אנחנו משלמים מחיר כבד על מנגנוני ההגנה שלנו במהלך החיים, אבל חשוב לזכור כי המטרה הראשונית שלהם היא הגנה. כלומר, הכל בסדר

אני אומר את המילים "מנגנון הגנה" הרבה במהלך החיים שלי. זה חלק מהותי מהעבודה שאני עושה עם עצמי ובעזרה שאני נותן לאנשים במסע ההתפתחות שלהם, להכיר לעומק את מנגנוני ההגנה.

ביקורת, שתיקה, השתקה, ריצוי, התעלמות, תלות, ריחוק, זלזול, התנשאות, שלל התנהגויות שלרוב אנחנו לא ממש אוהבים, בעצמנו ו/או באחרים.

אבל בזמן האחרון אני חוזר למילה "הגנה" בצירוף המילים הזה. אני אומר הרבה, באופן כמעט אוטומטי, "מנגנון הגנה", אבל בזמן האחרון אני מרגיש שהמודעות שלי מתעוררת מחדש. זו הגנה, אני נזכר. המטרה של כל זה היא להגן.

נכון, ביקורת, זלזול והתנשאות פוגעים, מעוררים כעס; נכון, שתיקה, ריצוי ותלות מעוררים רתיעה, מביאים אותי לוויתור עצמי; נכון, ריחוק, התנשאות וביקורת יכולים להשאיר אותי לבד. נכון, אנחנו משלמים מחיר על ההתנהגויות הללו, אך בבסיס אנחנו בכלל מנסים להגן על עצמנו.

מאחר ומנגנון עובד באוטומטיות, הוא יפעל גם במצבים בהם לא כדאי שהוא יפעל, בהם אין צורך ממשי בגנה (ורוב הזמן איך בכך כל צורך). לכן אנו משלמים על כך מחיר. לכן זה טוב שאנחנו מתעוררים.

זה בסדר וחשוב וטוב שאנחנו רוצים להשתנות. זו זכותנו האלוהית להתעורר יום אחד, לחוות את המחיר שאנו משלמים על המנגנונים הללו, ולהחליט שאנחנו רוצים ליצור שינוי. האלוהות כולה שמחה כשזה קורה, כשאנחנו מתעוררים.

אבל כאן מגיע האתגר: לזכור שתפקידו של כל מנגנון הגנה הוא להגן מפני פגיעה. כלומר, לא לשפוט את השיפוט, לזלזל בזלזול, להתנשא מעל ההתנשאות שיש בי. לזכור שכל מנגנון נובע מכאב ומפחד, ממקום פגוע הזקוק לאהבה, לריפוי ולעדינות, המפחד להיפגע מחדש. זה בסדר לכעוס כשאני רואה את החלקים הללו בי, אך חשוב לעבור דרכו, ולחזור לתת לעצמי יד.

זו הגנה. כלומר, הכל בסדר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

תקשור-סיפור מיוחד לימי המלחמה כמו גם לחיים בכלל, על חברות ועל ויכוח ועל הדרך בחזרה הביתה. ספרו אותו לילדים שלכם, ספרו אותו לעצמכם
3 דק' קריאה
"יכול להיות שאתם ראויים לאהבה למרות מה שאמרו לכם ולמרות האופן שבו התנהגו אליכם, למרות הכאב הזה שיש לכם בלב, הגורם לכם להתרחק מאהבה כאשר היא נוקשת בדלת?" טוהר מדברים על אהבה
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546