בתקשור פרטי טוהר נשאלו שאלות על הילינג שפתחו הסבר על מה הילינג עושה, מדוע תהליכים לוקחים זמן ומדוע לא כדאי לצפות לתהליכי בזק

* מה עושה הילינג?

"הילינג זה, איך לומר, אמצעי להניע אנרגיה שעומדת במקום. כאשר האדם נמצא במצב פנימי של התנגדות, של ויכוח, של מלחמה, של הדחקה, הוא יוצר למעשה מחסום פנימי אשר אינו מאפשר תנועה. ההילינג ממוסס את המחסום.

"המחסום יכול להיות אמונה שאומרת אסור לי. המחסום יכול להיות כעס, זה יכול להיות שנאה לפעמים. דברים מהסוג הזה הם אלו שיוצרים מחסום. ההילינג, מה שהוא עושה, הוא ממוסס את המחסום ומאפשר את התנועה מחדש; אז לאדם יש יותר קלות להיות, להרגיש, לחשוב, לרצות, להגשים. זה מה שהילינג עושה".

* בהתחלה מרגישים טוב אבל אחרי כמה ימים התחושה חוזרת למה שהיא היתה?

"בהחלט. חסימות או מעצורים פנימיים אינם בדרך כלל מהסוג שנפתר בטיפול אחד, בשניים, בשלושה או בארבעה, משום שפעמים רבות אצל בני אדם הדברים וותיקים, נקרא לזה; הם יושבים בתוך המערך הרגשי-מנטלי כבר זמן ממושך, והם צברו עוד, איך לומר, הוכחות לצדקתם. כלומר עוד חוויות, עוד ארועים שקרו, אשר מחזקים לכאורה את הצורך באותו מחסום פנימי, באותה מלחמה פנימית. השינוי של הדינמיקה הזו עשוי להיות ממושך".

* אין שיטה שפותרת את זה בפעם אחת? כל התיפופים וכו'?

"נדמה לנו שזו דרך טובה ללמוד תיפוף… אם את רוצה להופיע זה בהחלט יכול לעזור בזה.

"ישנם מקרים שבהם טיפול אחד יכול אצל אדם מסוים לחולל שינוי עמוק, משום שהאדם הגיע בשל כבר בסוף של תהליך מסוים, והטכניקה המסוימת יכולה להיות המפתח האחרון לפתוח את הדלת הסגורה. אבל אנו מתקשים לזהות טכניקות שבתוכן בני אדם יכולים בבת אחת להפוך להיות אחרים.

"אתם בתוך גוף ויש השפעה של הקיום הפיזי על התודעה, השפעה שהיא חשובה מאד. חלק מההשפעה הזו היא הקצב שבו אתם משתנים. הקצב יכול להיות איטי יותר או פחות בתחומים מסוימים, בהתאם למספר ה'הוכחות' שנאסף, אשר מצדיק את אותו מחסום.

"אם האדם חווה בילדותו חוויה אשר אומרת 'אין לי מה לתת', והוא מגיע לגיל 60, הוא יכול לאסוף בדרך הרבה מאד הוכחות לזה; ואם הוא מעולם לא שינה את הדינמיקה הפנימית הזו, שום תיפוף לא יהפוך אותו לבן אדם אחר. יהיה צורך בעבודה של פרק זמן מסוים. איננו יכולים לומר מה הוא, הוא יכול להיות… כזה או אחר, איננו מודדים את זה בזמן; אבל אנו כן אומרים שבמרבית המקרים התהליכים הללו הם יותר ארוכים כפי שבני אדם היו רוצים בהכרח".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

2 דק' קריאה
טוהר מסבירים בתקשור כתוב מהו הבסיס הרגשי-תודעתי היוצר דלקת פרקים
4 דק' קריאה
מה הקשר בין בין הנפש לבין הגוף? מדוע אנו חולים? מהי העבודה הפנימית שתעזור לנו להבריא? ואיך מתמודדים עם פחד ממחלות? טוהר עונים על כל זה
בתקשור עם הבינה המלאכותית GPT-4 של OpenAI, התקבלו עצות מקיפות וטובות שיכולות לעזור לכל מי שרוצה לרפא כאב רגשי
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546