בעולם הרוח רווחת התפיסה שעלינו לחשוב מחשבות חיוביות ולהרגיש רגשות חיוביים כדי ליצור את המציאות שאנו רוצים ליצור. טוהר מסבירים מדוע זהו תרגום לקוי של הרוח

ביום ראשון האחרון התקיימה פגישה בסדנת "להיות בעלי הבית", שעסקה באפשרויות. כפי שטוהר הגדירו זאת בפגישה – באפשרות שיש עוד אפשרויות עבורנו להיות ולחיות ולהגשים את עצמנו.

אני משתף חלק מתוך התקשור המיוחד שהיה בפגישה הזו. הם חוזרים ומתייחסים לתפיסה השגויה שרווחת העולם הרוח, האומרת שעלינו להיות חיוביים כדי שתהיה לנו מציאות חיובית. כלומר, כדי שנגשים את מה שאנו רוצים להגשים. הנה המילים שלהם:

"אנו כמובן מודעים לכך שאתם נמצאים במפגש זה כדי להרחיב את טווח האפשרויות, כדי ליצור יותר ולהיות יותר ולא להסתפק במה שיש. אנו מודעים לכך שחלק זה הוא לא יהיה החלק הדומיננטי באופן שבו אתם מודעים לעצמכם ומגדירים את עצמכם, אבל אנו מוסרים שעליכם להיות מודעים לקיומו של חלק זה, ולא לנסות לעשות משהו כדי שהוא לא יהיה.

"הנה אפשרות שאולי אתם לא רגילים אליה – אתם יכולים לגדול גם עם קיומו של חלק בכם שלא רוצה לגדול. אתם יכולים להרחיב את טווח האפשרויות גם כאשר יש בכם אשר אומר 'טוב לי איפה שאני' גם אם לא באמת טוב לכם. הנה האפשרות שאתם יכולים להשתנות מבלי להשתנות, שאתם יכולים לגדול מבלי שאתם צריכים לגדול.

"זה נשמע אולי לא כל כך הגיוני אבל זה בכל זאת עובד באופן הזה. אתם לא צריכים לשנות את עצמכם כדי לגדול, אלא להיות יותר מודעים, ואז הגדילה תוכל לקרות. בכך שאתם מאפשרים מקום לחלק בכם אשר אומר 'לא' ולחלק בכם אשר אומר 'כן', אתם מגדילים באופן אוטומטי את טווח האפשרויות.

"בני אדם רבים נוטים להאמין שעליהם לבדוק בהיבט אחד שיש בהם כדי ליצור מציאות רווחת. לדבוק בחזון, לדבוק בחשיבה חיובית, לדבוק במילים חיוביות, לדבוק בעשייה חיובית. בני אדם מאמינים שאם הם יהיו חיוביים, המציאות תהיה חיובית. זהו תרגום לקוי של תפיסה אשר אומרת שהמציאות היא אתם, ואם אתם רוצים שהמציאות שלכם תהיה חיובית, שיהיו בה רווחה ושפע ושגשוג ובריאות והגשמה עצמית ותמיכה ועזרה ואהבה, אז עליכם להיות בהתאם – חיוביים, חושבים נכון, מרגישים נכון, מתנהגים נכון. כלומר, חיובי.

"זה תרגום לקוי, משום שאם אתם מבקשים להיות כאלה, עליכם להתעלות באופן מיידי וחד משמעי על כל מה שאתם עשויים להגדיר כשלילי – על חשיבה שלילית והרגשה שלילית ועל התנהגות שלילית. אם אתם מנסים לעשות זאת, אתם מגלים מהר מאוד שאתם לא כל כך מצליחים ושאם אתם רוצים בכל זאת, אז עליכם להשקיע יותר ויותר אנרגיה בשביל להישאר מעל אותם החלקים השליליים, אשר לכאורה פוגעים ביכולת שלכם לחיות ולהיות כפי שאתם רוצים. בשלב מסוים, אתם עשויים להיות עייפים מרוב מאמץ, ואז מאוכזבים מעצמכם ומהמציאות שלכם. זה עשוי ליצור שבר באמון, משום שאם מה שלמדתם בעולמות של התפתחות ורוח לא עובד לכם, אז משהו לא בסדר או בכם או בעולמות של רוח. לפעמים השבר באמון הוא באלוהות עצמה, משום שזה הופך להיות כמו משימה לא אפשרית שאתם לא מצליחים לעמוד בה, והיא בוודאי אומרת משהו על האופן שבו הכול עובד.

"זהו תרגום לקוי, משום שאתם לא צריכים להיות אחד בשביל שיהיה לכם הרבה. בשביל שיהיה לכם הרבה, עליכם להיות הרבה. כלומר, להיות כפי שאתם. לא להיות אחד – לחשוב רק באופן מסוים, לדבר באופן מסוים, להרגיש באופן מסוים, אלא להיות כפי שאתם. גם אם לפעמים אין לכם מחשבות נעימות או רגשות נעימים, גם אם אתם לא תמיד מתנהגים באופן נעים לעצמכם או לאחרים.

"אתם כל כך מתקשים לתפוס את האפשרות שהאלוהות אוהבת אתכם כפי שאתם, עד שאתם בטוחים שתפיסה של רע וטוב ושכר ועונש היא התפיסה שלפיה האלוהות מתנהלת, לפיה היקום או המציאות מתנהלים. אם אתם בסדר, תקבלו פרס ואם אתם לא בסדר, תקבלו עונש. אבל הכול עובד על בסיס אהבה, הוא אינו עובד על בסיס שכר ועונש. אהבה אינה מענישה.

"אם אתם מבקשים באמת להיות חיוביים, אם אתם מבקשים באמת לסגל גישה אוהדת הרואה את הטוב, אז עליכם להיות כך כלפי כל החלקים בכם, כולל ובעיקר כלפי אלו שאתם מנסים להתעלות מעליהם, כלפי אותם החלקים שאתם מנסים להתגבר מעליהם. ביחס אליהם, זה חשוב כל כך שתראו את הדברים אחרת.

"האפשרות שאנו מציעים לכם בפתחו של מפגש זה, היא שאתם לא צריכים להשתנות בשביל להשתנות. אתם יכולים להיות אתם ועדיין לחיות כפי שאתם רוצים לחיות.

"אנו מציעים, במילים אחרות, שתרפו ממאמץ להיות חיוביים, ותסגלו גישה אחרת, שאפשר לתאר אותה בפשטות כלהיות אמיתיים, להיות כפי שאתם. כאשר אתם מסתכלים עליכם ופוגשים את עצמכם וחווים את עצמכם מנקודת מבט שכזו, שאפשר להגדירה כחיובית כוללנית או כניטרלית, אז אתם רואים את עצמכם כפי שאתם באמת. אז אתם רואים מה בכם זקוק לריפוי.

"פעמים רבות, אתם מבלבלים בין מה שזקוק לריפוי לבין מה שצריך לשנותו. המודעות שלכם לעצמכם הופכת להיות לביקורת עצמית, ואתם עשויים להיות משוכנעים ומשכנעים שאתם מודעים לדברים אבל למעשה, אתם ביקורתיים, ואז אתם מסמנים לעצמכם בתוך עצמכם מה צריך לשנות.

"אתם עשויים לדבר עם עצמכם בשפה מאוד מפותחת, מילים מאוד רוחניות – על מה עליי להתעלות, את מה להשאיר מאחור, מה כבר לא משרת אותי, מה אינו נכון למי שאני עומדת להיות, וכן הלאה וכן הלאה. המילים יכולות להיות יפות, אבל המהות היא ביקורת, ואנו מציעים להביא מודעות לזה כדי שתוכלו לזהות יותר בקלות מתי זו ביקורת המתחפשת לאהבה ומתי זו אהבה באמת.

"כאשר אתם ניגשים לעצמכם ופוגשים את עצמכם ויש בכם אהבה לעצמכם, או לפחות עמדה ניטרלית שמתוכה אתם פוגשים את עצמכם, אז אתם עשויים לפגוש את הכאבים שלכם ואת הבעיות, ואתם לא תזדרזו להתעלות מעליהם או לשחרר אותם או להשאיר אותם מאחור או לוותר עליהם או לעשות להם טרנספורמציה או לקחת אותם אל האור או אל האהבה או אל שניהם או אל האלוהות כדי שאלה יתמירו אותן בשבילכם. אתם לא תזדרזו לעשות את זה, כאילו מצאתם עכשיו לכלוך שאתם ממהרים לזרוק אותו לפח האשפה. אתם לא תיגשו לעצמכם ותתנהלו עם עצמכם מתוך איזו סטריליות תודעתית, לפיה כל מה שהוא לא נקי, אין לו מקום. הגישה שלכם תהיה שונה.

"אתם תגלו מה יש לרפא, ותסכימו לכך שיש מה לרפא, ואתם תבינו שהריפוי עשוי להיות לעתים מורכב וארוך, ושהעובדה שיש לכם מה לרפא – יותר מכל, יותר מהשאלה כמה זמן ייקח לכם לרפא את זה, אינה גורעת מכם ולא לוקחת מכם ושיש אפשרות, יש בהחלט אפשרות, שבה אתם תוכלו להיפתח גם אם התודעה שלכם אינה נקייה לגמרי, גם אם יש בה בעיות ופגמים וכאבים, כל מיני דברים שאתם עשויים לזהות כלכלוך שיש להוציא אותו מהמרחב".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

6 דק' קריאה
כדאי שהתפיסה שלנו ביחס לטעויות תעבור רענון מחדש. אם נמאס לכם לעשות טעויות ו/או לנסות להיות מדויקים, היכנסו לקרוא
3 דק' קריאה
מהו הטבע של ההתלהבות, מה גורם לנו להתמכר, וכיצד כל זה קשור לכאב האומר "אני לא ראוי/ה"
מרגישים ייאוש? זקוקים לחוויה ולפרספקטיבה של תקווה? אם כן, המדיטציה הזו תסייע לכם לרפא את הייאוש ולחזק את התקווה
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546