מהו הטבע של ההתלהבות, מה גורם לנו להתמכר, וכיצד כל זה קשור לכאב האומר "אני לא ראוי/ה"

לפני מספר ימים נפתחה סדנת "ארבעת היסודות של ההגשמה העצמית", סדנה מתוקשרת חדשה עם טוהר ואיתי.

הפגישה הראשונה עסקה בהתלהבות, וטוהר דיברו על כך ממושכות. החיבור המעניין ביותר שהם עשו, מבחינתי, הוא בין התלהבות להתמכרות, ואני מביא את המילים שלהם לכאן:

"יש עניין עם התלהבות, היא דומה בטבע שלה לפחד. היא מדביקה ומדבקת, ויוצרת עוד ועוד מעצמה. היא משכפלת את עצמה.

"דמיינו את עצמכם מבוהלים, הפחד מגדיל את עצמו מהר מאוד. ככל שאתם מרגישים את הפחד, ככה הוא גדל. אתם עשויים למצוא את עצמכם בתוך סחרחרת של פחד, עד שאתם מצליחים לעזור לעצמכם לחזור לקרקע יציבה. להתלהבות יש טבע דומה. כאשר אתם מתלהבים, אתם תרצו עוד מזה. אתם תחפשו עוד ממה שילהיב אתכם, אתם תרצו לחוות את זה עוד. מהסיבה הזו בדיוק, התלהבות היא כוח חשוב ללכת בעקבותיו, כוח חשוב שיכול להניע אתכם בדרך, אם אתם תופסים את עצמכם כראויים למה שאתם מבקשים.

"כאשר אדם תופס את עצמו כלא ראוי, ההתלהבות הופכת להתמכרות. כי מה היא התמכרות? היא התלהבות שהפכה לאובססיה למעשה, לפעולה, לחומר, לרעיון, אשר גורם לכם לזמן מה לאטום כאב, לאטום צער, לאטום פחד ולהרגיש טוב.

"התמכרות היא בחירה בתחליף, משום שאתם אינכם תופסים את עצמכם כראויים לדבר עצמו. הדבר עצמו יכול להיות אהבה, יכול להיות ביטוי חופשי. הדבר עצמו עשוי להיות לבטא חכמה, לעשות דברים שאתם רוצים לעשות, ועוד ועוד.

"כאשר אתם תופסים את עצמכם כראויים, אתם תעשו את מה שיגרום לכם להרגיש יותר טוב עם עצמכם. התנועה תהיה תנועה של התרחבות, והתלהבות מניעה להתרחבות. אבל אם אתם לא ראויים, ואתם צריכים להסתפק בתחליפים, אז יש אובססיה, שהיא ההתמכרות. אתם תרצו עוד ועוד לאחוז במשהו ולהשיג משהו שייתן לכם מענה חלופי, זמני, למה שאתם צריכים באמת. מאחר וזה חלופי וזמני, אתם צריכים עוד ועוד ממנו.

"בעבודה עם התלהבות ישנה חשיבות רבה לריפוי של הכאב אשר אומר 'אני לא ראוי/ה'. הריפוי של הכאב הזה, שאנו חוזרים ומדברים עליו שוב ושוב, הוא משמעותי מאוד בכל מה שקשור בהגשמה עצמית. הוא משמעותי עד מאוד בכל הקשור ביכולת שלכם לנוע בעולם בעקבות מה שמלהיב אתכם.

"התלהבות עצמית יוצרת מציאות, ואתם צריכים להיות ראויים לה בעיני עצמכם. לא להבין שאתם ראויים לה, אלא לדעת זאת".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.7.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

מדוע חשוב כל כך להתחבר לרגשות שלנו, ובאיזה אופן המרחק מהרגשות משפיע עלינו. תקשור של טוהר מתוך סדנת "יוצרים ריפוי"
4 דק' קריאה
טוהר מסבירים את ההשפעה של מים על התודעה שלנו, מדוע חשוב לשתות אותם ומה אפשר ללמוד מהם
5 דק' קריאה
אם אתם לא מצליחים לשנות את האמונות שגורמות לבעיות שלכם, ולא מבינים מה לא בסדר, היכנסו לקרוא את הטקסט הזה. אתם עשויים לגלות שזה לא בגללכם (אבל כן באחריותכם)
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546