בתקשור כתוב קצר זה, טוהר מחדדים את ההבדל – המשמעותי – בין לשנות את עצמנו לבין לרפא את עצמנו

חלק קטן מהתקשור שהתקבל כחלק מסדנת "להיות בעלי הבית". טוהר מסבירים כאן את ההבדל בין ריפוי לבין שינוי, הסבר שכל כולו דוגמה לעדינות שכדאי לנו ללמוד עם עצמנו:

"לרוב יש לכם מה לרפא כדי להגשים את עצמכם, אבל הריפוי שלכם הוא אינו שווה, הוא אינו זהה, לשינוי שלכם. זה דבר מה שחשוב להבין.

"אנו מציעים לכם לזהות נקודת מוצא שיש בכם, להכיר בה ולרפא אותה, כדי שתוכלו להיות חופשיים להגשים את עצמכם כפי שאתם. אבל אנו לא מבקשים מכם או מציעים לכם לשנות את עצמכם.

"אנו לא מציעים שעליכם להיות אחרת, עם כישורים אחרים, עם רגשות אחרים, עם מחשבות או התנהגויות. אנו לא מציעים שעליכם להיפטר מדפוסי התנהגות או מנטיות כאלה ואחרות, מתכונות שאתם אולי פחות אוהבים. אנו לא מציעים שתשנו את הליבה שלכם. אנו לא מציעים שתשנו את המבנה. אנו כן מציעים שתרפאו את החלקים במבנה אשר נחלשו, אשר התרופפו, אשר אולי יצאו ממקומם, ואולי נפלו ונשברו.

"אנו מציעים שתרפאו את עצמכם ותחזקו את עצמכם כפי שאתם. זה הבדל משמעותי שכדאי להבינו. פעמים רבות אתם מבלבלים ומגדירים שינוי של העצמי כריפוי, ומצפים מעצמכם להיות אחרת מעצמכם כדי להיות עצמכם, אבל זה אינו אפשרי. זה פרדוקס שלא ניתן לממשו וגם אין צורך.

"אתם יכולים להיות אתם, ולהיות אתם. למעשה אתם כבר אתם, ובשביל להיות אתם שמממשים את עצמכם, כדאי יותר ויותר להרים ידיים ולפרוש ממאבק זה, ממלחמה פנימית זו שאתם רגילים לחיות בה במינון כזה או אחר. מלחמה של שינוי של העצמי, שינוי בכל מחיר; לשנות את עצמכם, לעמוד ביעד כזה או אחר, כדי להגשים את מי שאתם".

טוהר מדברים בהרחבה על עדינות כביטוי של אהבה בהקלטת התקשור מתוך המפגש "הפנים השונות של האהבה: עדינות". אפשר לקבל עוד פרטים על התקשור ולרכוש אותו כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 29.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור החמישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.

מפגש ראשון ביום שישי, ה-21.6.24, 10:30-13:20 * תל אביב

סדנה ללימוד תקשור בהנחיית שחר בן-פורת. במהלך הסדנה נרפא אמונות ופחדים המונעים מאיתנו לממש את יכולת התקשור, הקיימת בכולנו, נלמד כיצד לתקשר ונתנסה בכך באופן מיידי. 12 מפגשים, בתל אביב.
2,400 שקלים ל-12 פגישות.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

4 דק' קריאה
טוהר מסבירים את ההשפעה של מים על התודעה שלנו, מדוע חשוב לשתות אותם ומה אפשר ללמוד מהם
5 דק' קריאה
אם אתם לא מצליחים לשנות את האמונות שגורמות לבעיות שלכם, ולא מבינים מה לא בסדר, היכנסו לקרוא את הטקסט הזה. אתם עשויים לגלות שזה לא בגללכם (אבל כן באחריותכם)
6 דק' קריאה
כדאי שהתפיסה שלנו ביחס לטעויות תעבור רענון מחדש. אם נמאס לכם לעשות טעויות ו/או לנסות להיות מדויקים, היכנסו לקרוא
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546