אם הכל הוא השתקפות שלי, אז כיצד הטרור בא לידי ביטוי בתוכי? שאלה חשובה שרק השבוע נזכרתי לשאול

השבוע זה קרה בפעם הראשונה. נכון שביקום אין טעויות והכל מדויק, אבל אני מסתובב כבר מספר ימים ושואל את עצמי – איפה הייתי עד היום? איך לא שאלתי את השאלה הזו קודם לכן?

זה קרה בעקבות פיגוע הטרור באיסטנבול, עיר שאני אוהב מאוד בה מתגוררים בני משפחה של בן זוגי. פתאום תהיתי לראשונה מה אני יכול ללמוד על עצמי מהטרוריסטים, כאן, שם ובכל מקום. אני תופס את המציאות כהשתקפות מלאה של העולם בתוכי ואם זה כך, אז ישנו טרוריסט בתוכי. אני, כאמור, מעולם לא עצרתי לשאול וללמוד מיהו אותו חלק בתוכי שמפעיל טרור – ומאחר ואיני עושה שימוש בפצצות ובתתי מקלע, אז כיצד אותו טרור מתקיים בתוכי היא גם שאלה שאני מבקש לשאול.

אז אני מבקש מטוהר שיסבירו לי – וזה מה שהם אומרים:

"הטרור בבני האדם הוא אותו הרגע בו אתם מסרבים להקשיב לקול האמת, ועושים ככל שביכולתכם כדי לשנות את המציאות בה אתם נמצאים. קול האמת אומר פעמים רבות להתגמש, להשתנות, לעיתים להמתין לתהליכים שיבשילו; אך כאשר אתה אינך נשמע לקול הזה, כאשר אתה מנסה בכוח לשנות ולהשתנות, אתה עושה פעולה שבמהותה היא אלימה, שמהותה היא כפייה; אותה המהות שיש לאותם מעשי הטרור שאתה שואל לגביהם.

"כיצד כל זה נעשה בתוכך, נדמה שזה כבר ברור: בכעס, בביקורת, בירידות העצמיות. בני האדם לעיתים עושים זאת בצורות נוספות, כמו שימוש באמצעים פיזיים כדי לשנות את הדברים. יש המרביצים לעצמם והחותכים את עצמם. יש כאלה המטשטשים את זהותם באמצעים של אוכל, למשל, דבר מה שאתה מכיר היטב. ויש עוד חומרים המשמשים לטשטוש, והכל בכדי לשנות את המציאות.

"את כל זה אתה עושה ובני אדם עושים בעיקר בינם לבין עצמם, ובכך טמון הבדל בין טרור לבין אותו ניסיון של שינוי עצמי. אך ההבדל הזה אינו נמצא במהות של הפעולה, שהיא זהה בשני הדברים; אתם לרוב מנומסים מדי בכדי להפעיל אחד על השני את אותה האנרגיה שאתה מפעילים על עצמכם. כל זה נכון רק במרבית המקרים, שכן ישנם אלה המפעילים על אחרים אמצעים אלימים במטרה לנסות לשנות אותם כדי שיתאימו לרצונם.

"כל זה קורה משום שאתם מאמינים בחוסר, בכך שמישהו חייב להפסיד ולהישאר בלי כלום. עולם המבוסס על תחרותיות מעודד השגיות אך גם מעודד מעשים קיצוניים של אלו המרגישים שהם מפסידים. זוהי ההיררכיה של האדם המודרני, אשר מייצרת את המציאות הזו. החזרה אל המעגל, מציאות בה כולם שווים גם אם שונים זה מזה, בה לכולם יש מקום וכבוד ואיש אינו מנצח, יכולה לעזור לכם לרפא את אותה אלימות וכפייתיות שיש בעצמכם ובמציאות שלכם".

תודה, תודה. עכשיו לעשות עבודה 🙂

שחר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

5 דק' קריאה
כדי להגשים את עצמנו באופן שאנו יכולים, כדאי לנו לעבור מהפך בנקודת המוצא שלנו לחיים. אחרת, נמשיך להיטלטל בין תחושות של הצלחה וכישלון
3 דק' קריאה
מדוע ההבנה שהכל בסדר אמורה לגרום לנו לקחת יותר אחריות, כיצד הבנה זו יכולה לגרום לנטישה עצמית, ומהו הקשר בין כל זה לטעות ודיוק
6 דק' קריאה
כדאי שהתפיסה שלנו ביחס לטעויות תעבור רענון מחדש. אם נמאס לכם לעשות טעויות ו/או לנסות להיות מדויקים, היכנסו לקרוא
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546