טוהר מסבירים בתקשור כתוב זה, מה גורם – ברובד התודעתי-נפשי – למחלת הדמנציה

בתקשור פרטי שקיימתי לאחרונה, טוהר נשאלו על הגורם לדימנציה. זו התשובה שלהם:

"תופעה זו שעליה את שואלת, היא תולדה של בחירה לא מודעת לאבד אחיזה במציאות. היא מתרחשת אצל בני אדם שחיו מתוך אחיזת יתר במציאות-חומר. הרצון לדעת, להיות בשליטה, להיות במעורבות רבה בכל המתרחש, כל אלה היו חזקים מאוד. תופעה זו היא דרך אחת להרפות מאותה השליטה, להגיע למצב של אין אחיזה במציאות, שהמציאות אינה נתפסת ואי אפשר לתפוס אותה. אי אפשר לזכור אותה ומכאן להבין אותה ולפעול בהתאם לכך.

"במידה מסויימת אנו נאמר כי זה דומה לאדם שאין לו ידיים והוא אינו יכול לעשות, הוא אינו יכול לפעול באופן שמאפשר את אותה המעורבות שידיים מאפשרות.

"אנו צריכים להסביר שכאשר אדם נמצא במסע חיים, הוא נמצא במסע חיים בשביל לעבור שינוי. גם אם האדם אינו בא באופן מודע להשתנות, גם אם האדם חי חיים רגילים לכאורה, מסע החיים הוא מסע של שינוי. נשמה בוחרת להיכנס לגוף כדי לעבור שינוי כזה או אחר, מפגש כזה או אחר עם החיים, עם היבטים מסוימים של החיים, וליצור שינוי בתוכה. מחלות או תופעות מסוג זה מתממשות בחומר כאשר שינוי אינו קורה בדרך אחרת.

"במקרה זה, כאשר אדם אינו מרפה מאחיזה בדרכים אחרות, אז הגוף עשוי, בשלב מסוים, ליצור תופעה הגורמת לאבד להרפות מאחיזה. בתופעה זו החוויה היא יותר חוויה מאשר הבנה. מאחר ואין זיכרון, גם אין ממש יכולת להבין, אין ממש יכולת לחשוב ולפעול מתוך אותה הבנה. מה שנותר הוא יותר החוויה הראשונית של המציאות. זו לעיתים יכולה להיות רכה או יותר נעימה, ולעיתים היא יותר מאיימת, שכן את אין את היכולת לזכור, להבין ולהגיב מתוך זה".

1 מחשבה על “תקשור על דמנציה”

  1. תודה על התקשור בענין הנושא הכאוב.
    לצערי טוהר לא התייחסו לאפשרות של ריפוי או הקלה של המחלה ומה עושים בנידון?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

2 דק' קריאה
טוהר מסבירים בתקשור כתוב מהו הבסיס הרגשי-תודעתי היוצר דלקת פרקים
4 דק' קריאה
מה הקשר בין בין הנפש לבין הגוף? מדוע אנו חולים? מהי העבודה הפנימית שתעזור לנו להבריא? ואיך מתמודדים עם פחד ממחלות? טוהר עונים על כל זה
6 דק' קריאה
האם עלינו ליצור הרמוניה בחיים, האם חוסר הרמוניה יוצר מחלות ואיך רוצה מאיתנו הנשמה? טוהר עונים על כך בתקשור כתוב מיוחד
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546