מה זו כפייה, מה גורם לה ואת מה היא משרתת? הנה מה שטוהר אומרים על כך

בימים בהם מופעל לחץ רב על אנשים לעשות דברים שהם אינם שלמים איתם, עולה השאלה מה זו כפייה, מה גורם לה ואת מה היא משרתת. הנה מה שטוהר אומרים על כך:

"כפייה היא הרצון להיות במקום שונה ממה שקורה וקיים כעת. היא הניסיון ליצור מציאות אחרת, כזו שיש דעה לגביה שהיא נכונה, מבלי להתחשב במציאות הנוכחית. כלומר, לעיתים הדעת אינה נכונה לגביכם, לעיתים הדעה אינה מתחשבת ביכולת המימוש בפועל.

"כך או כך, זהו ניסיון לגרום למציאות מסוימת להיות באופן שונה מהקיימת. מדוע זה כך? אתם עושים זאת משום שאתם חסרי אמונה, משום שאתם אינכם תופסים את עצמכם כראויים לטוב ביותר. אם הייתם רואים שאתם ראויים לטוב ביותר, לא הייתם מפעילים כוח כזה או אחר. במקום זה, הייתם מאפשרים לטוב ביותר להתממש. הייתם מזהים מדוע הקיים הוא הטוב ביותר האפשרי כעת, וכך מגלים מהו הטוב ביותר שיוכל להתממש בעתיד.

"כך שככל שאתם יכולים, חזקו את האמונה כי אתם ראויים לטוב ביותר, ורפאו את הרגשות ההופכיים, את אותו כאב ואת אותה אשמה ואת אותה הביקורת ואת אותו הפחד, האומרים כי אתם אינכם ראויים.

"אנו יכולים לומר שהכפייה משרתת את הרצון שלכם לעזור לעצמכם לחיות טוב יותר, אך מאחר והיא נובעת מתפיסה האומרת 'אני לא ראוי/ה', היא לא מביאה לטוב ביותר, אלא לטוב חלקי, אם בכלל".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצאי שבת, 27.4.24, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש התקשור השלישי לשנת 2024, היא שנת ההתמזגות. שנה בה נלמד ביחד כיצד המנוגדים יכולים להתמזג, והבלתי אפשרי יכול להפוך למציאות. המפגש כולל תקשור של טוהר על הנושא, בסדר ולא בסדר, ולאחר מכן תקשור של שאלות ותשובות. 
120 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.
רוצה ללמוד תקשור? שפע הקורסים והסדנאות מבלבל אותך? לפני שמשלמים על קורסים, אפשר (וכדאי) להצטרף לקורס חינמי זה. הקורס מתקיים אונליין, והוא כולל 8 שיעורים שנשלחים אליך למייל, שיעור אחד בשבוע. בקורס זה מתחילים לתרגל את יכולת התקשור, ולומדים כיצד להתמודד עם הפחדים והספקות. 
ללא תשלום.
אני מזמין אותך לקבל 11 מסרים כתובים, המזקקים את הדרך בה אני הולך, על ידי הרשמה לרשימת תפוצה ייעודית. 11 מסרים, אחד בכל 4 ימים, ישירות לתיבת המייל שלך. במה הם עוסקים? בחיבור הבסיסי לרגשות ואיך מתמודדים איתם, בשאלות שכדאי לשאול בדרך להגשמה של החלומות שלנו, בפתרון להתמודד עם בלבול ובקשר בין הרגשות לבין הרוח – ועוד. 
ללא תשלום.

סדנת חופש להיות

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

6 דק' קריאה
כמה מילים על המבנה של הכאב הרגשי שלנו. כמו כל דבר טוב, גם הכאב מתחלק לשלושה חלקים
6 דק' קריאה
כדאי שהתפיסה שלנו ביחס לטעויות תעבור רענון מחדש. אם נמאס לכם לעשות טעויות ו/או לנסות להיות מדויקים, היכנסו לקרוא
3 דק' קריאה
מהו הטבע של ההתלהבות, מה גורם לנו להתמכר, וכיצד כל זה קשור לכאב האומר "אני לא ראוי/ה"
Scroll to Top

התחברות לחברים/ות לטוהר+ ו/או לאתר

צריכים עזרה? יש שאלות?
< אל תהססו לפנות

שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546