תקשור בנושא כעס (4)

האם לבטא כעס אומר שאני נהיה קשוח? טוהר עונים על השאלה הזו

הפחד שלך מלהיות קשוחה זה פחד מעניין. אולי את מפחדת לגלות רכות. אפשר לתאר כעס ולומר שכעס משתחרר כאשר רובד של סגירות אשר עוטף את הלב בבת אחת מתפוצץ; אנרגיה אשר הייתה סגורה ועמידה, נוקשה לאורך זמן, כאשר היא מתפוררת, היא לא נמסה, היא יכולה להתפוצץ. היא הופכת לאש, והאש נחווית ככעס.

כל שכבה של נוקשות שיורדת מהלב מפנה מקום לרכות. כאשר את פוגשת את הנוקשות שלך או את הכעס שלך, הדבר שאת מפחדת ממנו זה מה שהמפגש הזה עושה, ומה שהמפגש הזה עושה הוא משנה את מי שאת, משום שאת עוברת מקשיחות שהכרת לרכות. את לא עוברת ממצב של מה שאת מכירה ליותר קשיחות.

מה שקורה זה שאת מגלה שיש בתוכך קשיחות ואת מגלה בדיוק כשהיא יוצאת ומפנה מקום לרכות. אז, כשאת מגלה שהיא יוצאת ממך, את נבהלת שאת הופכת להיות כזו, אבל זה בדיוק הפוך ממה שקורה. זה כמו לגלות שיש לך אורח בדיוק כשהוא נפרד ממך בדלת. את מופתעת כשמגיע אורח כשהוא בכלל לא מגיע, הוא יוצא. אי הבנה של הדרך בה התהליך עובד. כשאורח עומד בתוך הבית שלך ליד הדלת הסגורה, והוא עומד עם הפנים לדלת ומסתובב להגיד לך שלום, זה לא אומר שהוא נכנס. זה שאת משחררת כעס לא אומרת שאת נהיית קשוחה.

התקבל בתקשור בתל-אביב ב-14.2.02

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

6 דק' קריאה
חשוב מאוד שנלמד להתחבר לרגשות ולהרגיש, וחשוב באותה המידה להבחין האם הרגשות שלנו מתארים את המציאות שלנו. כמה מילים על אתגר משמעותי והדרך להתמודד איתו
18 דק' צפייה
כעס הוא רגש שאנו מתקשים להרגיש אותו ולכן הוא רוב נותר כלוא בתוכנו. הטכניקה הזו תסייע לכם לשחרר כעס ולהרגיש טוב יותר
3 דק' קריאה
כשאנו כואבים אנו חושבים בדרך מסוימת, שהיא שונה מהדרך בה אנו חושבים כשאנו אוהבים. חשוב להכיר את שני סוגי המחשבות ולהבדיל ביניהם
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546