הכאב הרגשי שלנו, והניסיון להימנע ממנו, הם שמקבלים את תשומת הלב בסרטון זה

במסרים הקודמים טוהר דיברו על מגבלות הכוח ועל כוח התקווה. הפעם הם מדברים על כוח הכאב. ליתר דיוק, על הניסיון שלנו להימנע מכאב, על ההשפעות הלא רצויות שיש לניסיון הזה, ועל החשיבות של ההסכמה להרגיש את הכאב. השיחה לאחר התקשור ממשיכה לעסוק בנושא מורכב זה.

ניפגש במוצ"ש ה-25.5 ב"מתמזגים: התקדמות והידרדרות", מפגש התקשור החודשי. כל הפרטים והצטרפות מכאן.

(התקשור הכתוב נמצא אחרי הסרטון)

אם כך, שלום.

אם כך, אנו מתחילים. מפגש נוסף בדרך זו, באמצעי זה, לומר מספר מילים. אנו מבקשים בפעם זו לדבר על הכאב של בני אדם, אנו מבקשים לדבר על הכוח שיש לכאב. אם דיברנו על מגבלות הכוח ועל הכוח של התקווה במסרים קודמים, אנו מבקשים בפעם זו לדבר על הכוח של הכאב.

אנו יכולים לומר שכאב רגשי הוא אחד הדברים המניעים אתכם בעולם זה, גם אם אינכם מודעים לכך. באופן הזה הוא מהווה את אחד הכוחות המפעילים אתכם. זה הרצון להימנע מכאב, אשר יוצר מהומה רבה בעולם זה של בל בני אדם, וגורם כאמור גם לכאב. זאת משום שכאשר אתם מבקשים להימנע מעצמכם אתם יוצרים כאב נוסף בתוככם, ובאופנים השונים בהם אתם מבקשים להימנע מכאב, אתם יוצרים עוד מריבות ועוד מאבקים, עוד מלחמות, וכל אלה גורמים לעוד כאב, אצלכם ואצל אנשים אחרים.

זה הכאב אשר מניע אתכם, אשר מבריח אתכם מעצמכם, כמו מבקשים אתם מעצמכם לא לדעת, לא להרגיש, לא לחוות את מה שקיים בתוככם.

פעמים רבות אינכם מודעים לכך. מרבית בני האדם אינם מודעים לקיומו של כאב בתוכם, כמו לא יודעים הם שהלב שלהם נשבר. הם לא יודעים שהוא לעיתים אפילו מרוסק. הם לא מכירים באמת הזו.

יש אחרים אשר כבר מכירים באמת הזו, בהחלט, אבל לא מייחסים לה חשיבות, כמו אומרים "אלה הם החיים וככה הדברים צריכים להיות". יש המכירים בקיומו של כאב ומבקשים לרפא אותו, כמו מבקשים לחבר ביחד את חתיכות הלב שנשבר.

אנו מציעים להכיר בקיומו של כאב. אנו בעיקר מציעים להכיר באופן שבו אתם מנסים להימנע מכאב, באיזה אופן אתם מנסים לשנות את עצמכם ואת המציאות כדי לא להרגיש כאב הקיים בתוככם. אילו מניפולציות, אילו סודות, אילו שקרים, אילו כעסים, אילו טענות, אילו מריבות נוצרים כדי להימנע מכאב. האם יכולים אתם לראות זאת בתוך עצמכם, בחייכם? האם אתם יכולים להכיר בעובדה שאתם יוצרים כאב בעודכם מנסים להימנע ממנו? האם מסכימים אתם לתת מקום ללב השבור, אפילו במעט? לא להתמודד לבד עם הכאב, בהחלט לא. לבקש אהבה, לבקש תמיכה, בהחלט, ובו זמנית להסכים לאהוב את עצמכם כאשר אתם כואבים, גם כאשר אתם שבורים בפנים.

ריפוי רב יכול להיווצר מעצם ההסכמה. סבל רב יכול אט אט להתמעט, כאשר בני אדם מסכימים להרגיש באמת.

אלה המילים שלנו לפעם זו.

שמחנו,

אם כך, שלום.

טוהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 29.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור החמישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.

מפגש ראשון ביום שישי, ה-21.6.24, 10:30-13:20 * תל אביב

סדנה ללימוד תקשור בהנחיית שחר בן-פורת. במהלך הסדנה נרפא אמונות ופחדים המונעים מאיתנו לממש את יכולת התקשור, הקיימת בכולנו, נלמד כיצד לתקשר ונתנסה בכך באופן מיידי. 12 מפגשים, בתל אביב.
2,400 שקלים ל-12 פגישות.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

10 דק' צפייה
מה שאנחנו יודעים יכול לתת לנו ביטחון, אבל גם יכול לגרום לסבל ומצוקה. הסרטון עוסק באחד האתגרים הניצבים בפני מי שרוצה להיות ולחיות טוב יותר
8 דק' צפייה
זמן בו אנו מתבקשים לבחור מחדש באמת שלנו, למרות ועם הפחד שבחירה זו יכולה לעורר. הסרטון עוסק בשער הבחירה הנוכחי וכיצד לעזור לעצמנו עם מה שאנו מרגישים
7 דק' צפייה
האם אנו באמת צריכים להסתיר את החולשה שלנו כי להסתדר בחיים? האמת הפוכה מכך. בסרטון הזה נמצא הסבר מדוע ההסתרה של החולשה מחלישה
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546