"אנו רוצים לעסוק ב-DNA הריגשי, משום שהוא קובע במידה רבה את מי שאתם". תקשור של טוהר על רגשות מנקודת מבט שונה מהרגיל

ה-DNA הריגשי – קובץ להורדה

אם כך, שלום.

אם כך, אנו מתחילים. מפגש נוסף, הזדמנות נוספת לגדול ולהתפתח. לראות מעט מעבר למה שהעיניים רואות, לשמוע מעט יותר ממה שהאוזניים קולטות. להבין מעט יותר מעבר למה שההיגיון מסוגל להסביר.

אנו כאן הערב כדי לדבר מעט בהרחבה על מה שקורה ברבדים העמוקים שלכם. מה קורה בתוך ה-DNA, בזה שהוא ריגשי במהותו. לא זה שהוא פיזי; לא זה אשר קובע במידה כזו או אחרת את מי שאתם, את הגוף שלכם. אנו רוצים לעסוק ב-DNA הריגשי, משום שהוא קובע במידה רבה את מי שאתם. הוא גם זה שקובע במידה רבה את מי שאתם יכולים להיות.

זהו, אם תרצו, סיפור המסגרת; הצידה שלקחתם איתכם למסע הזה. בזמן הזה, בחיים הללו, סיפור המסגרת הזה מקבל משקל ונוכחות. הוא נוצר משלושה מקורות. הוא קשור במסע שהנשמה שלכם עושה. זהו מסע ארוך זמן, מרובה גלגולים, שאתם חווים במלוא העוצמה את המרכזי שבהם.

מסע בעולמות ריגשיים

כל נשמה יצאה מלכתחילה למסע מסוים. זהו מסע של גילוי עצמי, זהו מסע אינדיבידואלי. באופן טבעי, כל נשמה יצאה למסלול שלה. כאשר היא יצרה את המסלול שלה, היא התחילה להגשים אותו, לחוות אותו, בגלגולים שונים ובתקופות חיים שונות, לרוב בעולם הזה ולעיתים בעולמות אחרים, אבל תמיד בעולם שהם ריגשיים. תמיד בעולמות שהרגש הוא אחד מהשחקנים המרכזיים. לעיתים הוא זה שמוביל ולעיתים הוא זה שמובל, אבל העולמות ההלו הם תמיד ריגשיים.

שלושה רגשות דומיננטיים

אם תחקרו אחורה בזמן את המסע שהנשמה שלכם עושה, אתם תגלו כי היא תמיד הולכת בנתיב אשר נוצר משלושה רגשות. השילוב של רגשות תמיד יהיה אינדיבידואלי. אלו שלושה רגשות שכל נשמה בוחרת להכיר; שלושה חברים לדרך, אם תרצו, שלושה רגשות המהווים את הדרך. בכל תקופת חיים כזו או אחרת, הסיפור של החיים יהיה קשור באותם שלושה רגשות דומיננטיים.

כמובן שבתור בני אדם אתם חווים במידה כזו או אחרת את כל קשת הרגשות, אבל תמיד יהיו שלושה רגשות שהם יהיו הנקודה הרגישה שלכם. לעיתים רגשות שאתם מתקשים להרגיש, לעיתים רגשות שקל לכם להרגיש, לעיתים הם כאלה שאתם מנסים להסתיר, לעיתים הם כאלה שבעזרתם אתם מסתירים. תמיד יהיו שלושה כאלה, והשלושה הללו נשמרים לאורך כל הגלגולים.

הסיפורים משתנים, התפקידים משתנים, ומכאן גם חלק גדול מאותו זכרון ריגשי של העברים שלכם. מכאן הוא נוצר: אם תחקרו את העבר שלכם, אתם תגלו תמיד שלושה רגשות. השלושה האלה הם אחד משלושת היסודות של ה-DNA הרגשי שלכם. הם אחד משלושת המקורות, משלושת המהויות המהוות אותו ומזינות אותו.

החברים למסע

המקור השני של ה-DNA  הריגשי שלכם קשור בחברים שלכם למסע. נשמות, כמו כל דבר אשר קשור בעולם הזה שבו אתם חיים, עובדות בקבוצות. כל נשמה באופן כמעט טבעי, אפשר לומר, מגיעה מקבוצה מסוימת. מה שמאחד את אותה קבוצה מסוימת זהו רצון מסויים, שאיפה מסוימת לחקור עד תום ולגלות עד תום פן מסוים של האלוהות.

בעוד שהנתיב של כל הנשמות של מי שנמצא בעולם שלכם קשור בשלושה רגשות כאלו ואחרים, המסע של קבוצות של נשמות עשוי לחקור הבטים אחרים במי שאתם כבני אדם. יש כאלה אשר חוקרים את האינטלקט, יש מי שחוקרים את הרגשות. יש כאלה שעוסקים בגוף, יש מי שהולכים ישר ללב. כל אחת מארבע הקבוצות הללו של נשמות משתפות פעולה בצורה כזו או אחרת, ובונים ביחד עולם מסוים, עולם שבתוכו אפשר לגלות ולחקור הבט מסוים של מי שאתם כבני אדם.

באופן טבעי, המשותף למי שנמצא כאן, למי שצופה בנו, למי שקורא את המילים הללו, הוא שכולכם כאן בעולם הזה במחקר משותף שעוסק ברגשות. המחקר יכול להיות רב-פנים. יהיו כאלה מביניכם שיתמסרו אליהם, יהיו כאלה שילחמו בהם, יהיו שינסו להגדיל אותם, יהיו שינסו להכחיד אותם, אבל מוקד תשומת הלב יהיה הרגשות שלכם, במקרה שלכם.

קבוצות אחרות יעסקו בהיבטים אחרים, שונים, של מי שאתם. כך שהמסע האישי של הנשמה דרך שלושה רגשות קובע את ה-DNA הריגשי, וגם החברים שלכם למסע. המשימה שאתם חלק ממנה, הבחירה שאתם חלק ממנה, היא לחקור עד תום ולהכיר את מי שאתם.

הפוטנציאל

מי שאתם הוא המקור השלישי אשר יצר את ה-DNA הריגשי. הוא מה שאפשר להגדירו בתור הפוטנציאל. הפוטנציאל הוא מעבר לרובד הריגשי ובכל זאת הוא מתייחס וקשור קשר ישיר לרובד הריגשי, ל-DNA הריגשי שלכם.

הפוטנציאל של מי שאתם באמת הוא איננו רחב יריעה כפי שאתם עשויים לחשוב, כאשר אתם שומעים את המילים הללו. נעשה בביטוי הזה שימוש רב, אבל הפוטנציאל שלו יותר קרוב ויותר נגיש מכפי שאתם מבינים.

מי שאתם הוא איננו במובן מסויים הכל; למרות שהאלוהות היא מי שאתם ואתם חלק מהאלוהות, כל אחד מביא לעולם הזה ביטוי של אותה אלוהות. הביטוי תמיד יהיה אינדיבידואלי. דרך סך כל המתנות והכשרונות שלכם אתם מביאים לעולם את מי שאתם באמת. מה שקובע ומה שמגביל הוא מידת ההתמסרות שלכם אל אותה פעולה של מימוש עצמי, של יצירה עצמית.

ככל שהמלחמה הפנימית תהיה גדולה, אתם תביאו ליתר ביטוי חלק יותר מצומצם, יותר קטן במי שאתם. ככל ששיתוף הפעולה, ככל שהחברות תהיה יותר גדולה, כך יהיה לכם יותר קל להיות במה שאתם, להיות במה שאתם עושים. כך תביאו במלואכם את מי שאתם.

כאשר זה קורה ברמה שאפשר להגדירה כאופטימלית, אתם מסתכלים על בני אדם כאלה ומגדירים אותם כמוארים או כבעלי לב פתוח. אלו אנשים שהפער בתוכם קטן מאוד; ההתמסרות גדולה עד מאוד, ולכן הנוכחות רבה מאוד.

גם האנשים האלה, במובן מסוים, לא ישתנו. כך גם אתם; להיות מי שאתם, הפוטנציאל, הוא איננו בהכרח לגלות כשרונות חדשים, למרות שזה כן קורה. לא בהכרח לגלות ידע חדש, למרות שגם זה קורה. יותר מכל המשמעות של הפוטנציאל הזה היא מידת ההתמסרות שאתם באים ליצור בעולם הזה אל מי שאתם. מידת החברות, הקבלה ושיתוף הפעולה שאתם יוצרים עם עצמכם.

בתוך ה-DNA הריגשי רשום הפוטנציאל הזה. קבעתם אותו לעצמכם טרם היצירה של הגוף. יחד עם שלושת הרגשות שאתם באים לחקור, יחד עם החברים שלכם למסע, כאשר כל זה פועל זה עם זה, אתם יכולים יותר ויותר להפוך להיות מי שאתם באמת. כלומר, להיות באמת מי שאתם.

הרגשות במרכז הבמה

עבור בני אדם אשר עוסקים ברגשות מידה כזו או אחרת, זו תקופה חשובה עד מאוד. הרגשות הם כבר מעבר למסתורין הגדול של בני האדם – הם נמצאים במרכז הבמה. הזרקור מופנה אליהם, רבים עד מאוד עוסקים בהם.

אפשר לומר שאתם חיים בעולם שמתנהל מתוך רגשות. אין זה חדש; זה איננו שייך בהכרח לתקופה הזו, זה תמיד היה כך. אך מאחר ויותר ויותר בני אדם יכולים לצאת מתוך מצב של הישרדות, הדבר שאתם צריכים להתייחס אליו הוא הרגשות שלכם. שם מתחיל מסע התפתחות, כשההישרדות מתחילה לבוא אל סיומה מתחיל מסע של התפתחות. אז ה-DNA מתחיל להתעורר.

כאשר ה-DNA  מתעורר אין הכוונה לתופעות פיזיות אשר מתחילות להתעורר בגוף. הכוונה היא שאותם קודים אשר נמצאים ב-DNA  הריגשי מתחילים להתעורר – אתם מתחברים במודע ושלא במודע לחברים שלכם למסע. אתם מתחילים להתמודד יותר במישרין, יותר בעוצמה, עם אותם שלושה רגשות אשר מלווים אתכם לאורך כל הגלגולים. זו ההזדמנות להיות יותר מי שאתם, היא הופכת להיות ממשית.

זה מה שקורה בתקופה הזו בעולם שלכם: בני אדם רבים בעולם שלכם מצליחים להוציא את עצמם ממצב של הישרדות. יצרתם שפע גדול, לעיתים גדול מדי, ומידה רבה של רווחה שהיא אפשרית יותר ויותר. אז אתם מתחילים להתמודד יותר במישרין עם עולם הרגשות שלכם.

המלחמה ברגשות משתכללת

זו התקופה שבתוכה אתם חיים. אי אפשר לברוח מפני המפגש עם הרוח, ומפגש עם הרוח מפגיש את בני האדם עם עולם הרגשות שלהם. מאחר ואי אפשר לברוח, בני אדם רבים מנסים לברוח.

משום כך הולכות ומשתכללות השיטות לשלוט ברגשות, לכוון אותם, לצמצם אותם, להעלים אותם, להדחיק אותם, להסתדר איתם. השיטות הללו לא רק נהיות משוכללות, הן גם נהיות רבות יותר.

זה לדעתנו ימשיך זמן מה. בשלב מסויים תדרשו לבחור בחירה – יש כאלה שאפשר לומר עליהם שהם בחרו בה יותר בבירור מאחרים, אבל כולכם תצטרכו לעמוד פעם נוספת בפני בחירה נוספת. האם אתם באמת רוצים להיכנס פנימה? האם אתם באמת מוכנים להפוך את האופן שבו אתם מתייחסים לדברים? האם המלחמה, שבני אדם רגילים לחיות בתוכה, האם היא באמת יכולה לבוא אל סופה?

זו המלחמה האמיתית – זו המתרחשת בתוך בני האדם. המלחמות שבני האדם עושים זה עם זה הן רק המשך של אותה מלחמה פנימית. מאחר והמלחמה הפנימית עדיין לא פוסקת, גם מלחמות חיצוניות ממשיכות. מלחמות כלכליות, מלחמות בטחוניות, מלחמות במערכות יחסים. מלחמות מתרחשות בחוץ כשמלחמות מתרחשות בפנים.

העולם שבו אתם חיים, בזמן הזה שבו אתם נמצאים, הוא עולם בו הרגשות נמצאים במוקד כל ההתרחשות. כרגע, רוב בני האדם רוגמים את הרגשות באבנים. זה בסדר, משום שזה מה שאתם רגילים לעשות, אבל זה מה שיוצר את הקושי הגדול שבני אדם רבים חיים בו.

כאשר אין הקשבה לרגשות, נעלמת הריגשיות. כאשר אין הקשבה לרגש, נולדת אטימות. זו האטימות שמעצבנת אנשים רבים כל כך ומוציאה אותם לרחובות, להפגנות, למחאות. אבל האטימות הזו נמצאת בפנים. בני אדם רוצים שאחרים ירגישו אותם, שאחרים יהיו רגישים כלפיהם. אנו מציעים לחזור פנימה בזמן הזה ולגלות, עד כמה אתם רגישים, עד כמה אתם מסכימים להרגיש. עד כמה אתם באמת מוכנים לשתף פעולה עם הרגשות.

הבחירה מתקרבת

המלחמה מצליחה להתנהל, אבל היא תגיע אל סופה בשלב מסויים, ותדרשו לבחור בחירה מחדש. האם להרים ידיים אל תוך הדבר שכרגע מאים עליכם, או שהמלחמה תקצין ותקצין עד שלא יישאר דבר?

בזמן הזה אנו מציעים לכולם לחזור פנימה. מי שרוצה, חיזרו אל העבר. חזרו אל הגלגולים. גלו את שלושת הרגשות המלווים אתכם. בו זמנית, וטפלו מחדש במלחמה הפנימית. הסתכלו ממה היא נובעת.

אנו כאן כדי להזכיר לכם שהיא נובעת מדעות קדומות, היא נובעת מכאבים קדומים.

כדאי לחזור ולהתייחס אל אותה מלחמה, כדאי למצוא את הדרכים ליצור בפנים שלום ושיתוף פעולה, כדי להמשיך להרחיב את השפע שלכם, את היכולת שלם להיות מי שאתם – וכך להיות מי שאתם באמת.

בשלב זה אנו נסיים.

שמחנו,

אם כך שלום.

טוהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 29.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור החמישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.

מפגש ראשון ביום שישי, ה-21.6.24, 10:30-13:20 * תל אביב

סדנה ללימוד תקשור בהנחיית שחר בן-פורת. במהלך הסדנה נרפא אמונות ופחדים המונעים מאיתנו לממש את יכולת התקשור, הקיימת בכולנו, נלמד כיצד לתקשר ונתנסה בכך באופן מיידי. 12 מפגשים, בתל אביב.
2,400 שקלים ל-12 פגישות.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

בתקשור מיוחד שנערך ב-21 בדצמבר 2012, טוהר מתארים את השינויים המתרחשים עם חילופי האנרגיה בעולמנו
"ישנה אפשרות בזמן הזה להכיל יותר ממי שאתם, מהמהות האמיתית שלכם, ובו זמנית להישאר בגוף, ולחיות חיים מספקים ומלאים"
"חשוב בזמן הזה להסכים ללכת לאיבוד אבל להפוך זאת להרפתקה, לשאול מחדש מי אתם רוצים להיות, ואז לגלות מה אתם יכולים"
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546