האם לקבל את המצב או לרצות לשנות אותו? נקודת המבט של טוהר פותרת את הקונפליקט הזה

בהמשך לתקשור על הזמן בתהליכי יצירת מציאות, שהתקבל בקורס "להיות בעלי הבית", שאלה אחת המשתתפות את טוהר שאלה לגבי זה. השאלה – והתשובה – הן חשובות, ואני מביא אותן לכאן:

– יש לי קונפליקט פנימי בין הבקשה להתחבר למציאות שאותה אנו רוצים לייצר לבין תורות רוחניות אחרות, שמדברות על ויתור על הכל, להיות בתסריט הכי גרוע ולקבל אותו. האם להיות במקום הרואה את המציאות החיובית הזו, או שהפער בין מה שאנו רוצים לבין מה שקורה גורם לסבל?

"את יכולה לשלב את שתי הגישות ביחד, ואז הקונפליקט ייפתר. לרצות בשינוי ולהרפות ממנו בעת ובעונה אחת. להסכים לקיים ולרצות לשנות את הקיים בעת ובעונה אחת. כך אפשר לנוע באופן יותר קל ומדויק, מתוך הקשבה לקצב שלך, ליכולת שלך להשתנות.

"כאשר יש אחיזה בלבד בצורך בשינוי, אין הקשבה לקצב וליכולת להכיל שינוי, ואז יש סבל. אם האדם מוותר באופן מוחלט על הצורך בשינוי, הוא עשוי למצוא את עצמו בהעדר חיוניות. הוא עשוי למצוא את עצמו בהעדר חיים. זה מצב שבני אדם לעיתים נמצאים בו, לפעמים באופן זמני ולפעמים באופן קבוע, וזה יכול להביא לייאוש ולדיכאון ולמצבים ממושכים של חוסר חיוניות וחוסר תקווה.

"אנו מבקשים לא רק להקל על התהליך של יצירת מציאות, אלא לסייע במניעה של מצבי קצה מסוג זה, בהם האדם מוותר במידה כזו או אחרת על חייו.

"השינוי הוא טבע החיים, ואין סיבה לוותר על הטבע של החיים. מצד אחד להסכים לשינוי, מצד שני להסכים גם לקצב ולמידת היכולת. לרצות את השינוי מבלי ללחוץ שהוא יקרה, יכול לעזור לך לפרק את הקונפליקט.

"כדאי לזכור, שכאשר את מוותרת על הרצון בשינוי ומכינה את עצמך לגרוע מכל, את למעשה רוצה בשינוי. גם כאשר זו הגישה, יש בבסיס שלה רצון בשינוי, ואם יש רצון בשינוי המניע גישה שכזו, אז יכול לקרות שינוי. אך כאשר האדם מוותר על רצון בשינוי באופן מוחלט, הוא לא ינקוט בגישה שכזו, ומה שיקרה הוא מה שתיארנו כעת – מצב העשוי להיות זמני או קבוע של דיכאון וייאוש, ואין באמת סיבה לחיות באופן הזה. אין באמת סיבה להסתפק בקיים, במידה והקיים אינו מתאים למי שאתם. אין סיבה לוותר על האפשרי עבורכם.

"אנו לא מציעים לכם ללחוץ על עצמכם ולדרוש מעצמכם להשתנות ולכעוס על עצמכם שלא השתנתם ולהעביר על עצמכם ביקורת. אנו לא מציעים לתרגם את שאנו אומרים לגישה שכזו, אבל אנו גם לא מציעים לוותר, אין סיבה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 29.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור החמישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.

מפגש ראשון ביום ראשון, ה-30.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

סדנה בה נלמד ביחד כיצד יוצרים ריפוי בעבודה עם רגשות, כוונות, צורות ואמצעים. סדנה המשלבת תקשורים של טוהר עם תרגילים, מדיטציות ושיחות. 16 מפגשים אחת לשבוע, אונליין.
 
2,240 שקלים ל-16 פגישות.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

4 דק' קריאה
טוהר מסבירים את ההשפעה של מים על התודעה שלנו, מדוע חשוב לשתות אותם ומה אפשר ללמוד מהם
5 דק' קריאה
אם אתם לא מצליחים לשנות את האמונות שגורמות לבעיות שלכם, ולא מבינים מה לא בסדר, היכנסו לקרוא את הטקסט הזה. אתם עשויים לגלות שזה לא בגללכם (אבל כן באחריותכם)
5 דק' קריאה
כדי להגשים את עצמנו באופן שאנו יכולים, כדאי לנו לעבור מהפך בנקודת המוצא שלנו לחיים. אחרת, נמשיך להיטלטל בין תחושות של הצלחה וכישלון
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546