המילים בהן אנו משתמשים כדי לתאר מה אנו מרגישים יכולות להקל לנו – או לגרום לנו לסבל. לכן, במקום להגיד "אני באטרף", תגידו "אני כועס", או "אני בוכה" במקום "אני מתפרק"

כואב לי, לא "קשה לי"

עצוב לי, לא "רע לי"

אני מפחד, לא "אני היסטרי"

אני בוכה, לא "אני מתפרק"

אנחנו משתמשים בהרבה מילים כדי לתאר מה שאנחנו מרגישים, אבל לרוב אלו מילים שמסתובבות סביב הרגש ולא מתארות אותו כפי שהוא.

מדוע זה חשוב? כי כשאני אומר "כואב לי", אני מדבר מתוך הכאב. כשאני אומר "קשה לי", אני מדבר מתוך הראש. כשאני אומר "עצוב לי", אני אמיתי; כשאני אומר "רע לי", אני קורבן של מה שאני מרגיש.

כשאני מדבר *את* מה שאני מרגיש, אני לוקח אחריות, אני נוכח. כך יש מקום לרגשות שלי להיות – ולחלוף.

כשאני מדבר *על* מה שאני מרגיש, אני מרוחק, קורבן של מה שקורה. כך לרגשות שלי אין מקום, הסבל שלי גובר, ותהליך השינוי מתארך עוד ועוד.

"מה אני מרגיש?", זו השאלה הפותחת דלתות לעולמי הפנימי. בדרך, חשוב ללמוד את שפת הרגשות, כלומר לתאר במילים פשוטות וברורות מה אני מרגיש. זה לא קל, ללמוד לזהות רגשות ולהבחין ביניהם – בין פחד לבהלה, בין כאב לעצב, בין תסכול לכעס, בין בדידות ללבד.

כמו כל שפה חדשה, הלימוד דורש סבלנות, התמדה ונכונות לחזור פעם אחר פעם על שיעורים שכבר חשבנו שלמדנו.

אבל זה משתלם: התקשורת הופכת להיות בהירה יותר – עם עצמי ועם הסביבה; החוויה הפנימית נהיית פשוטה יותר להכלה; וככל שאני לוקח אחריות על עצמי, אני נזכר שאני בעל הבית של כל החיים שלי. והחיים משתנים בהתאם.

אני מבוהל, לא "אני משתגע"

אני מפחד, לא "אני פחדן"

אני בודד, לא "אני מסכן"

אני כועס, לא "אני באטרף"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 29.6.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור החמישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.

מפגש ראשון ביום שישי, ה-21.6.24, 10:30-13:20 * תל אביב

סדנה ללימוד תקשור בהנחיית שחר בן-פורת. במהלך הסדנה נרפא אמונות ופחדים המונעים מאיתנו לממש את יכולת התקשור, הקיימת בכולנו, נלמד כיצד לתקשר ונתנסה בכך באופן מיידי. 12 מפגשים, בתל אביב.
2,400 שקלים ל-12 פגישות.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

4 דק' קריאה
טוהר מסבירים את ההשפעה של מים על התודעה שלנו, מדוע חשוב לשתות אותם ומה אפשר ללמוד מהם
5 דק' קריאה
אם אתם לא מצליחים לשנות את האמונות שגורמות לבעיות שלכם, ולא מבינים מה לא בסדר, היכנסו לקרוא את הטקסט הזה. אתם עשויים לגלות שזה לא בגללכם (אבל כן באחריותכם)
6 דק' קריאה
כדאי שהתפיסה שלנו ביחס לטעויות תעבור רענון מחדש. אם נמאס לכם לעשות טעויות ו/או לנסות להיות מדויקים, היכנסו לקרוא
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546