האם אנו רוצים ליצור משהו חדש או להפסיק משהו שקורה לנו? טוהר מדברים על המניעים השונים, מסבירים מדוע האחד הוא אפקטיבי והשני הרבה פחות מאי פעם

זו אחת ההבחנות החשובות שטוהר נתנו עד היום ביחס לתהליכי השינוי וההתפתחות שלנו. כדאי לקרוא:

"אם אתם מתמקדים בלהפסיק ביקורת, להפסיק שיפוט, להפסיק נוקשות, להפסיק חוסר ביטחון, להפסיק חרדות או להפסיק דיכאון או להפסיק כעס או להפסיק בושה או אשמה; אם אתם מנסים להפסיק, אתם לא תצליחו להתמיד בזה, ואתם תצאו מזה מתוסכלים עוד יותר.

"הכול עובד על בריאה, על יצירה. האלוהות לא התעוררה יום אחד ואמרה, 'בואו נפסיק'. האלוהות התעוררה יום אחד ואמרה, 'בואו נתחיל. בואו נתחיל מחדש. ויהי אור'. היא הדליקה אור, היא לא סגרה אותו.

"אתם, כבני אדם, בשביל להתפתח, אתם לפעמים מנסים לסגור את האור, להפסיק אותו. זה לא עובד, בשלב מסוים אתם שוב נתקלים בדבר שהשקעתם כל כך הרבה בשביל להפסיק אותו, ואז אתם עוד יותר מתוסכלים ומיואשים ובטוחים ששום דבר לא עוזר. הלכתם לעוד טיפול או לעוד סדנה, עברתם עוד תהליך, כשהמטרה שלכם המוצהרת או הלא מוצהרת הייתה להפסיק משהו, ולזמן מה אולי הצלחתם, אבל אחרי איזשהו זמן כל זה חוזר, ואתם בטוחים שמשהו אצלכם לא בסדר או שמשהו בשיטה שלמדתם לא בסדר.

"אם מה שמניע אתכם הוא להפסיק, אז תפסיקו, תפסיקו לנוע מתוך זה.

"אם באתם למפגש הזה כדי ללמוד איך להפסיק ביקורת או נוקשות, זה לא יעבוד. אנו אומרים לכם, צריך להגדיל את הרכות. כשיש יותר רכות, יש פחות נוקשות, בהחלט. אם אתם רוצים יותר רכות, תתמקדו ביצירתו של חיבור, ואנו עוד מעט נסביר מה זה אומר. בזה כדאי להתמקד, ביצירה. כאשר אתם מתמקדים ביצירה, אתם חוזרים להיות מסונכרנים עם התנועה האלוהית. התנועה שלכם, כבני אדם, הופכת להיות מסונכרנת עם התנועה האלוהית.

"האלוהות בוראת ואתם יוצרים או בוראים, זה אותו דבר. אבל אם אתם מפסיקים, אתם מפסיקים להיות מסונכרנים. אם המניע הוא להפסיק, אתם אינכם מסונכרנים, והיכולת שלכם תהיה מאוד מצומצמת.

"בזמנים הללו בהם אתם נמצאים, ההצלחה של פעולה שמונעת מתוך רצון להפסיק משהו, תהיה הרבה יותר מצומצמת וקצרת מועד מאי פעם. יתכן ובעבר התחלתם בדיאטה מסוימת, והצלחתם להחזיק בה מעמד לכמה חודשים. היום, אם תתחילו בדיאטה, יכול להיות שתחזיקו מעמד לכמה ימים. אולי בעבר שמתם לעצמכם מסגרת מסוימת של תקציב, והצלחתם לעמוד בו לזמן מסוים. היום אתם עשויים להצליח בזה לזמן הרבה יותר קצר. אולי פעם אמירות חיוביות הצליחו להרגיע אתכם, והרגיעה הזו החזיקה מעמד לפרק זמן מסוים. היום, אותה פעולה תניב השפעה הרבה יותר מצומצמת. אתם תחזרו יותר מהר למצב שבו הייתם, ואפילו למצב יותר קשה, כי יתווסף תסכול וחוסר אמונה וייאוש. כל זה קורה בגלל המניע.

"אם אתם רוצים להפסיק – להפסיק אכילת יתר או להפסיק בזבוז של כסף או להפסיק חרדה – ואתם פועלים בשביל להפסיק, אז ההשפעה של זה תהיה מאוד מצומצמת. אם אתם פועלים כדי ליצור אכילה מאוזנת, כדי ליצור איזון כלכלי, כדי ליצור יותר שקט רגשי; אם המניע הוא יצירה, ההשפעה יכולה להיות מהותית, ממשית, יציבה וארוכה טווח".

התקשור הזה הוא חלק קטן (כן, קטן) מתוך התקשור הארוך שנמסר במפגש "הפנים השונות של האהבה: רכות". התקשור זמין לרכישה כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 29.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור החמישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.

מפגש ראשון ביום ראשון, ה-30.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

סדנה בה נלמד ביחד כיצד יוצרים ריפוי בעבודה עם רגשות, כוונות, צורות ואמצעים. סדנה המשלבת תקשורים של טוהר עם תרגילים, מדיטציות ושיחות. 16 מפגשים אחת לשבוע, אונליין.
 
2,240 שקלים ל-16 פגישות.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

4 דק' קריאה
טוהר מסבירים את ההשפעה של מים על התודעה שלנו, מדוע חשוב לשתות אותם ומה אפשר ללמוד מהם
5 דק' קריאה
אם אתם לא מצליחים לשנות את האמונות שגורמות לבעיות שלכם, ולא מבינים מה לא בסדר, היכנסו לקרוא את הטקסט הזה. אתם עשויים לגלות שזה לא בגללכם (אבל כן באחריותכם)
6 דק' קריאה
כדאי שהתפיסה שלנו ביחס לטעויות תעבור רענון מחדש. אם נמאס לכם לעשות טעויות ו/או לנסות להיות מדויקים, היכנסו לקרוא
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546