מדוע אנו, כחברה, מתמודדים עם יותר ויותר ילדים ואנשים אוטיסטים? מה כולנו אמורים ללמוד מזה? טוהר מסבירים זאת בתקשור כתוב, קצר וחשוב
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

"אנו לא יכולים לדבר על אמת אחת נכונה לכולם – לכל הילדים, לכל ההורים ולחברה כולה. ישנם מסרים שונים המתחבאים בתוך מציאות זו, שהם ספציפיים לאנשים מסוימים. בחירות שונות מכתיבות את המציאות הזו, איתה מתמודדים ילדים ואנשים והורים והחברה כולה, בהחלט. לכן, אנו לא נתייחס לבחירות האינדיבידואליות, אלא לבחירות הקולקטיביות, שעליהן אפשר לדבר ביתר קלות.

"נתחיל ונאמר כי הבחירה בשיעור מסוים זה היא בחירה בללמוד שונות מהי, בפירוק של המוכר והידוע ובבנייה של חדש. זה קשור בעיוות, בהחלט – בתפיסה של בני האדם של מה הוא רגיל ונורמאלי וישר, ומהו מעוות ולא נורמאלי ולכן לא רצוי. בחירה זו באה ללמד בני אדם לפתוח את ליבם, לראות את האמת הנמצאת בכל, את היופי הנמצא בכל, מעבר להגדרות כאלה ואחרות. דרך מה שבני אדם מגדירים כלא נורמאלי, מתבקשים בני אדם להיפרד מתפיסות של נורמאליות, שכן אלה התפיסות של נורמאליות שאנו יכולים להגדירן כלא נורמאליות. זאת בעוד שאלה המגיעים עם מאפיינים אלה, מגיעים לעולם כדי ללמד את היופי בשונות, את המופלא שבייחודיות, ואת החשיבות של שבירת תבניות ומוסכמות ביחס למוכר ולמקובל.

"בני האדם רבים הם, ומגוונים. במובנים רבים אפשר לומר כי אינכם דומים זה לזו, למרות שבמובנים רבים ישנו גם דמיון. אך בני האדם מבקשים להעלים את השונה ולחזק את הדומה, וכך ליצור תחושה של ביטחון. ילדים אלה ואנשים אלה באים לעולם כדי לסייע לעולם כולו להשתנות, שינוי עמוק וחד וברור יותר מכפי שהיה עד כה – לשנות את האפשרות ליצור אחידות, בהחלט, ובמקום זה ליצור ייחודיות כה מרהיבה, כה מופלאה, כה נגלית וניכרת, עד שלא תהיה ברירה לבני אדם אלא לראות את השונה והמיוחד הנמצא בכל, גם באלה שנראים רגילים מכל.

"מסרנו בעבר כי יש היכולים להתחיל במסע תקשורת אסטרלי עם אלה אשר מאופיינים בדרך זו, אשר אין את היכולת לתקשר איתם בדרך רגילה. זה בהחלט נכון. יש היכולים לעשות זאת אינטואיטיבית עם ילדיהם. אחרים, מעטים יחסית, יכולים לעשות זאת גם עם מי שאינם הילדים שלהם. אך יותר חשוב מכך לומר, בזמן זה, שהבחירה של נשמות בשונות נועדה כדי ליצור מרחב בטוח לייחודיות. ככל שיותר ויותר בני אדם יבינו זאת ויחוו זאת, כך התקשורת תוכל להיות קלה בין כולם – גם בין אלה המוגדרים כבעלי אוטיזם לבין כאלה שלא, וגם בין אלה שלא לבין עצמם, בהחלט.

"ההתרחבות של התפיסה יכולה להביא להתרחבות של התודעה, וכך להאיץ את ההתבגרות של הפלנטה כולה. התבגרות אשר יכולה לבוא לידי ביטוי לא רק במבנים חברתיים חדשים ובמסגרות חדשות, אלא גם בדרכי תקשורת שונות, מוכרות וחדשות".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצ"ש, 30.10.21, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש לימוד מיוחד עם טוהר ושחר, הזדמנות להעמיק וללמוד מה זה אומר, "הכל בסדר" ו"יש מספיק", וכיצד חיים את זה ביום-יום. המפגש משלב תקשור של טוהר ושיחה עם שחר.
90 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

8 דק' קריאה
מרלין מבקש להעביר מסר, לעזור לבני אדם בתהליך ההתעוררות והשינוי שבו אנו נמצאים. כדאי לקרוא את מה שיש לו לומר
4 דק' קריאה
המרחק בין להיות בעל ביטחון עצמי לבין להיות פרימדונה הוא לא גדול בכלל. כך תבדילו בין השניים
13 דק' צפייה
בין אם אנו מחפשים את התשובות בבני אדם אחרים ובין אם ברוח, אף אחד לא יכול להגיד לנו מה לעשות. תקשור חשוב על החלטות בעידן של אי ודאות גדול מתמיד
גלילה למעלה
שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546