אנו נמצאים בזמן של ניקוי פנימי מואץ, וטוהר מתארים את ההשפעות ומציעים מה לעשות

ספירלה של אמת – קובץ להורדה

אם כך, שלום.

אם כך, אנו מתחילים. מפגש נוסף, הזדמנות לדבר מעט, להבין מעט, אולי להרגיש הרבה… להרגיש יותר את מה שקורה, את מה שאיננו קורה. לראות באופן מעט יותר בהיר את מה שמתרחש.

אנרגיה זו שבתוכה אתם נמצאים בזמן הזה, פועלת ועובדת באופן מהיר מאי פעם. הספירלה מסתחררת במהירות אשר הולכת וגוברת, ובזמן הזה אפשר לומר שלעת עתה המהירות הזו מגיעה לשיא. אנו אומרים זאת באופן הזה, משום שאפשר בהחלט לומר שבהמשך הספירלה עתידה להסתחרר בקצב מהיר יותר. אבל כעת בזמן הזה היא נמצאת בשיאה, והחיים כפי שאתם מכירים אותם עוברים טלטלה ההולכת וגוברת, ההולכת וגדלה.

חשיפה של שקרים וסודות

ישנה מטרה לאנרגיה הפועלת בזמן הזה, ישנה מטרה לספירלה המסתחררת. המטרה היא לחשוף אמת, להסיר מעטה של שקר, מעטה של סוד. לחשוף אמת אשר נמצאת עמוק ובעצם מסתתרת.

זוהי תוצאה של בקשה, תוצאה של החלטה שאתם ביקשתם, שאתם החלטתם, החלטה שלכם כבני אדם בזמן הזה. החלטה לגלות יותר אמת, להפרד מהעולם הכבד של הסוד, של השקר.

כאשר אתם מסתכלים סביבכם ובמציאות הקולקטיבית שלכם אתם יכולים לראות כיצד זה קורה. כל יום שעובר אתם יכולים להחשף לעוד אמת, אמת שהסתתרה, אמת שהוכחשה, אמת שיכולה להיות קשורה ישירות לחיים שלכם או רק בעקיפין.

בכל גוף, בכל ארגון בזמן הזה יש צורך לעמוד מול אמת. שקרים נחשפים בדרך, רמאות נחשפת בדרך, שחיתות נחשפת בדרך. מוסדות, ארגונים, חברות וגופים, כל אלו נראים לעיתים כעומדים לקרוס. חלקם אכן קורסים, חלקם יקרסו. גופים רבים, שבעבר היו אולי מובנים מאליהם במציאות שלכם, הם פחות מובנים מאליהם בזמן הזה.

האופן שבו העולם רגיל לפעול, האופן שבו בני האדם רגילים להתנהל, אינו יכול להמשך. ישנה אמת הצריכה להתגלות, ישנה אמת הצריכה להחשף.

ישנה אהבה אשר צריך לחזור אליה. ישנו יושר, ישנה כנות, ישנו טוהר, אשר בני אדם צריכים לחזור אליהם.

להיות בין עולמות

מאחר וכך, התהליך הזה שבתוכו אתם נמצאים, הספירלה המסתחררת, כל אלה מטרתם ומהותם היא לנקות. להכנס פנימה אל תוך המקומות שאינכם רוצים להכנס אליהם, לנקות החוצה את מה שנמצא, את מה שמסתתר.

העובדה שהדברים הם כפי שהם, שאלו הם התהליכים, מעוררת לרוב שתי תגובות. הראשונה היא בהלה גדולה אשר אוחזת ברבים מכם בזמן הזה.

אתם מבוהלים משום שאינכם רואים כיצד אתם יכולים לחזור אל מה שהכרתם. באותה מידה אתם מבוהלים משום שאינכם רואים כיצד אתם יכולים להמשיך ולהתנהל בתוך המציאות הזו, החדשה. אתם מרגישים בין לבין – בין עולם שאינכם יכולים להיות חלק ממנו לבין עולם שאינכם רואים כיצד אתם משתלבים בתוכו.

המקום הזה, שבו רבים מכם נמצאים בזמן הזה, הוא מקום שאיננו פשוט להכלה מבחינה רגשית. אתם מבוהלים, לעיתים עד עמקי נשמתכם. אתם מבוהלים באופן עמוק מאוד ואין ברגעים כאלו ואחרים מידה של שקט או מידה של בטחון בפנים, היכולה להוות עוגן.

בנקודה הזו שבה אתם נמצאים, בין עולם ישן לעולם חדש, אנו מעודדים אתכם ללכת לאיבוד. לטבוע בתוך הפחדים, לטבוע בתוך הדאגות. לפחד ולפחד, להסכים להיות בתוך הרגשות הללו. רגשות של חוסר אונים, של חוסר אמונה. רגשות של חוסר תקווה, של פחד.

להיות, לא להתאמץ

אנו מעודדים אתכם להיות בתוך הרגשות הללו גם משום שזו הדרך להתנהל עם רגשות כאשר הם עולים וגם משום שזהו מצב זמני.

הבהלה, באופן כמעט אוטומטי, מניעה אתכם פעמים רבות לנסות ולחזור למה שהיה. אתם מפעילים מאמץ, משקיעים אנרגיה במטרה לחזור אל מה שאתם מכירים. כמו אדם הטובע במים זהו המאמץ אשר יטביע אתכם, זהו המאמץ אשר יקשה על החיים.

זו העדינות, זו הכניעה, זו ההתמסרות אשר שיאפשרו לכם להגיע לחוף מבטחים. לכן אנו מבקשים מכם בזמן הזה לפחד, להיות חסרי אונים, לדאוג ולהיות אבודים, אבל לא להתאמץ כפי שהאינסטינקט אומר לכם. לא לנסות ולהשקיע אנרגיה במטרה לחזור למוכר, משום שישנה אמת חדשה, אשר מגיע זמנה להתגלות.

בשביל שהאמת הזו תתגלה, עליכם לתת לה לבוא. עליכם לתת לרגשות להיות, לנקות אותם, לאוורר אותם, לא להרגיע אותם, לא להתעלם מהם, לתת להם להיות. עד ששקט יוכל להיוולד במקום שבו כרגע יש כאוס.

מכעס לחמלה

הדבר השני אשר מתרחש בקרב רבים מכם בזמן הזה הוא כעס גדול. כשם שהבהלה יכולה להיות עצומה בהיקפה הרגשי כך גם הכעס עשוי להיות עוצמתי ואמיתי.

בתוך התהליך הזה שבו אתם נמצאים, פעמים רבות אתם מתפכחים, לומדים ומבינים אמיתות שהסתרתם לעיתים מעצמכם ולעיתים אחרים הסתירו מכם. לעיתים במודע, פעמים רבות לא במודע. בתוך תהליך זה של התפכחות אתם כועסים. כועסים על זה ששיקרו לכם, כועסים על זה שרימו אתכם.

אנו מבקשים להזכיר שחלק עיקרי ומרכזי באותה רמאות נמצא בכם. פעמים רבות, אם תסתכלו אחורה, תראו שהיתה אמת שיכולתם לראות, אך פעלתם אחרת. הסתרתם את העין בעוד שהיתה הזדמנות לפקוח אותה.

אתם יכולים לכעוס על עצמכם אם אתם רוצים, אך גם זו איננה האמת – באותם מצבים לא היתה לכם בחירה. בהסתכלות אחורה ממקום יותר מפוכח קל לראות את העבר ולדון את עצמכם לכף חובה. אנו כאן כדי להזכיר את חשיבותה של חמלה בתוך מצבים כאלה.

ראשית, חמלה גם לכעס. אם עולה כעס ואתם כועסים, הרשו לעצמכם לכעוס. אין צורך ואין סיבה להלחם בכעס. אנו מציעים לכעוס אם הכעס נמצא, אבל אנו מבקשים לא להאחז בו, לא להפוך את הכעס לאמת.

האמת היא שמה שהיה, מורכב ככל שהיה, קשה ככל שהיה, שקרי ככל שהיה, לעיתים רקוב ככל שהיה, הוא היה בדיוק כפי שהיה צריך להיות, הוא היה בדיוק כפי שיכולתם להכיל. כעת, בזמן הזה, כשאתם מתבגרים, אם תרצו, מתפתחים, כאשר אתם רואים יותר אמת, מבינים יותר אמת, קל לכעוס. אבל חשוב לא להאחז בכעס.

אנו כאן להזכיר את חשיבותה של חמלה ביחס למי שהייתם, ביחס למציאות שאתם באים ממנה. החמלה תיווצר באופן טבעי אם תרשו לעצמכם לכעוס, לכן אל תאחזו בכעס ותהפכו אותו לאמת החדשה.

אם תהיו קורבנות של העבר שלכם, של עצמכם בעבר שלכם או של אחרים בעבר שלכם, החמלה לא תבוא לידי ביטוי. במקום לגדול ולהתפתח אתם תיצרו סוג חדש של תקיעות. עם הבנה בוגרת יותר של האמת אתם עשויים להמשיך ולעסוק במה שהיה בעבר, כביכול מתוך מקום של מודעות. לכן הרשו לעצמכם לכעוס, אך בנקודה מסויימת שהיא לעיתים חמקמקה ולא ברורה, הסכימו להרפות.

הדברים היו כפי שהם יכלו היו להיות ועכשיו בזמן הזה שבו אתם נמצאים, כשיש אמת גדולה יותר, עמוקה יותר, מדויקת יותר אשר נחשפת, קל לכעוס. אז תכעסו, אבל אל תשארו בתוך זה לעד.

החופש הפנימי גדל

ישנו דבר מה נוסף שאנו מבקשים להזכיר, מעט לחדד, ביחס למה שמתרחש בזמן הזה. ככל שהאמת הופכת להיות יותר ברורה, ככל שהיא חשופה יותר, נגישה יותר, כך אתם מוצאים בחיים שלכם מידה יותר גדולה של חופש.

זה עשוי להיות מעט פרדוקסלי למי שחווה את הבהלה ואת חוסר האונים, אבל מעבר לרגשות הקשים שאתם מרגישים, החופש הפנימי שלכם בעצם גדל.

רבים מכם לא מבינים זאת וממשיכים לפעול באותן הפעולות, לעשות את אותם המעשים, להתנהג באותן ההתנהגויות. אתם פועלים באופן אוטומטי מתוך מה שאתם מכירים ואינכם שמים לב, שהחופש שלכם גדול יותר.

הדבר דומה למי שרגיל לחיות בתוך חדר קטן מאוד ולפתע פתאום החדר גדל פי 2 או פי 3. למרות זאת, האדם ממשיך לתחום את עצמו בהתאם לאותו חדר קטן שהיה; הוא אינו רואה שהגבולות התרחבו עד מאוד.

יש לכם יותר חופש ממה שהיה משום שיש לכם יותר כנות עצמית ממה שהיתה; בטחון עצמי יותר גדול ממה שהיה. מכאן גם החופש הופך להיות רחב יותר. החופש הוא חופש ביטוי, החופש הוא חופש יצירה, החופש הוא חופש פעולה, הוא חופש לבטא את עצמכם בעולם הזה.

מה אומר הלב?

מתוך החופש הזה אנו מבקשים לשאול שאלה – מהי האמת הפנימית אשר מבקשת בתוככם להתגלות? מה הלב אומר לכם?

אתם צריכים לשמוע אמת פנימית, כזו שלא קיבלה עד כה ביטוי; הגיע הזמן להתחבר אליה. הפחד שאתם מרגישים לעיתים, עולה כעת בהווה אך הוא איננו חלק מהעתיד שלכם. אם תסכימו לתת לו להיות, אם תחצו דרכו, אם תחצו דרך חוסר האונים, אם תחצו ותסכימו להרפות, אתם תגלו שאתם יותר ממה שהייתם.

יש לכם יותר חופש ולכן גם יותר אחריות. אחריות לחיות את חייכם כפי שאתם רוצים ולבטא את עצמכם בתוך העולם כפי שאתם רוצים. ליצור לעצמכם את העולם כפי שאתם רוצים. לכן אנו מבקשים מכם בזמן הזה להכנס פנימה, אל תוך הלב, לשמוע מה הלב אומר.

התשובות עשויות להפתיע, הן עשויות להיות מוכרות. כך או כך אנו מזכירים, שהחופש לפעול ולהיות בעקבות אותן תשובות, גדול מתמיד.

בשלב זה אנו נסיים.

שמחנו,

אם כך, שלום.

טוהר.

1 מחשבה על “ספירלה של אמת”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

בתקשור מיוחד שנערך ב-21 בדצמבר 2012, טוהר מתארים את השינויים המתרחשים עם חילופי האנרגיה בעולמנו
"ישנה אפשרות בזמן הזה להכיל יותר ממי שאתם, מהמהות האמיתית שלכם, ובו זמנית להישאר בגוף, ולחיות חיים מספקים ומלאים"
"חשוב בזמן הזה להסכים ללכת לאיבוד אבל להפוך זאת להרפתקה, לשאול מחדש מי אתם רוצים להיות, ואז לגלות מה אתם יכולים"
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546