תקשור בנושא כעס (4)

האם לבטא כעס אומר שאני נהיה קשוח? טוהר עונים על השאלה הזו
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הפחד שלך מלהיות קשוחה זה פחד מעניין. אולי את מפחדת לגלות רכות. אפשר לתאר כעס ולומר שכעס משתחרר כאשר רובד של סגירות אשר עוטף את הלב בבת אחת מתפוצץ; אנרגיה אשר הייתה סגורה ועמידה, נוקשה לאורך זמן, כאשר היא מתפוררת, היא לא נמסה, היא יכולה להתפוצץ. היא הופכת לאש, והאש נחווית ככעס.

כל שכבה של נוקשות שיורדת מהלב מפנה מקום לרכות. כאשר את פוגשת את הנוקשות שלך או את הכעס שלך, הדבר שאת מפחדת ממנו זה מה שהמפגש הזה עושה, ומה שהמפגש הזה עושה הוא משנה את מי שאת, משום שאת עוברת מקשיחות שהכרת לרכות. את לא עוברת ממצב של מה שאת מכירה ליותר קשיחות.

מה שקורה זה שאת מגלה שיש בתוכך קשיחות ואת מגלה בדיוק כשהיא יוצאת ומפנה מקום לרכות. אז, כשאת מגלה שהיא יוצאת ממך, את נבהלת שאת הופכת להיות כזו, אבל זה בדיוק הפוך ממה שקורה. זה כמו לגלות שיש לך אורח בדיוק כשהוא נפרד ממך בדלת. את מופתעת כשמגיע אורח כשהוא בכלל לא מגיע, הוא יוצא. אי הבנה של הדרך בה התהליך עובד. כשאורח עומד בתוך הבית שלך ליד הדלת הסגורה, והוא עומד עם הפנים לדלת ומסתובב להגיד לך שלום, זה לא אומר שהוא נכנס. זה שאת משחררת כעס לא אומרת שאת נהיית קשוחה.

התקבל בתקשור בתל-אביב ב-14.2.02

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

 › אני רוצה להגיב

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

ימי שלישי, 19:30-22:30

חופש להיות

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
מחיר: 170 שקלים לפגישה

1.1.21, יום שישי, 11:00-13:30

השמש שבפנים

מתחילים שנה עם טוהר וחברים

המפגש השנתי שלנו בו טוהר ידברו על האנרגיה של השנה החדשה, על הנושאים העיקריים שכדאי לנו לעסוק בהם ומה יהיו ההתמודדויות וההתפתחויות העיקריות שלנו בשנה זו. המפגש משלב תקשור של שאלות ותשובות עם המשתתפים כמו גם מדיטציה מודרכת בהנחייה של עפרה ענב, הילה וקנין, רוית חזן, שרון גל, מירב שטירן ולילך גל. המפגש יהיה אונליין. 
מחיר: 90 שקלים בהרשמה מוקדמת. 

מאמרים נוספים בנושא

30 דק' האזנה
מדוע הפחד מאיים עלינו כל כך? איזו מניפולציה יש בפחד הזה? כיצד זה קשור בשינוי? ואיך באמת כדאי לכעוס? על כל זה ועוד הרבה, בפרק החדש בפודקאסט
30 דק' האזנה
אמונה, סבלנות ועדינות, הן מה שאנו צריכים כדי לחיות טוב יותר בחיים. הפרק החדש בפודקאסט מוקדש לשלוש תכונות אלו ולקשרים ביניהן
30 דק' האזנה
מרגישים 'לא נעים לי' להגיד דבר, לבקש, להציע, לעשות? רוצים להשתחרר מההרגשה המעיקה והמגבילה הזו? אם כן, הפרק החדש בפודקאסט מיועד בדיוק בשבילכם
גלילה למעלה
שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות:

או פשוט חייגו:
054-4226546