שליטה היא הדרך הנפוצה – והלא רצויה – להתמודד עם המציאות. להתחבר לחוכמה המניעה את הכל, לעומת זאת, יכול לשנות לטובה את החוויה ואת המציאות

אחד האתגרים הכי גדולים שיש במסע רוחני הוא לסמוך על כך שהדברים קורים לטובתי; שיש חוכמה מאחורי הדברים והחוכמה הזו אוהבת אותי.

זה מאתגר, כי הרבה פעמים מה שקורה ביום-יום הוא לא נעים או כיפי או לפי התוכניות או בהתאם לציפיות. לא תמיד הצרכים שלי נענים והרגשות שלי מסופקים, לא תמיד אני בריא ולא תמיד יש לי כסף. לא תמיד מבינים אותי או אוהבים אותי; לא תמיד אני מבין את עצמי או אוהב את עצמי או מבין מה לעזאזל קורה לי.

זה אתגר, כי במצבים הללו הפחד נכנס לפעולה. הוא מזהיר אותי מפני המצב הנוכחי, ומייעץ לי מה לעשות. יש לפחד כל מיני עצות, בהתאם לסיטואציה בה אני נמצא, אבל יש לעצות הללו מכנה משותף: הוא תמיד ייעץ לי לעשות משהו, כדי להחזיר לעצמי את תחושת השליטה על המציאות. לעשות משהו כדי שלא תהיה אי ודאות, שלא יהיה מחסור, שלא יהיה כאב או קושי.

האהבה, לעומת זאת, אומרת לא לנסות לשלוט במציאות. היא אומרת ששליטה היא אשליה, ושהמאמץ להשיג אותה משיג תוצאה הפוכה. היא אומרת שאפשר לעשות כדי לשפר את החיים שלי, אבל עדיף קודם כל להיות בתוך מה שקורה. להיות, לתת תשומת לב לפחד שאוחז בי, ולשים לב שאני לא פועל מתוך פחד, אלא מתוך שכל בריא ולב פתוח.

אתמול, בטיפול שעשיתי, אמרתי לזו שאני מלווה, שתחושת ביטחון לא יכולה לבוא משליטה. היא כן יכולה לבוא ממודעות עצמית. בכך שאני שואל שאלות ביחס למציאות שלי, אני נפתח לסיבה שבגללה הדברים הלא רצויים קורים לי. השאלות שאני שואל מתחילות לחבר אותי לחוכמה שמניעה את הכל, זו שאוהבת אותי למרות שזה לא תמיד נראה ככה.

כאשר אני שואל שאלות, עמוקות וכנות, תשובות מתחילות להגיע. זה לא אומר שהמציאות שלי משתנה מיד, אבל ההבנה הרחבה יותר יכולה להחזיר לי את תחושת הביטחון שאיבדתי. היא מרגיעה את הפחד, ומאפשרת להתמסר יותר בקלות למה שמתרחש, גם אם מה שמתרחש הוא כואב או דוחק או מצער.

המציאות משקפת לי אותי, מציבה בפני מראה שבה אני רואה את עצמי. כאשר אני שואל שלאות, אני מתחיל, למעשה, להסתכל במראה, ולגלות מי אני. אני מגלה מדוע אין לי כסף או בריאות או חברים. אני מגלה מדוע אין לי אהבה, בתוכי או בחיי. אני מגלה את הסיבה, כלומר את מה שיש לי לרפא או לחזק בתוכי, כדי לעזור למציאות להשתנות.

לפעמים, חלק מהפיתרון הוא לעשות צעדים חיצוניים. אם אני נמצא במערכת יחסים מתעללת, זה לא מספיק לרפא את ההתעללות הפנימית. חלק מהריפוי הוא לסיים את מערכת היחסים בה אני נמצא.

מרבית המקרים, לא צריך לעשות הרבה כדי שהמציאות תשתנה. בעיקר, צריך להיות במה שקורה, ולשאול שאלות. לשם כך צריך שתהיה לנו מידה של נכונות, התמסרות, סבלנות וגם סקרנות. וגם אמונה בכך שיש חוכמה והיא אוהבת אותנו; ובכך שמה שקורה מכיל בתוכו הזדמנות לשינוי והתפתחות, גם אם זה נראה בלתי אפשרי למימוש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.7.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

מדוע חשוב כל כך להתחבר לרגשות שלנו, ובאיזה אופן המרחק מהרגשות משפיע עלינו. תקשור של טוהר מתוך סדנת "יוצרים ריפוי"
4 דק' קריאה
טוהר מסבירים את ההשפעה של מים על התודעה שלנו, מדוע חשוב לשתות אותם ומה אפשר ללמוד מהם
5 דק' קריאה
אם אתם לא מצליחים לשנות את האמונות שגורמות לבעיות שלכם, ולא מבינים מה לא בסדר, היכנסו לקרוא את הטקסט הזה. אתם עשויים לגלות שזה לא בגללכם (אבל כן באחריותכם)
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546