"אין צורך להפסיק התמכרות, פשוט תחליפו אותה. במקום להתמכר לאוכל, תתמכרו להגשמה עצמית. במקום להתמכר לסיגריה, תתמכרו לרגשות שלכם, ללב שלכם"

"יש לכם תשוקות אשר מבקשות מענה, אשר מבקשות מימוש, אשר מבקשות ביטוי. יש ילדה בתוככם, יש ילד בתוככם, חסרי סבלנות, שרוקעים ברגליים וצועקים 'עכשיו, נמאס לי לחכות'. 'אבל זה לא קל', אומר המבוגר בפנים, 'זה  לא פשוט. זה יהיה קשה, זה יהיה כואב, אולי לא נצליח ואולי נתאכזב'. ואתם הרי לא רוצים להרגיש רגשות כאלה. אז אתם מעדיפים לא לנסות, לחיות בבועה, שבה יש מינימום ביטוי ומינימום חשיפה ומינימום סכנה לכאב ולפגיעה. אתם עשויים לחיות חיים בתחושה שאתם מוגנים אבל מתוסכלים עד מאוד. הילד בתוככם, הילדה בתוככם, הם נמצאים עכשיו, בחדר הזה, בתוככם, ואומרים 'נמאס לי לחכות', ואם יכאב אז יכאב, את זה אנו אומרים.

"הרגשות הם מאוד חשובים, ההסכמה להרגיש היא מאוד חשובה, משום שכן עשוי להיות לכם כואב ועשויה להיות אכזבה ולא בהכרח כל דבר שאתם רוצים יקרה בדיוק כפי שאתם רוצים. אבל בחוסר ההסכמה לממש תשוקות יש באופן ודאי תסכול ומירמור וציניות ולעתים בדידות ולעתים ייאוש ולעתים דכאון ולעתים חוסר רצון לחיות ולעתים ניסיון להפסיק את החיים ולעתים גם אנשים מצליחים בגלל זה להפסיק את החיים.

"כך שבאופן פרדוקסלי, דווקא בניסיון להמנע מכאב אתם מכאיבים לעצמכם יותר מכל. בהחלט, אם כואב אז עזרו לעצמכם עם הכאב. מצאו את הדרך לעזור לעצמכם, להרגיש בנוח בתוך רגשות כואבים. משום שאז אתם יכולים גם להרגיש יותר בנוח בהצלחה שלכם, בתשוקה שלכם, בדחף הבלתי ניתן לביטול לממש, להגשים, ליצור, לעשות.

"בכולכם יש רעב. הרעב הוא רעב למימוש, הילד או הילדה הפנימית הם רעבים. ויש את המבוגר האומר 'לא כדאי לאכול יותר מדי, תכאב הבטן, יהיה קלקול קיבה'. אז במקום זה אתם מחפשים תחליפים. מכניסים לגוף ולנפש דברים אשר ירגיעו את אותו הרעב, ומתמכרים אליהם. אנו אומרים, מציעים לכם, להתמכר מחדש אל עצמכם.

"לעיתים אנשים מדברים איתנו על התמכרויות ושואלים אותנו ביחס לזה, ואנו אומרים – אין צורך להפסיק התמכרות, פשוט תחליפו אותה. במקום להתמכר לאוכל, תתמכרו להגשמה עצמית. במקום להתמכר לסיגריה, תתמכרו לרגשות שלכם, ללב שלכם.

"במקום להתמכר למעט נוזלים ולמעט אוויר – יש המכורים לנשימות קצרות ולשתיה מצומצמת – תתמכרו לרעב הפנימי שלכם מחדש, התמכרו אל עצמכם. תהפכו את הביטוי שלכם לדבר החשוב מכל, את ההגשמה שלכם לדבר החשוב מכל, לדבר היחיד שמעסיק אתכם מהרגע שאתם קמים עד שאתם הולכים לישון – איך אני יכול לעזור לעצמי היום לבטא את מי שאני? מה בתוכי היום מבקש ביטוי? האם זה רגש האומר לי להישאר בבית ולראות טלוויזיה? האם זו תשוקה האומרת לי ליצור פרויקט חדש? רגשות לא בהכרח יגידו לכם לצאת מעצמכם ולשנות את העולם, אבל להתמכר לעצמכם בהחלט ישנה לכם את החיים".

אני מזמין אותך להכיר את העולם שבפנים – מסע כתוב של 40 ימים, עם חוכמה שעשויה לעזור לך (וללא תשלום).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 29.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור החמישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.

מפגש ראשון ביום שישי, ה-21.6.24, 10:30-13:20 * תל אביב

סדנה ללימוד תקשור בהנחיית שחר בן-פורת. במהלך הסדנה נרפא אמונות ופחדים המונעים מאיתנו לממש את יכולת התקשור, הקיימת בכולנו, נלמד כיצד לתקשר ונתנסה בכך באופן מיידי. 12 מפגשים, בתל אביב.
2,400 שקלים ל-12 פגישות.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

4 דק' קריאה
טוהר מסבירים את ההשפעה של מים על התודעה שלנו, מדוע חשוב לשתות אותם ומה אפשר ללמוד מהם
5 דק' קריאה
אם אתם לא מצליחים לשנות את האמונות שגורמות לבעיות שלכם, ולא מבינים מה לא בסדר, היכנסו לקרוא את הטקסט הזה. אתם עשויים לגלות שזה לא בגללכם (אבל כן באחריותכם)
5 דק' קריאה
כדי להגשים את עצמנו באופן שאנו יכולים, כדאי לנו לעבור מהפך בנקודת המוצא שלנו לחיים. אחרת, נמשיך להיטלטל בין תחושות של הצלחה וכישלון
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546