איך יוצרים ריפוי של הרגשות הפגועים שלנו? טוהר מתארים זאת בתקשור כתוב, תשובה לשאלה שנשאלה בנושא

איך יוצרים ריפוי רגשי? כדאי לקרוא את התשובה של טוהר לשאלה הזו, יש בה את כל התורה בחמש פסקאות:

"כל רגש כדאי להביע אותו, ולא לעצור. לא לצמצם, לא להרחיק, לא להדחיק, לא להתגבר עליו. ההתמסרות לרגשות היא חשובה. אם אתה רוצה לדעת כיצד ריפוי רגשי קורה, הוא קורה מתוך התמסרות.

"מה שבני אדם למדו במהלך החיים הוא לעצור. לא להגיד, לא להרגיש, לא לחשוב, לא לרצות, לא להשתוקק, לא לבקש, לא לקבל ולא לתת. בני אדם למדו לעצור, והם גדלים עם מעצורים. התוצאה היא חיים שנעים בין מעצור לבין התפרצות. בני אדם עוצרים את עצמם או מתפרצים, או שהם מוותרים או שהם מסתערים. הרגשות בהתאם – או שהם מודחקים או שהם יוצאים מכלל שליטה.

"ריפוי רגשי הוא ריפוי של מעצורים, כדי שהאדם יוכל לחזור אט אט לתנועה הטבעית של החיים. יש רגשות, למשל, ואז רגשות מסוימים עולים, ואתה מרגיש אותם, מאפשר לעצמך להרגיש אותם, עד שהם חולפים. כמו ענן בשמים שבא והולך, כך גם הרגש, בא והולך. זו התנעה הטבעית. לרוב לבני אדם אין את התנועה הזו, במינון כזה או אחר, או שיש תנועה טבעית יותר עם רגשות מסוימים, ואין עם רגשות אחרים.

"מאחר ובתודעה שלך, כמו של בני אדם באופן כללי, יש מעצורים שונים, המעבר מרגש לרגש לא תמיד קורה באופן טבעי. זה יכול להיות מאתגר. בנוסף, כבני אדם, אינכם רוצים להרגיש כאב, כלומר ישנה הימנעות טבעית מרגשות כואבים, ולכן, כאשר אתה מזהה כאב, אתה לא נכנס אליו בשמחה.

"מאחר וישנה תנועה טבעית של הימנעות, וישנם מעצורים לא טבעיים אך נפוצים, ישנו אתגר היכול לקרות במעבר מרגש לרגש, כמו מכעס לכאב. משום כך, ככל שאדם מבקש שינוי יותר גדול בחייו, כדאי שתהיה לו עזרה, משום שלא תמיד אתה יכול לזהות שאינך עובר לרגש יותר עמוק, ואינך יכול לעשות זאת בעצמך".

אני מזמין אותך להכיר את העולם שבפנים – מסע כתוב של 40 ימים, עם חוכמה שעשויה לעזור לך (וללא תשלום).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

6 דק' קריאה
כדאי שהתפיסה שלנו ביחס לטעויות תעבור רענון מחדש. אם נמאס לכם לעשות טעויות ו/או לנסות להיות מדויקים, היכנסו לקרוא
3 דק' קריאה
מהו הטבע של ההתלהבות, מה גורם לנו להתמכר, וכיצד כל זה קשור לכאב האומר "אני לא ראוי/ה"
מרגישים ייאוש? זקוקים לחוויה ולפרספקטיבה של תקווה? אם כן, המדיטציה הזו תסייע לכם לרפא את הייאוש ולחזק את התקווה
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546