"אנשים מסרבים לדרמה משום שהם מסרבים לחיים. אנשים מסויימים רוצים שקט, אך בחיים אין שקט, ישנה פעילות בלתי פוסקת, ישנה התרגשות תמידית"

דרמה זה החיים. אנשים בורחים מדרמות כי הם לא רוצים לחיות. אנשים חושבים שאם הם יחיו על אהבה נמוכה, באופן מינימלי, אם הם יישארו בהשרדות, אז יהיה להם טוב יותר. אם הם יסכימו לחיות באופן מלא בכל התחומים – רגשי, כספי, בכל תחום – אז הם חושבים שמשהו רע יקרה להם. אז הם כל הזמן סוגרים.

שקט הוא לא העדר רעש, הוא הדממה אשר קיימת ביחס לכל מה שקורה. שקט הוא יציבות. רק אנשים רוצים שקט של מוות, והם קוראים לזה חיים.

אנשים רוצים שיהיה שקט כי הם לא נמצאים בשקט. הם רוצים שיהיה להם קל, כי הם מרגישים קשה. אדם צריך להיות קלות, צריך להיות שקט בשביל שיהיה לו שקט, וגם אז לא בהכרח שלא יהיו לו אירועים.

דרמות, לצורך העניין, הן רק חלק מהותי מהאופן שבו החיים מתנהלים. החיים הם אירוע רב רושם, הם אירוע משמעותי, ולכן אפשר לומר שהם אירוע דרמטי. יש להם השפעה, יש להם נוכחות, קשה להתעלם מהם. לכן, כאשר סוגרים את החיים, נוצר המוות. וכאשר מבקשים לסגור את הדרמה, סוגרים את החיים, ויוצרים חיים רקים מתוכן אשר מובילים למוות רגשי, ואז גם פיזי.

ההסכמה לאפשר לחיים לנבוע במלוא העוצמה היא הדבר המאיים מכל, משום שהיא דורשת שינוי מהותי בתפיסה, במערך האמונות ובהסתכלות. היא דורשת פרידה ממושכת ועמוקה מהאמונות ומהחינוך עליהם גדלתם, וללכת אל תוך דבר מה אשר נתפס באופן ממשי על ידי אנשים רבים כשגעון, ולחיות אחרת, להיות אחרת.

אנו מאמינים שזה להיות כפי שהדברים עשויים להיות, זה לחזור למקור, לחזור לטבע. כך שבעוד שאנשים מסויימים מגדירים זאת כשגעון או כלהיות יוצאי דופן, הרי שתהליך ההסכמה להיות דרמטיים, או לחיות, לבטא, היא בסך הכל ההסכמה לחזור להיות נורמאליים.

העולם הזה, שבו אתם חיים, מורכב מאנשים משוגעים. זהו שגעון להאמין לפחד, ובכל זאת זה דבר שקשה מאוד לרפא. זה שגעון להרגיש אשמה, זה שגעון להעביר ביקורת, זה שגעון להאמין שאין מספיק, וזה אך נורמאלי להרגיש שווים, להרגיש מותר. זה נורמאלי לנוח, זה נורמאלי להנות. ובכל זאת, בעולם שבו אתם חיים הדברים הפוכים. כפי שבעולם הזה זוהי אכזריות המוגדרת כשגעון ואנושיות שמזוהה כביטוי של אכזריות, הרי שכל מה שהוא נורמאלי נתפס כמשוגע, וכל מה שהוא משוגע באמת נתפס כדבר הטוב אליו צריך לשאוף.

אנשים מסרבים לדרמה משום שהם מסרבים לחיים. אנשים מסויימים רוצים שקט, אך בחיים אין שקט, ישנה פעילות בלתי פוסקת, ישנה התרגשות תמידית. מי שאינו מוכן לאפשר לחיים לזרום במלוא עוצמתם, על מלוא המורכבות שלהם, לעולם לא יוכל לחוות את ההתרגשות. היא תמיד תהיה מזויפת.

ככל שהזמן עובר, זו הנורמאליות המקובלת אשר איננה אפשרית עוד, וזוהי הנורמאליות החדשה אשר הופכת לכיוון אליו הכל הולך, בין אם אנשים רוצים בכך, ובין אם לא.

התקבל בתקשור שנערך בתל אביב ב- 16.10.2003

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

5 דק' קריאה
כדי להגשים את עצמנו באופן שאנו יכולים, כדאי לנו לעבור מהפך בנקודת המוצא שלנו לחיים. אחרת, נמשיך להיטלטל בין תחושות של הצלחה וכישלון
3 דק' קריאה
מדוע ההבנה שהכל בסדר אמורה לגרום לנו לקחת יותר אחריות, כיצד הבנה זו יכולה לגרום לנטישה עצמית, ומהו הקשר בין כל זה לטעות ודיוק
המלחמה עם האהבה עם אם כל המלחמות, והעבודה עם נטישה עצמית היא המפתח לשלום. טוהר מדברים על המציאות בה אנו חיים ומציעים דרך לחיות בעולם שונה לחלוטין
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546