כדי לתקשר כהלכה, יש ארבעה פחדים שאנחנו פוגשים בדרך. פוגשים ומרפאים, כמובן

לתקשר זו משאלת לב של אנשים רבים, ובימינו קל יותר מתמיד לממש זאת. בספר "הכל בסדר, החיים בעידן שאחרי 2012", טוהר אומרים ש"אחד הביטויים של השינויים שאתם עוברים, מאז אותו שינוי מגמה שהתרחש בסוף שנת 2012, הוא היכולת שלכם ליצור קשר עם עולמות אחרים, עם ממדים אחרים. במילים אחרות, התקשור הופך להיות קל ופשוט יותר עבור רבים מכם, ככל שאתם מתקרבים למהותכם האמיתית". כפי שהם מסבירים בספר, "העובדה שהתקשור הופך להיות קל יותר, אין פירושו שהדבר הוא קל עבורכם לעיכול. אנו מודעים לכך שישנם כאלה החווים את היכולת הזאת בשמחה, שמתמסרים לתקשורת הזאת בקלות וברצון, אך רבים מכם חווים את אותו המאבק בין השכל לאינטואיציה גם בתחום זה".

יש ביטויים שונים למאבק הזה וגם סיבות שונות. לאורך השנים שאני מתקשר (כבר 28 שנה), ולאורך השנים בהן אני מלמד תקשור (כבר חמש שנים), אני פוגש בעצמי ובאחרים ארבעה פחדים עיקריים, איתם אנחנו מתמודדים. אלה פחדים שכדאי להכיר בהם, להכיר אותם וללמוד כיצד להתמודד איתם. זה חלק מרכזי במה שלומדים בסדנת "חיבור מחדש" ללימוד תקשור, שאני פותח ב-9.6.23.

הפחד לאבד שליטה

כולנו למדנו להיות בשליטה בחיים, מהסיבה הפשוטה שקרו לנו דברים מפתיעים וכואבים. מדובר באירועים שגרמו לנו לכאב, בהם הרגשנו חסרי אונים וחסרי השפעה. מאחר ויש בנו נטייה מובנית להימנע מכאב בכל מחיר, פיתחנו מגיל צעיר מאוד מנגנוני שליטה שונים, שמטרתם למנוע כאב נוסף.

כאשר אנחנו לומדים לתקשר, מנגנון השליטה הנפוץ ביותר הוא הספקות והמחשבות המבטלות. "זה לא אמיתי", "אולי אני ממציא את זה", "זה לא הגיוני", "זה לא יכול להיות", "אחרים עושים את זה יותר טוב ממני", "למה אני לא מתקשר כמו שהיא מתקשרת".

כאשר אנחנו לומדים לתקשר, אנחנו חייבים לאבד שליטה. למעשה, תקשור מוצלח מבוסס על היכולת להיות בחוסר אונים, במצב של פתיחות לקבל, מבלי להגן על עצמנו. זה מחייב אותנו להיות במצב בו אנחנו "שמים בצד" את הפחד והצורך להגן על עצמנו, ונפתחים לקבל את מה שאפשר לקבל.

אני לא מלמד אנשים להתגבר על הפחד או להכחיש אותו, אלא לתת מקום לפחד. בהפוך-על-הפוך, כאשר נותנים מקום לפחד במודע ומסכימים להרגיש אותו, הפחד יכול "להיות בצד" ולא להשתלט על הסיטואציה, ולעצור את התקשור. זה בדיוק מה שנלמד בסדנה הקרובה.

הפחד להשתגע

אנחנו חיים בעולם רציונלי, חילוני ברובו, שבו למדנו מגיל צעיר להיות מאופקים. ביטויים עוצמתיים של רגשות מצד אחד, ושל חוויות אנרגטיות/רוחניות מצד שני, מקוטלגות לרוב כביטוי לכך שמשהו לא בסדר אצל האדם.

הרבה אנשים לוקחים כדורים פסיכיאטריים כדי להקטין את הביטוי של הרגשות של עצמם, בגלל הם חושבים שמשהו אצלם לא בסדר, ובגלל שהם לא יודעים כיצד להתמודד עם המצבים הרגשיים השונים.

במקביל, יש לא מעט אנשים שנמצאים בטיפולים פסיכיאטריים בגלל שהם חווים חוויות אנרגטיות/רוחניות, החל מטלפתיה וראיה על חושית, וכלה בחזיונות ותקשור עם ישויות. חוויות שהם לא מבינים אותן, והאנשים שהם פונים אליהם לעזרה, חושבים שמדובר בבעיה.

כדי לתקשר מחדש, עלינו לחזק את תחושת הביטחון הבסיסית שלנו – ללמוד מחדש שגם אם אנו חווים חוויות עוצמתיות, שלא מסתדרות עם ההיגיון הנפוץ, זה לא אומר שאנחנו לא בסדר. זה גם לא אומר שאנחנו עומדים להשתגע. אנחנו עומדים להשתנות, כן, כי פיתוח של יכולות כמו יכולת התקשור גורמת לנו לשינוי, אבל מדובר בשינוי טוב, שיכול לעזור לנו רבות בחיים.

בסדנה הקרובה אנחנו נלמד, בין השאר, כיצד מחזקים את תחושת הביטחון הזו.

הפחד להיפגע

לאורך ההיסטוריה, אנשים בעלי יכולות ריפוי ויכולות רוחניות סבלו מרדיפות, השמצות, ועינויים מסוגים שונים. ציד המכשפות הוא הביטוי הידוע ביותר למציאות הזו, אך היו לה ביטויים שונים לאורך ההיסטוריה, במיוחד מאז עלייתה של הנצרות.

רבים מאיתנו נושאים את זיכרונות מחוויות כאלה, שעברנו בחיים קודמים. מאחר ואנו בנויים כדי להימנע מכאב, אנו נימנע באופן אוטומטי מללמוד לתקשר, כי חלק בתוכנו מזהיר אותנו שזה יכול להיות מסוכן לנו.

זה המקום ללמוד מחדש, שאנחנו חיים במאה ה-21. זה לא אומר שכל אחד יכול להבין אותנו, אבל יש מספיק אנשים שעוסקים בתחום, ומספיק מסגרות בהן אפשר לפגוש אנשים עם יכולות דומות ליכולות שלנו. תקשור הפך להיות תופעה נפוצה מתמיד, ויש סיכוי מזערי שמישהו יפגע בנו בגלל זה, כל שכן יעלה אותנו על המוקד. אז אולי לספר לסבא וסבתא שהתחלתם לדבר עם ישויות זה לא רעיון טוב (לפחות לא כאשר רק התחלתם לעסוק בזה), אבל למה לא להצטרף לסדנה, בה אנשים לומדים את זה יחד איתכם, וכך לקבל ביטחון בדרך?

הפחד ממה שיכול להתקבל בתקשור

אנחנו רוצים לתקשר מסיבות שונות, והעיקרית שבהן (כך נדמה לי) היא משום שאנחנו רוצים את העזרה שאפשר לקבל בדרך הזו. תשובות לשאלות שמעסיקות אותנו, הכוונות ביחס לאתגרים שאנחנו מתמודדים איתם ולהחלטות שעלינו לקבל, וכמובן ידע מסוגים שונים – אנחנו יכולים לקבל את כל זה (ועוד) בתקשור.

זה יכול להקל משמעותית על הדרך שלנו בחיים ולעזור לנו לחיות טוב יותר. מנגד, זה מגיע עם אתגר – ברגע שיש לנו תשובה לשאלה, אנחנו לא יכולים לחזור אחורה, למקום בו לא ידענו. כעת אנחנו יודעים, והידיעה מחייבת ליצור שינוי, בין אם בגישה, במחשבה או בפעולה שלנו. לפעמים, זה בדיוק מה שמפחיד אותנו. הפחד יכול לגרום לנו להימנע מלתקשר, או לא להצליח לתקשר ביחס לסוגיה מסוימת ו/או במצב מסוים.

כל זה נכון למצבים בהם אנו מתקשרים לעצמנו, וזה נכון שבעתיים כאשר אנחנו מתקשרים לאנשים אחרים. במצבים אלה יש לנו מידה נוספת של אחריות, ולפעמים זה מעורר פחד שמשתק אותנו. אחד הדברים שאנו עושים בסדנה שאני מלמד, הוא ללמוד מה אנחנו יכולים לתת לאחרים כמתקשרים וממה עדיף להימנע, כך שהפחד הזה יכול להפסיק לשתק אותנו.

ישנם, כמובן, פחדים נוספים שאנשים מתמודדים איתם, והפחדים משפיעים באופן שונה על אנשים שונים. זו הסיבה שסדנת "חיבור מחדש" היא אינה סדנה עם מבנה קבוע – התוכן משתנה בהתאם לאנשים ולקשיים איתם הם מתמודדים, המשפיעים על יכולת התקשור שלהם. מה תמיד קורה? כל המשתתפים לומדים לתקשר (כל אחד בדרך הקלה לו), ולומדים טכניקה חשובה לעבודה עם הרגשות שעולים בדרך, כדי שהפחדים לא ישתקו והביטחון לתקשר יתחזק. לפרטים והצטרפות היכנסו לכאן.

1 מחשבה על “ללמוד תקשור: על ארבעה פחדים מדברת התורה”

  1. שחר יקר,
    אכן ציינת את הפחדים המשמעותיים בפני מי שרוצה לתקשר. תארת ממש טוב .
    נזכרתי בקטע נפלא שקרה לי לאחר שהתבקשתי למסור למישהי מסר מאימה שנפטרה כמה חודשים קודם. לפני שאמרתי לה וכדי לסלק ספקות, שאלתי אותה אם היא בוכה בלילות. היא נדהמה איך אני יודעת. ואז הבנתי שאכן המסר נכון. לימים כל מה שמסרתי לה , התגשם. לשמחתי היו אלה בשורות טובות. זה ממש מדהים לקבל מנשמות מסר ליקיריהם. מחכה לחוויות כאלה. בהודייה !

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 29.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור החמישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.

מפגש ראשון ביום שישי, ה-21.6.24, 10:30-13:20 * תל אביב

סדנה ללימוד תקשור בהנחיית שחר בן-פורת. במהלך הסדנה נרפא אמונות ופחדים המונעים מאיתנו לממש את יכולת התקשור, הקיימת בכולנו, נלמד כיצד לתקשר ונתנסה בכך באופן מיידי. 12 מפגשים, בתל אביב.
2,400 שקלים ל-12 פגישות.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

15 דק' קריאה
הישות שעזרה לו לתקשר, האירועים שגרמו לו להאמין, והמסר שיש לרחם הקוסמית להעביר דרכו. המתקשר דן נחל גרשינסקי מספר על עצמו
6 דק' קריאה
מה גרם לה לתקשר עם נשמות של אנשים שהלכו לעולמם, האם התקשור איתם יכול להפריע להם, וכיצד היא יודעת שהיא מתחברת לעולם שמעבר. הכירו את המתקשרת ג'ודי דואניס
9 דק' קריאה
החיבור עם מרלין שהתחיל בגיל צעיר, האופן שבו התקשור סייע לה בילדותה, החיבור מחדש לעולם התקשור והאופן שהתקשור עוזר לה לעזור לאנשים. שרון בכר מספרת על עצמה
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546