מה זו כפייה, מה גורם לה ואת מה היא משרתת? הנה מה שטוהר אומרים על כך
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

בימים בהם מופעל לחץ רב על אנשים לעשות דברים שהם אינם שלמים איתם, עולה השאלה מה זו כפייה, מה גורם לה ואת מה היא משרתת. הנה מה שטוהר אומרים על כך:

"כפייה היא הרצון להיות במקום שונה ממה שקורה וקיים כעת. היא הניסיון ליצור מציאות אחרת, כזו שיש דעה לגביה שהיא נכונה, מבלי להתחשב במציאות הנוכחית. כלומר, לעיתים הדעת אינה נכונה לגביכם, לעיתים הדעה אינה מתחשבת ביכולת המימוש בפועל.

"כך או כך, זהו ניסיון לגרום למציאות מסוימת להיות באופן שונה מהקיימת. מדוע זה כך? אתם עושים זאת משום שאתם חסרי אמונה, משום שאתם אינכם תופסים את עצמכם כראויים לטוב ביותר. אם הייתם רואים שאתם ראויים לטוב ביותר, לא הייתם מפעילים כוח כזה או אחר. במקום זה, הייתם מאפשרים לטוב ביותר להתממש. הייתם מזהים מדוע הקיים הוא הטוב ביותר האפשרי כעת, וכך מגלים מהו הטוב ביותר שיוכל להתממש בעתיד.

"כך שככל שאתם יכולים, חזקו את האמונה כי אתם ראויים לטוב ביותר, ורפאו את הרגשות ההופכיים, את אותו כאב ואת אותה אשמה ואת אותה הביקורת ואת אותו הפחד, האומרים כי אתם אינכם ראויים.

"אנו יכולים לומר שהכפייה משרתת את הרצון שלכם לעזור לעצמכם לחיות טוב יותר, אך מאחר והיא נובעת מתפיסה האומרת 'אני לא ראוי/ה', היא לא מביאה לטוב ביותר, אלא לטוב חלקי, אם בכלל".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים קשורים לתוכן זה

ערוץ תוכן מתקדם לאנשים שרוצים לחיות אחרת. בכל חודש מתפרסמים תקשורים מיוחדים, מדיטציות, תרגילים ממוקדי שינוי ועוד תוכן בלעדי, שיעזור לכם להעמיק את האהבה שלכם לעצמכם ואת ההגשמה שלכם ביום-יום.

עדכונים

בקליק אחד קטן תוכלו להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על תקשורים חדשים, כתבות, מאמרים, מדריכים, כמו גם על סדנאות חדשות עם טוהר ושחר.

סדנאות ומפגשים קרובים

מוצ"ש, 30.10.21, 20:30-22:30 * אונליין

מפגש לימוד מיוחד עם טוהר ושחר, הזדמנות להעמיק וללמוד מה זה אומר, "הכל בסדר" ו"יש מספיק", וכיצד חיים את זה ביום-יום. המפגש משלב תקשור של טוהר ושיחה עם שחר.
90 שקלים, הנחה למנויי טוהר+.

ימי שלישי, 19:30-22:30 * אונליין

סדנה להתפתחות אישית המבוססת על הדרך הרוחנית "חופש להיות" בהנחיית שחר בן-פורת. זו קבוצה פעילה בה מרפאים רגשות פוגעים ויוצרים חופש חדש ביום-יום שלנו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, אונליין, ואפשר להצטרף אליה לאחר שיחה עם שחר.
170 שקלים לפגישה.

מאמרים נוספים בנושא

8 דק' קריאה
מרלין מבקש להעביר מסר, לעזור לבני אדם בתהליך ההתעוררות והשינוי שבו אנו נמצאים. כדאי לקרוא את מה שיש לו לומר
4 דק' קריאה
המרחק בין להיות בעל ביטחון עצמי לבין להיות פרימדונה הוא לא גדול בכלל. כך תבדילו בין השניים
13 דק' צפייה
בין אם אנו מחפשים את התשובות בבני אדם אחרים ובין אם ברוח, אף אחד לא יכול להגיד לנו מה לעשות. תקשור חשוב על החלטות בעידן של אי ודאות גדול מתמיד
גלילה למעלה
שחר בן-פורת

צריכים עזרה? יש שאלות?

אל תהססו לפנות ישירות בכל נושא:

או פשוט חייגו: 054-4226546