תקשור ושיחה על אחריות אישית

בתקופה זו במיוחד, אומרים טוהר, חשוב שנחזור וניקח אחריות על החיים שלנו. מה זה בדיוק אומר ומהי הנטיה שאנו מתמודדים איתה בדרך, הסרטון עוסק בזה ועוד

הנטיה שלנו להאשים אחרים במה שקורה לנו יכולה רק להתעצם בתקופה הזו, כאשר כל כך הרבה גורמים משפיעים עלינו, מהחמאס ועד הפוליטיקאים. דווקא בזמן כזה, חשוב לזכור וללמוד מחדש את הקשר שיש בינינו לבין המציאות שלנו, ומהי התרומה שלנו למתרחש. הסרטון עוסק בכל זה.

רוצים להרגיש אחרת, לחיות אחרת, כלומר טוב יותר? אם כן, אז טוהר+ הוא המקום בשבילכם. היכנסו לכאן לפרטים.

(התקשור הכתוב נמצא אחרי הסרטון)

אם כך, שלום.

אם כך, אנו מתחילים. מפגש נוסף בדרך זו, באמצעי זה, כדי לומר מספר מילים ביחס לעולם זה, ביחס למה שאתם עוברים בתקופה זו. הפעם אנו מבקשים לדבר, לומר כמה מילים ביחס לאחריות אישית.

יש נטייה שיכולה להתממש יותר בקלות בתקופה זו, למצוא את האשמים ואת האחראיים למצב. יותר קל לממש נטייה זו, הקיימת בבני אדגם, משום שאתם אכן מושפעים מאנשים אחרים.

אתם אינכם רגילים לחוות ולזהות ולהכיר את הקשר שיש בינכם לבין המציאות שלכם, את ההשפעה של מי שאתם על מה שקורה לכם. מאחר וכך, יותר קל להאשים, יותר קל לבוא בטענות, יותר קל לומר מי לא בסדר ביחס אליכם.

אנו רוצים לומר שזה חשוב לזהות מי לא בסדר ביחס שלו אליכם, בהחלט. כדי ליצור שינוי, פעמים רבות כדאי לזהות מהן הבעיות, ולעיתים הבעיות הן תולדה של מערכת יחסים בינכם לבין אדם מסוים. לכן חשוב לזהות זאת. אבל חשוב לא פחות ואפילו יותר, לזהות את האחריות האישית שלכם על מה שקורה.

באיזה אופן אתם משפיעים על מה שקורה, מאפשרים את מה שקורה, תורמים למה שקורה, אולי אפילו גורמים למה שקורה לקרות? האם אתם יכולים, האם אתם מסכימים, לבחון את האחריות האישית שלכם, מבלי להיקלע למחוזות של אשמה וטענות שלכם לעצמכם? האם הבחינה העצמית יכולה להיות ללא שיפוט, ללא ביקורת? אם כן, אתם יכולים לגלות אמיתות וליצור שינוי. אם לא, אם הבחינה העצמית היא בגדר מבחן שבו אתם נכשלים, אז אינכם יכולים להבין את התמונה ואינכם יכולים ליצור שינוי של ממש.

אם מה שאתם מרגישים, בהתייחס למה שאנו מוסרים, הוא שאתם לא בסדר, דעו שזה איננו הכיוון. העובדה שיש לכם מה לשנות אינה אומרת שאתם לא בסדר. העובדה שאתם תורמים לבעיה אינה אומרת שאתם בעיה. זה אומר שיש לכם מה ללמוד. זה אומר שיש לאן לגדול, בהחלט, ואת זה כדאי לזכור.

ישנה הנטייה, הקלה, להאשים אחרים, ישנה הנטייה הקלה לא פחות, להאשים את עצמכם. מה שחסר, מה שכדאי לחזק בזמן זה, זה את האחריות האישית. כלומר, לבחון את עצמכם, באיזה אופן אתם תורמים למצב, באיזה אופן אתם גורמים למצב לקרות, ואילו שינויים כדאי לכם ליצור בתוככם ובחייכם, כדי לחיות כפי שאתם רוצים.

אלה השאלות, זו נקודת המבט שלנו לפעם זו.

שמחנו,

אם כך, שלום.

טוהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.7.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

9 דק' צפייה
המלחמה שקדמה למלחמה, היא זו שמקבלת את תשומת הלב בסרטון זה. כדאי להקשיב למילים של טוהר ולמילים של שחר שבאו לאחר התקשור
7 דק' צפייה
לפחד יש מאפיינים שונים, שאם מכירים אותם יכול להיות קל יותר להתמודד עם הפחד. הסרטון עוסק ברגש הזה ובהשפעה שלנו עלינו
9 דק' צפייה
סרטון קצר על כאב רגשי, עם כמה אמיתות שחשוב להכיר בהן כדי לחיות טוב יותר עם עצמנו ובעולמנו
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546