוא, שהוא אחד המרתקים והחשובים של טוהר:

"ריפוי הוא מעגלי, הוא נוצר מתנועה מעגלית. תנועה מעגלית היא תנועה האומרת 'זה אני'. כאשר אתם מכירים באמת אותה אתן מבקשות או מבקשים לשנות, אתם יוצרים תנועה מעגלית.

"אם אתם מבקשים להתמיר אנרגיה מסוימת, הכניסו אותה למעגל, צרו מסביבה מעגל. כל דבר ברוח ובחומר שאתם מבקשים להתמיר, הכניסו לתוך מעגל – אבל אין צורך לצייר מעגל ולהכניס את אותו הדבר פנימה אל תוך המעגל.

"ההכרה באמת כפי שהיא, יוצרת מבנה אנרגטי של מעגל, אשר מהווה מרחב הדומה לרחם הנשית. מרחב שבתוכו יש התפתחות, שבו חיים חדשים יכולים לצמוח. לכאורה, יש מאין, עם מפגש של זרע וביצית, של רצון ורעיון, נוצרים חיים חדשים.

"האמירה 'זה אני', 'זאת אני', היא המעגל, ובתוך המעגל יש להיות.

"המעגל הוא מבנה שאינו פורץ קדימה והוא מטעה, משום שהוא יוצר רושם של עמידה במקום. אך למעשה, מעגל הוא מבנה אנרגטי המחייב שהייה, המלמד הוויה.

"בנקודה מסוימת בזמן – שוב, מושג לינארי אבל בכל זאת, העולם שלכם הוא כזה – אפשר לפרוץ מתוך המעגל. העובר נולד ויש תינוק.

"מאחר והמעגל מטעה, יש חוסר סבלנות. חוסר הסבלנות מבוסס על חוסר הבנה כיצד הדברים פועלים. לימדו אתכם לפרוץ, לעשות, להגשים מטרות, לשים יעדים. זו התפיסה הלינארית, שיש יאמרו שהיא גברית. כל זה הוא נכון. אך גם מתוך שהייה במעגל אפשר לעשות. יש מה שאפשר לעשות כדי לעזור בריפוי, בשינוי של מה שהבאתם אל תוך המעגל. אבל העשייה היא שונה כאשר היא נעשית מתוך מעגל.

"אם נקודת המוצא היא פריצה קדימה, כלומר לקחת אמת מסוימת כדי לשנות אותה, לשים יעד ולכבוש אותו, אז התנועה היא יותר מצומצמת. כאשר זו נקודת המוצא, כל פעולה שנעשית מצטרפת לעוד עשייה. כאשר התנועה מלכתחילה היא של עשייה, ואז עושים משהו שמוסיף לעשייה, אתם כביכול מאיצים את התהליך, אבל אתם אינכם מאפשרים גדילה.

"מעגל. מעגל הוא צורה שונה, מבנה אנרגטי שונה. כאשר ישנה פעולה שנעשית מתוך מעגל, מתוך הכרה בקיים והסכמה לקיים, זה שילוב של הוויה ועשייה. אם תרצו, של נשי וגברי, של זכרי ונקבי. כאשר נוצר השילוב הזה, התהליך כולו יותר רך, יותר קל, בלי מאמץ; אפשר גם ליהנות מהתהליך ולא רק מהפירות של ההישג.

"פעמים רבות השינוי שמתאפשר באופן הזה הוא יותר משמעותי מכל שינוי אחר.

"חזרו אל המעגל. זו קריאה לנשים. היא רלוונטית גם לגברים, אבל לכן הנשים היא משמעותית עד מאוד, יותר מכפי שאתן מבינות.

"לימדו אתכן להפוך מעגל לנקודה. לימדו להצטמצם, ולפעמים להצטמצם כל כך עד שכל מה שנותר הוא רק נקודה או שתיים. ואז לימדו אתכן לשרטט יעדים ומטרות ולהגשים את עצמכן, לפרוץ מהנקודה בקו ישר קדימה. כך אין מעגל, אין בסיס לצאת ממנו אל העולם.

"חזרו אל המעגל. המעגל הוא הכרה בקיים. הוא להכיר את האמונה אותה אתן מבקשות לשנות. לדעת את האמת ממנה אתן מבקשות להיפרד, ולהסכים לשהות.

"הפרידה, ההתמרה, היא דומה להריון. היא דורשת התמסרות, בהחלט. סבלנות לעיתים, בהחלט. הסכמה להיות, בהחלט. יש תופעות פיזיות לתהליך, בהחלט. שינויים שהגוף עובר, בהחלט. אם מתמסרים לתהליך באופן הזה, אתן יוצאות ממנו שונות. לא רק אותה אמונה שאתן מבקשות להתמיר עוברת התמרה, אלא כל מי שאתן משתנות בדרך. הנקודה יכולה להפוך מחדש להיות מעגל.

"זה חלק ממה שאתן יכולות ללמוד מחדש – להיות ראויות לאנרגיה הנשית. להיות ראויות למעגל. כמו לתבוע מחדש את זכותכן על האנרגיה הנשית.

"חזרו להיות מעגל, לזה אתן ראויות.

"ביסוד של הכול, זה הצמצום. הוא נכון גם לגברים, אך במידה יותר מצומצמת, משום שהגברים אינם מעגליים במהותם, וההיעדר של המעגל עבורם הוא פחות הרסני. נשים, שהמעגל שלהן הפך לנקודה ואז הנקודה הפכה לקו, יכולות לסבול ממצוקה הרבה יותר גדולה. זאת משום שאין לכן את עצמכן.

"דמיינו שניתקו אתכן מצינור החיים ואתן ממשיכות לחיות, חיות את החיים. אבל יש נתק בבסיס, שדבר אינו מרפא. אתן שמות לעצמכן מטרה לרפא אותו ולא מצליחות, משום שאת הנתק הזה אי אפשר לרפא עם תנועה לינארית של פריצה קדימה, של מטרות ויעדים.

"חזרו אל המעגל. זה חשוב כל כך שנשים יחזרו אל המעגל. חזרו להיות מי שאתן. צרו לעצמכן מעגלים בציורים, בחפצים. התיידדו מחדש עם המעגליות של הגוף. היו מעגל. המבנה הזה חשוב כל כך.

"הכניסו אל תוך המעגל את התפיסה שלימדו אתכן להסתגל אליה, ואט אט תוכלו לראות כיצד זו עוברת התמרה. כיצד אתן כולכן עוברות התמרה".

1 מחשבה על “תקשור על מעגל וריפוי ונשיות”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

5 דק' קריאה
כדי להגשים את עצמנו באופן שאנו יכולים, כדאי לנו לעבור מהפך בנקודת המוצא שלנו לחיים. אחרת, נמשיך להיטלטל בין תחושות של הצלחה וכישלון
3 דק' קריאה
מדוע ההבנה שהכל בסדר אמורה לגרום לנו לקחת יותר אחריות, כיצד הבנה זו יכולה לגרום לנטישה עצמית, ומהו הקשר בין כל זה לטעות ודיוק
6 דק' קריאה
כדאי שהתפיסה שלנו ביחס לטעויות תעבור רענון מחדש. אם נמאס לכם לעשות טעויות ו/או לנסות להיות מדויקים, היכנסו לקרוא
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546