מרגישים לפעמים שאין טעם להשקיע כי סוף העולם עוד מעט יגיע? מרגישים מיואשים וחסרי תקווה, ושהרגשות הללו רק מתגברים? אם כן, התקשור הזה הוא בשבילכם

לפני שבוע התקיים המפגש הראשון של סדנת "להיות בעלי הבית". הנושא של הפגישה היה חוסר אונים, והתקשור איתו פתחנו את הפגישה היה מורכב וארוך במיוחד (כמעט 40 דקות תקשור).

בשלב מסוים בתקשור, טוהר דיברו על נושא שהם לא דיברו עליו הרבה זמן. למעשה, הם דיברו עליו פעם אחת, אי אז בשנת 2012 – זו הציפייה לסוף העולם, שמוטבעת בכל מי שנולד לפני שנת 1987.

הם חזרו לדבר על כך, מסבירים את המקור לציפייה הזו, כיצד היא משפיעה על אנשים – מגבירה פסימיות וחרדות ודיכאון וכד' – ומדוע הציפייה הזו לא תתממש.

בעקבות המפגש הזה נולד הרעיון לקיים את התחלה חדשה: מפגש ריפוי קבוצתי, מפגש הילינג שמטרתו היא היא לעבור את אותו עדכון תוכנה שטוהר התייחסו אליו בתקשור (אפשר להצטרף למפגש כאן).

הנה החלק בו הם מדברים על הציפייה לסוף העולם:

"הקצב נהיה מהיר יותר. האבנים מתהפכות, ומה שמסתתר ממשיך להתגלות. לעיתים זה משמח, לעיתים זה מפחיד, פעמים רבות זה עשוי להיות כואב או מכעיס. יש המרגישים ייאוש ונכנסים לדיכאון, משום החוויה שזה אינו בר תיקון או בר ריפוי. יש יותר ויותר חרדות לבני אדם, וגם זה הוא תוצאה של מה שאנו מתארים כעת.

"הפחד הוא מפני מה שמתגלה, מפני מה שמשתנה, אשר נובע מהידיעה שהדברים לא יוכלו להמשיך כפי שהם היו. אבל הפחד גם נובע מתפיסה, אמונה, לפיה דברים גם לא יכולים להיות יותר טובים. אז אם מה שהיה לא יכול להימשך, והטוב לא יכול לקרות, כל מה שנותר עבור חלק מבני האדם זו חרדה. עבור אחרים זה דיכאון. כל זה קורה יותר ויותר.

"הרגשות שאתם מרגישים, האינטנסיביות של התהליך; יש אשר חווים הזדמנויות חדשות, ומוצאים דרכים להשתנות.

"אנו נפגשים בסדרה זו של מפגשים, בתחילתה של שנה שאנו מציגים כשנת התהפוכות. שנה שבה סדרי עולם משתנים, ואתם עשויים למצוא את עצמכם במרחבים לא מוכרים. אתם עשויים שלא להכיר את עצמכם ולא להכיר את העולם שסביבכם. המהירות שבה האבנים מוסטות, מורמות ומתהפכות רק הולכת וגוברת בשנה זו.

"זה מה שקורה ואל מול כל זה, אתם בהחלט חסרי אונים, שכן את זה אתם לא יכולים לשנות.

"הדינמיקה שאנו מתארים היא אינה ברת שינוי. היא תולדה של הבקשה הקולקטיבית של בני אדם להשתנות ולהתפתח. זה מענה אשר ניתן להתכנסות של בני אדם, שנעשתה בלוח השנה שלכם לפני כמה עשרות שנים (בשנת 1987). התכנסות תודעתית-קולקטיבית אשר מתוכה נולדה הבקשה לעבור לשלב הבא, לצאת מהמחשכים של הפחד ולחבור מחדש למשפחת האור. הבקשה הזו הניעה מהלכים ותהליכים אשר שינו את המסלול של כדור הארץ, של התרבות כולה.

"רבים מכם, אשר נולדו טרם ההתכנסות הזו, נולדו לעולם זה עם הידיעה שהתרבות האנושית מתקרבת אל סופה, ובאתם לכאן כדי לקחת חלק בסוף. ההתכנסות שינתה את המהלך כולו, ומה שאמור היה להיות סוף, הפך להיות שער לשלב חדש.

"התרבות לא הגיעה אל סופה, ומה שקורה הוא עדיין לא התחלה חדשה, אלא הכנה לקראת התחלה חדשה. מה שהיה במחשכים מואר יותר ויותר, ואתם רואים יותר ויותר את מה שיש לראות.

"רבים מכם נולדו לעולם זה עם הידיעה, שזו התקופה האחרונה של התרבות האנושית, והיא יוצרת אתגר עבורכם. לא כולכם מתמודדים עם האתגר הזה, אבל חלקכם כן. הידיעה שהסוף מתקרב עדיין קיימת, והחלק בכם אשר זוכר את הבחירה הראשונית, את מה שאמור היה להיות, מניח שזה עדיין יקרה.

"ההנחה שהסוף עדיין יקרה יכולה להגביר אצלכם את הייאוש מפני מה שקורה כעת בעולם זה של בני אדם. הציפייה שהסוף מגיע יכולה להגביר את הפסימיות ואת הראייה השחורה של המציאות. זה עשוי להיות לכם יותר מאתגר לראות את האור. זה עשוי להיות לכם יותר מאתגר לראות את השינוי שכן קורה, את הניקוי שכן קורה, את הבנייה מחדש שכן מתרחשת.

"האתגר הזה יכול להופיע ולבוא לידי ביטוי גם בתהליך האישי שאתם עוברים ביחס לעצמכם, וגם, ובמיוחד, ביחס לשינוי שהתרבות האנושית עוברת כולה. יהיה לכם יותר קל להיצמד לביטויים של החורבן ולהיות בטוחים שהנה, הסוף מגיע, ולהתעלם מהאור, מהטוב אשר קורה.

"חלק מזה קורה גם משום שכלי התקשורת שלכם, לרוב, לא יספרו לכם על הטוב שקורה, והתמונה שמוצגת לכם פעמים רבות תהיה מעוותת. השילוב של כל הדברים יחד עם, אולי, עוד נטיות אישיות שמבוססות על חוויות אינדיבידואליות בחיים אלה, עשויים ליצור ביחד אתגר רגשי ממשי.

"אתגר זה עשוי להגדיל את הסיכוי לייאוש ואולי לדיכאון ולחוסר אמונה וחוסר תקווה.

"אנו מציינים זאת כאן עבור מי שמילים אלו רלוונטיות עבורו, כדי להזכיר לכם שהגיע הזמן לעדכן תוכנה. יש גרסה חדשה לסיפור האנושי, ואפשר להתחבר לחנות אפליקציות ולהוריד אותה.

"אתם אינכם הולכים לקראת הסוף, זה מעבר לקראת התחלה חדשה. אתם יכולים להיות אופטימיים גם אם אתם מרגישים חוסר אונים, גם אם אתם בטוחים שאין לכם מה לעשות, גם אם אתם מנסים להשיג שליטה ולא מצליחים. אתם יכולים להיות אופטימיים".

מי שמילים אלו נוגעות בו, אני מזמין אתכם להצטרף למפגש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 29.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור החמישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.

מפגש ראשון ביום שישי, ה-21.6.24, 10:30-13:20 * תל אביב

סדנה ללימוד תקשור בהנחיית שחר בן-פורת. במהלך הסדנה נרפא אמונות ופחדים המונעים מאיתנו לממש את יכולת התקשור, הקיימת בכולנו, נלמד כיצד לתקשר ונתנסה בכך באופן מיידי. 12 מפגשים, בתל אביב.
2,400 שקלים ל-12 פגישות.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

4 דק' קריאה
טוהר מסבירים את ההשפעה של מים על התודעה שלנו, מדוע חשוב לשתות אותם ומה אפשר ללמוד מהם
5 דק' קריאה
אם אתם לא מצליחים לשנות את האמונות שגורמות לבעיות שלכם, ולא מבינים מה לא בסדר, היכנסו לקרוא את הטקסט הזה. אתם עשויים לגלות שזה לא בגללכם (אבל כן באחריותכם)
6 דק' קריאה
כדאי שהתפיסה שלנו ביחס לטעויות תעבור רענון מחדש. אם נמאס לכם לעשות טעויות ו/או לנסות להיות מדויקים, היכנסו לקרוא
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546