"|זה הזמן שלכם לקרקע וליישם בתוך מערכת היחסים הפנימית שלכם את האפשרויות החדשות שיצרתם לעצמכם". תקשור חדש

שינוי ממדים – קובץ להורדה

אם כך, שלום.

נדמה שרבים בזמן הזה חווים חוויה שהיא מוזרה ומטרידה כאחת. המציאות שלכם נוטה להשתנות, ואז לחזור מיד אל אותה הצורה המוכרת. מתחיל שינוי, ואז נפסק. הכנות לאירוע, שמתבטל. ציפיות לפגישה, שנמוגה.

אין בכך אולי דבר חדש, אך נדמה שבזמן הזה הדבר קורה בו זמנית גם בעבור אנשים רבים, במציאות של אנשים רבים, וגם באופן שלא ניתן להתעלם ממנו. החוויה היא מוזרה, פעמים רבות, משום שאין לכם הסבר, ואין לכם תשובה, מדוע הדברים חזרו להיות כפי שהיו. מדוע מה שהחל להתפתח, אינו מצליח. היא מטרידה, משום שהיא מגבירה פעמים רבות בקרב אנשים רבים חוויה של חוסר אמון, של חוסר בטחון. חוסר אמון בעצמם, וחוסר בטחון ביחס לחיים. תחושה שקשה יותר לסמוך, גם על עצמם וגם על המציאות שלהם, על אנשים שנמצאים בתוך המציאות שלהם. ומי שמאמין בכך, אז באותם כוחות חיצוניים אשר אמורה להיות להם השפעה על המציאות הפרטית.

עכשיו, יש בתנועה הזו של האנרגיה משום דבר מכוון. אתם הלכה למעשה לוקחים את עצמכם צעד אחד לכיוון מסיום, ואז במהירות מחזירים את עצמכם צעד אחורה, או מה שנתפס פעמים רבות כצעד אחורה. זה קורה בזמן הזה משתי סיבות. זה קורה משום שהממדים בהם אתם חיים, הולכים ומשתנים. התפיסה של הממדים, התפיסה של הקיום, מתרחבת. יש לכם יכולת לתפוס יותר ויותר את האופן שבו דברים באמת קורים. הליניאריות אט-אט מתפוגגת, ובשלב זה, לאחר שינויים שאירעו בעולם שלכם בתקופה האחרונה, בחודשים האחרונים; כאשר אתם באים להתייצב בתוך נוכחות חדשה, בתוך עולם שהוא מעט שונה ממה שאתם מכירים – רחב יותר, אפשרי יותר ממה שאתם זוכרים; אתם חווים קשיים בהסתגלות. אתם אינכם מתאימים עדיין לדבר החדש. ישנה, אם אפשר להגדיר זאת כך, אי התאמה.

הסיבה השניה היא למעשה הגורם לאי ההתאמה, וזה חוסר האמון שלכם. חוסר אמון הוא תוצר של פחד, וחווית הפחד האנושי היא תוצר של רעיון, רעיון אשר מדבר על סוף, סוף למה שאתם מכירים. סוף לכל דבר שיש, סוף שלאחריו אין המשך. מאחר והרעיון הזה טבוע בעולם הזה ובבני האדם זה זמן רב מאוד, פיתחתם מנגנון הגנה עמוק מאוד. מאחר ואתם מבינים, שדברים נגמרים ואינם נמשכים, מאחר ואתם מאמינים בכך, אתם אינכם מאפשרים לעצמכם להתמסר במלואכם לשום דבר מהדברים שאתם עושים, לשום רגש מהרגשות שאתם מרגישים, לשום מחשבה מהמחשבות שאתם חושבים. אתם אומרים לעצמכם שבסוף ההתמסרות מחכה הבדידות, אותה ריקנות של מוות, שבתוכה אין כלום. אינכם רואים את ההתפתחות, אינכם רואים המשכיות, אינכם רואים אפשרות של גדילה גם מעבר לחוויה אשר קרויה מוות. ומאחר ואינכם רואים את כל זה, אינכם מוכנים להתמסר למה שאתם עוברים, למה שקורה.

מעבר לחמשת החושים

מה שמתרחש בזמן זה הוא תוצר של שינויים רבים שהתרחשו בעולם שלכם בחודשים האחרונים. כאמור, התרחבות של התפיסה שלכם. יש ביותר ויותר מכם הבנה פנימית שהעולם הוא לא כפי שאתם רואים אותו, ושיש המשך מעבר למה שחמשת החושים שלכם רואים כגבול. יש משהו מעבר, הרבה דברים מעבר. פעמים רבות אתם מסוגלים לחוש את זה, כמעט לתפוס את זה בידיים. אתם רואים דמויות, ניצוצות של עולמות, אשר מגיחים אליכם. אתם זוכרים דברים. העולמות האחרים נמצאים כה קרוב, עד שקשה פעמים רבות להטיל ספק כבעבר, לא להאמין כבעבר.

והנה, בתוך התרחבות כזו של תודעה, אתם בו זמנית גם נסוגים. חוסר האמון גובר, אתם אינכם מבינים כיצד הדבר יכול להיות, אתם אינכם בטוחים שלא עובדים עליכם. הרי הסרט שאותו אתם רואים, גלגול אחר גלגול, אותה תפיסה אשר יוצרת את החיים שלכם פעם אחר פעם; אינכם מוצאים את זה הגיוני, את האפשרות שהתפיסה הזו אינה נכונה. משהו חייב להיות פה לא בסדר. האם זה באמת נכון שיש דבר מה מעבר לחוסר הביטחון, האם זה נכון שיכול להיות דבר מה מעבר לחוויה של הפחד, האם זה באמת נכון שיש יותר ממי שאתם? אתם נוטים שלא להבין את זה, אתם נוטים שלא להאמין בזה. משהו מסריח בשביל רבים מכם, ואתם אינכם מוכנים לבטוח, אתם אינכם מוכנים לסמוך.

אתם אומרים לעצמכם פעמים רבות שאתם תשבו בצד, תחכו. אתם תראו כיצד הכל מתנהל, ואם זה נכון, אם זה באמת נכון, רק אז תצטרפו לנסיעה, רק אז תצטרפו לעשייה. רק אז תתמסרו. וכך, כאשר משהו מתחיל לקרות, חדש ולעיתים ישן, אך בצורה חדשה, כשאתם  זזים צעד לכיוון מסוים, עולה אותו חוסר אמון, עולה החשדנות והספקנות שלכם, ואתם מוצאים את עצמכם מאבדים התחלה, מאבדים כיוון, מאבדים אפשרות, וחוזרים למה שאתם מכירים, מבולבלים, לא מבינים כיצד זה יכול להיות, שדלת שנפתחת לא רק שהיא נסגרת, היא לעיתים פשוט נעלמת. שדרך שהתחלתם לצעוד בה, איננה עוד, ואינכם יודעים לאן לצעוד.

מה שאנו מציעים בזמן הזה הוא לשים לב לאותו החלק בכם שהוא חשדן, שהוא אינו מאמין. האם אתם מבינים שישיבה על הגדר בציפייה להוכחות תשאיר אתכם לנצח על הגדר. לעולם לא תהיה לכם הוכחה, שיש דבר מה מעבר לפחד, לפני שתסכימו ללכת אל מעבר לפחד. ההוכחה תבוא רק לאחר שתצעדו אל מעבר אליו. ואתם פעמים רבות יושבים בצד ואומרים, 'על הפחד אנו לא נוותר עד שנקבל הוכחה שיש דבר מה מעבר לזה'.

עכשיו, שימו לב ממה אתם מפחדים, שימו לב למה באמת מפעיל אתכם. דיברנו על בדידות, דיברנו על ריקנות, על חוויה של מוות. עכשיו, לרגע עזבו את עצמכם, את חייכם הפרטיים, את ההתמודדויות איתן אתם מתמודדים, בהצלחה גדולה יותר או פחות, והסתכלו רגע מסביב אל העולם שאתם חלק ממנו. קחו למשל את המדינה שאתם חיים בה. ריקנות, בדידות ומוות הם שלושה דברים דומיננטיים ביותר, המתקיימים במדינה הזו בזמן הזה, והזמן הזה נמשך כבר זמן רב. ואם תבחנו היטב את החיים הפרטיים שלכם לעיתים אתם עשויים למצוא את אותן שלושת החוויות מתקיימות במינון כזה או אחר בפרטים הקטנים של החיים שלכם.

האמת היא פשוטה, הבדידות האנושית היא שער. היא איננה השער היחיד, אך היא שער משמעותי מאוד. הבדידות היא המוות, אך היא בו זמנית מסתירה חיים שלמים. בו זמנית היא מסתירה שמחה גדולה. מי שחוצה את הבדידות פוגש את אלוהים. מי שפוגש את אלוהים פוגש את עצמו.

זהו קוצר הראייה של הקיום האנושי, האמונה אשר אומרת שאין דבר מעבר לבדידות, שבאותו חור שחור הכל נבלע, אך הכל אינו יוצא, שאין לו צד שני. אנו אומרים שלחורים שחורים יש כמה צדדים. מי שמתמסר אל החור, מי שמתמסר אל החוויה השחורה הזו של הלב, יפגוש בצד השני אל אלוהים.

פיתויים

שימו לב בזמן הזה לדבר מה נוסף. מנגנון חוסר האמון פועל לעיתים בעוצמה גדולה יותר מבעבר, ולעיתים באותה עוצמה, אך באופן פעולתו בזמן הזה הוא מנסה פעמים רבות להציב בפניכם סוגים שונים של פיתוי. הצעות, רעיונות, שיבקשו מכם לתת אנרגיה מסוימת בשביל לקבל אנרגיה אחרת, דומה או שונה. פיתוי, לרוב אם לא תמיד, יבקש מכם לעשות דבר מה. הוא יבטיח לכם הבטחות גדולות תמורת מאמץ קל. מבלי שתשימו לב, המאמץ הקל הזה, יש מלכודת גדולה בתוכו. המאמץ הוא קל מאוד, הפיתוי מבקש מכם לוותר על עצמכם, לוותר על האמת הפנימית המנחה אתכם, עבור דבר מה פשוט, עבור דבר קל, עבור דבר מה מנחם.

החוויה של בדידות היא חוויה קשה. אתם משקיעים מאמצים רבים לצאת מהרגש הזה, מתוך אי ההבנה של מה באמת הוא מסתיר. לפיכך אתם מביאים אל המציאות שלכם סוגים של פיתוי, הצעות מפתות, בשביל להימנע מההרגשה הזו. אנו מבקשים להסב את תשומת הלב להצעות אשר אתם מקבלים, במיוחד לאלו המבקשות מכם לעשות סוג כזה או אחר של מאמץ. לא בהכרח שכל הצעה שכרוכה בה עשייה מצידכם יש בה סוג מסוים של פיתוי, ותפקידכם בזמן הזה הוא להיות ערניים מאוד. הצעה שהיא פיתוי עשויה בו זמנית לקחת מכם מעט מהעוצמה שלכם, מהכוח שלכם, ובו זמנית להשאיר אתכם בבדידות, בריקנות, ובכך לא למנוע דבר, ולגרום לעיתים מסוימות אף נזק.

יש הרבה שקרים במה שאתם רואים. יש הרבה שקרים במה שאתם שומעים, יש לעיתים שקרים במה שאתם אומרים. האמת היא, שבדידות היא דבר מה שאתם מנסים בכל הכוח להימלט ממנו, משום שאינכם מבינים את החשיבות שבחוויה הזו. ישנם אנשים רבים הרגילים לחוויה של בדידות, ובכל זאת אנו אומרים, שימו לב היכן אתם מנסים להימנע ממנה.

יש כמה יציאות לחור שחור, אל תתפתו לצאת ממנו מהר. אל תתפתו להישאר בו. הסכימו לעשות צעד שיכולה להיות לו השפעה רבה על החיים שלכם ועל העתיד שלכם, גם אם בו זמנית הוא נראה קטן וחסר משמעות. הסכימו לעשות צעד כזה. קחו את עצמכם אל מעבר לתפיסה הזו של הפחד, מעבר לחוסר האמון שהפחד יוצר בכם. הסכימו למעשה לגדול, הסכימו למעשה להתרחב בהבנה האישית שלכם של מי שאתם. הסכימו לראות שישנן עוד אפשרויות, שישנן עוד דרכים.

הסכימו לאבד שליטה אל תוך החיים. חלק גדול מהמשמעות של מה שאירע בכדור הארץ בחודשים האחרונים היא נוכחות רבה יותר של כוחות אור, נוכחות רבה יותר של ישויות, נוכחות רבה יותר של אהבה. אהבה אשר קיימת בתוך הלב שלכם, אשר קיימת בתוך המרחב שלכם אשר נקרא כדור הארץ. יש יותר אהבה בעולם הזה. היא סמיכה יותר מבעבר, היא אפשרית יותר. היא כאמור מעוררת בכם התנגדות רבה, אך אם תהיו כנים עם עצמכם אתם עשויים להודות שהיא גם מרגישה מוכרת. ישנם רבים המרגישים שההיסטוריה חוזרת על עצמה. במובנים מסוימים הדבר נכון, במובנים אחרים לא. מה שנכון הוא שהאהבה חוזרת, שיתוף הפעולה חוזר. הקרבה בין העולמות מתקיימת, מתרחבת. כעת הדבר מונח בידיים האישיות שלכם. להיעזר באהבה הזו אשר נמצאת, בשביל לרפא את המקומות הפגועים שבכם, לרפא את חוסר האמון, לרפא את אותה ספקנות. להיעזר באנרגיה הנמצאת בשביל לעשות צעד שמשמעותו היא אחת – שינוי. הפיכה ממשית, גם אם מדובר כאן בשלב אחד בתוך תהליך, עדיין זו הפיכה ממשית לבני אדם מסוג אחר. הפיכה לישויות אור, ישויות של אהבה, אשר הולכות על פני האדמה בתוך גוף. הליכה ממשית אל מי שאתם באמת, אל מה שמתרחש בכם, מה שמתרחש בעולם הזה.

ישנה שמחה רבה בתוך מה שמתחולל בעולם הזה. סיימתם בהצלחה שלב מסובך מאוד, מורכב מאוד ליישום. זה נעשה מעבר למובן, מעבר למוכר, מעבר לידוע. משום שהשינוי המתחולל בעולם הזה, יש בו משום מהפכנות של ממש. עכשיו, כעת, בזמן הזה, בתוך שינוי זה של ממדים, אתם נאחזים באותם הממדים שאתם מכירים. אנו מבקשים מכם לזכור, לזכור מי אתם. לזכור מהיכן אתם באים ולהיכן אתם רוצים להגיע. לזכור שדבר אינו כפי שהוא נראה, ושלכל דבר ישנו המשך. הסכימו ללכת עוד צעד או שניים אל מעבר למה שהחושים שלכם מראים לכם ומספרים לכם. לכו אל מעבר לכך, וכך תוכלו לגלות את מי שאתם, את מי שאתם באמת.

ישנה שמחה רבה בתוך התפכחות מסוג זה, בתוך גילוי מחודש של מהותכם האמיתית. ישנו חופש רב ותחושה של שחרור. כל זה ממתין, ממתין בסבלנות. זה הזמן שלכם לקרקע וליישם בתוך מערכת היחסים הפנימית שלכם את האפשרויות החדשות שיצרתם לעצמכם.

אנו נסיים בשלב זה.

שמחנו,

אם כך שלום.

טוהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

"ישנה מלחמה, מלחמה של חושך ומלחמה של אור. המלחמה הזו מתקיימת בו-זמנית בתוככי הלב שלכם, ומחוצה לו. מחוצה לכם"
"שמחה ופחד, אחד הם. בעוד שהקלילות של האהבה היא הדבר הנצחי, שמחה ופחד הם אותו הדבר, שניהם הם דבר זמני"
"אנשים רבים מחפשים את אלוהים בשמים. הם החליפו לו שמות. אנו תוהים כמה מכם יסכימו לגלות את אלוהים בתוככם"
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546