טוהר מסבירים איפה עובר הגבול בעצם בין לסמוך על עצמנו ביום-יום לבין לקבל עזרה מאחרים

בעקבות התקשור האחרון של טוהר על עזרה, כתבה לי מישהי ושאלה שאלה חשובה מאוד בעיניי, ואני מביא אותה – ואת התשובה של טוהר ושלי – כאן.

זו השאלה:

מה קורה כשאנחנו מפתחים תלות באלה שעוזרים לנו? אם אנחנו מחפשים עזרה ותמיכה בכל מקום ורק כשיש תמיכה כזו אנחנו רגועים? איפה עובר הגבול בעצם בין לסמוך על עצמי ועל ההתמודדויות והקשיים שלי ביום יום לבין הפנייה לעזרה?

הנה התשובה של טוהר:

"איננו רואים בעיה עם תלות, זו יכולה להיות מהות שאפשר להתיידד איתה ואפשר להילחם בה, והגישה שלכם למהות זו היא שתקבע את היום-יום שלכם. חשוב להבין ולזכור, כי אינכם תלויים באמת באדם מסוים שייתן לכם עזרה, אלא בעזרה עצמה. כל עוד זו האמת המנחה אתכם, אם אדם מסוים לא יוכל לעזור לכם, אתם תמצאו עזרה במקור אחר; אך כל עוד אתם מזהים אדם מסוים כמקור היחידי לתת לכם את אותה עזרה, אז אתם מאבדים את עצמכם ואכן עשויים לפתח מידה של תלות שאיננה נחוצה".

ואני אוסיף על כך עוד משהו ממני:

כל העזרה שנקבל לא יכולה לקחת מאיתנו את הצורך שלנו להתמודד עם דברים שקורים לנו ואת האחריות הנובעת מכך שעלינו להחליט את ההחלטות השונות ולשאת בהשלכות שלהן. בכל מקרה אנו אלו החיים את חיינו, ועלינו לקבל את ההחלטות הטובות ביותר עבורנו – ורק אנחנו יודעים מהן. חשוב להתייעץ, להיעזר, שכן זה מקל על הקושי ולפעמים מקצר תהליכים, אבל זה לא באמת עושה יותר מכך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

5 דק' קריאה
כדי להגשים את עצמנו באופן שאנו יכולים, כדאי לנו לעבור מהפך בנקודת המוצא שלנו לחיים. אחרת, נמשיך להיטלטל בין תחושות של הצלחה וכישלון
3 דק' קריאה
מדוע ההבנה שהכל בסדר אמורה לגרום לנו לקחת יותר אחריות, כיצד הבנה זו יכולה לגרום לנטישה עצמית, ומהו הקשר בין כל זה לטעות ודיוק
6 דק' קריאה
כדאי שהתפיסה שלנו ביחס לטעויות תעבור רענון מחדש. אם נמאס לכם לעשות טעויות ו/או לנסות להיות מדויקים, היכנסו לקרוא
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546