כיצד פותרים את המאבק בין שמרנות לבין ליברליות? טוהר מדברים על הרבדים העמוקים של המאבק בו האנושות נמצאת

אחד הדברים שאני אוהב, המתרחשים בקורס "מעבר לתודעת יש", הוא התקשורים ההולכים ומעמיקים של טוהר. הם מסבירים לעומק ולרוחב את האופן בו התודעה שלנו בנויה ופועלת, וכיצד זה משתקף במציאות המשותפת, במה שמתרחש בעולם. הבהירות, החדות והעומק שמאפיין את התקשורים, אומרים לי שאנו פתוחים יותר ללמוד, פתוחים יותר להתפתח (ושהגיע הזמן לזוז).

אני משתף איתכם חלק קטן מתקשור ארוך ומרתק, שהכותרת שלו היא "אהבה". מילים שחשוב לקרוא בימים סוערים אלה:

"זה מה שקורה בעולם הזה שבו אתם נמצאים: יש יותר ויותר בני אדם אשר רוצים את החופש לדכא, את החופש לשלוט, את החופש להפעיל כוח, מה שאתם יכולים להגדיר בתור החופש לפגוע. הם יכולים לבוא ולומר והם עושים זאת שזה חלק מהזכות שלהם, מהחופש שלהם, ואם אתם רוצים חופש בעצמכם, אז אתם עשויים להתבלבל. האם לתת חופש לדיכוי? האם לתת חופש לבני אדם לעשות מה שהם רוצים, גם אם הם פוגעים באחרים?

"זה בלבול שמתקיים באנושות, וכאנושות אתם תצטרכו לפתור את הבלבול בשביל ליצור חופש של ממש. כדי לפתור בלבול שכזה, כדאי להגיע לרבדים היותר עמוקים של התפיסה.

"אם אדם רוצה את החופש לשלוט, את החופש להפריד, את החופש להגיד לא גם כאשר הנכון הוא להגיד כן, אז כדאי לגלות מדוע זה כך. מה בעצם אתם מנסים להשיג דרך שליטה ודרך דיכוי? מה אתם מנסים להשיג כאשר אתם מצמצמים את עצמכם, כאשר אתם אומרים לא לעצמכם, כאשר אתם לא מאפשרים לעצמכם לבטא רגש או רצון או תשוקה או חלום או אולי צורך? מה אתם מנסים אז להשיג?

"הדיכוי הוא לעולם אמצעי, הוא לא המטרה, למרות שבני אדם מציירים אותו ותופסים אותו פעמים רבות בתור המטרה. כדי לפתור את הבלבול שמתקיים, עליכם לגלות מה אתם מנסים להשיג גם בתוך עצמכם, בחייכם האישיים, בעולמכם הפנימי, וגם כאנושות.

"מה אתם מנסים להשיג דרך השליטה העצמית, דרך הדיכוי הפנימי, דרך הצמצום שהתרגלתם לחיות בו? האם אתם רוצים להשיג תחושה של מוגנות? האם אתם רוצים להשיג תחושה של ביטחון? האם אתם רוצים תחושה של יציבות? אולי מה שאתם רוצים זה להרגיש אהובים ולהרגיש אהבה שלא פוסקת, כלומר להימנע מתגובות או פעולות או רגשות או מחשבות שיביאו למציאות שלכם דבר מה שהוא אינו אהבה? למשל, שיביא למציאות שלכם כעס או ריחוק או מריבה או הימנעות או ביקורת או אשמה?

"אולי מה שאתם רוצים זה להרגיש אהובים ולהיות בתוך חוויה של אהבה שאינה פוסקת. אם זה כך, אפשר להתחיל להבין את הבעיה איתה אתם מתמודדים, שיוצרת את הבלבול שבו אתם נמצאים.

"אם בשביל להרגיש אהבה, להרגיש חלק מאהבה, אתם נאלצים לבטל את עצמכם, לדכא את עצמכם, להסתיר ולצמצם חלקים בכם, אתם בעצם מונעים מעצמכם אהבה. אתם בעצם מאמצים גישה של חוסר אהבה כדי להשיג אהבה.

"אם המטרה שלכם היא להשיג יותר תחושה של ביטחון, אתם למעשה יוצרים חוסר ביטחון בשביל להשיג ביטחון. בכך שאתם אומרים לא לחלקים שונים בכם, אתם אומרים לעצמכם שזה לא בסדר שאתם כך וכך. אתם מבקרים את עצמכם ושופטים את עצמכם וכועסים על עצמכם על מי שאתם, מגדילים את חוסר הביטחון שלכם, ואתם עושים את זה כדי להשיג ביטחון.

"אלה הן רק שתי דוגמאות. דרכן אנו מנסים לומר שאם תבדקו ותחקרו את המצב, את מלוא המורכבות של הדפוסים שלכם, אז אתם תגלו גם מה אתם מנסים להשיג דרך הדיכוי ומה אתם יוצרים בדרך הזו. אז אתם תגלו שאתם יוצרים את ההפוך ממה שאתם רוצים להשיג. לכן אתם לעולם לא מגיעים לאן שאתם רוצים להגיע ולכן יש יותר תסכול, בהחלט, כפי שיש יותר ממנו בעולם הזה.

"בני אדם רוצים להגיע למקום מסוים והם לא מצליחים להגיע אליו, ואז הם יותר כועסים ויותר מתוסכלים. זאת משום שהדרך שבה אתם מנסים ללכת, כדי להשיג את מה שאתם רוצים להשיג, אינה מתאימה למי שאתם הופכים להיות, לעולם הזה שבו אתם חיים".

רוצה לקבל תשובות מטוהר לבעיות ולקשיים שיש בחייך? אם כן, תקשור כתוב ייתן את המענה לשאלות שלך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

5 דק' קריאה
כדי להגשים את עצמנו באופן שאנו יכולים, כדאי לנו לעבור מהפך בנקודת המוצא שלנו לחיים. אחרת, נמשיך להיטלטל בין תחושות של הצלחה וכישלון
3 דק' קריאה
מדוע ההבנה שהכל בסדר אמורה לגרום לנו לקחת יותר אחריות, כיצד הבנה זו יכולה לגרום לנטישה עצמית, ומהו הקשר בין כל זה לטעות ודיוק
6 דק' קריאה
כדאי שהתפיסה שלנו ביחס לטעויות תעבור רענון מחדש. אם נמאס לכם לעשות טעויות ו/או לנסות להיות מדויקים, היכנסו לקרוא
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546